Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21282129213021312132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kanalla taşıyorlar. apartman içindede açıktan ince bir boruyla taşıyorlar daireye kadar. bizimkiler doğalgaz borusuna bitişik şekilde kelepçeyerek ince bi boruyla daire kapısına kadar taşıdılar. kapıdanda ufak bi delik alıp daire içine aldılar.

duvar içi tesissat kullanılmadı yani.

• Sıva altı tesisat olayına karışmıyorlar. Ama kırma delme olmasın istiyorsanız sıva altından geçen kılavuz borular varsa , bir elektrikçi çağırıp yaptırılabiliyor.

O işin basit kısmı. Benim derdim bina içi kutulamanın bir an önce yapılması.

• Sonunda fiber bağlandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun testleri bekliyoruz :)

• Hayırlı olsun hocam güle güle kullan. darısı başımıza

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Arkadadaşlar santralden vdsl aktif etme işlemi çok zor bir işlem mi? Benim tam 18 gündür vdsl aktif değil adsl de aktif değil.Niye vdsle geçirmiyorlar?

hayırlı olsun be sevindm. seninle kaderimiz aynı. bizimde bugün kutu bağlantısı da yapılmış. 2-3 güne kalmaz aktif olur dediler. seninki benden önce oldu :)

Kablosuz 3ms :') bizde görebilecek miyiz bu günleri acaba TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

• bazen aynı şehirde hatta aynı sokakta yapılan test sonuçlarında 100 mps paketlerde bazılarında 84-95 arası çıkarken bazı kişilerde 100-114 arası çıkıyor bunun sebebi fiberde yapılan EKlerden dolayı mı neye göre bu şekilde fark oluyor

• Arkadaşlar merhabalar. Benim durumda olan arkadaşlar varsa fikir verirler diye düşünüyorum.

Yeni aldığım eve geçeceğim ben de birkaç hafta içinde fakat yapı kullanma izin belgesi(iskan) alınmış olsa da bina yeni bina ve sanırım yaşamaya başlayan ilk aile biz olacağız. Alabileceğim hızı sorgulamak için Türk Telekom ve Türknet sitelerinden sorgulama yaptığım zaman adresin kayıtlı olduğunu ve fiber internet hizmetinden yararlanabileceğimi görüyorum.

Sizce bu durumda binaya bağlantı yapılması gerekir mi? Ne kadar sürede sizce hattımı yeni eve taşıyabilirim? Siteden sorgulama yaptığımda adresini sisteme kayıtlı olması herhangi bir anlam ifade ediyor mu? Benim durumumda olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Bir de şimdi ben internetten sorgulama yaptığımda fiber interneti görüyorum ya arkadaşlar. Binaya bağlantı yapılması için dilekçe falan vermem gerekirse orada da fiber bağlantı istiyorum diye belirtmeli miyim?

Bina içerisindeki tesisatın fiber olup olmadığını bir de nasıl öğrenebilirim sizce?

Not : Bina içerisinde herhangi bir Türk Telekom bağlantı kutusu göremedim. Sığınağa da baktım fakat yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakone -- 13 Ocak 2021; 0:14:44 >

• mrti14 M kullanıcısına yanıt
    Benim evin yanınada 1 Ocak’ta tip7 vdsl kabini koydular bugun 13 ocak hala kabin hizmet vermıyor. Son aşamadaymış (test asaması) teker teker mahalle sakinlerinin portları baglanacakmıs. Senin lokasyon neresi?
  • İşcilik bana aittir Fiber gerçekten farklı hepimize nasip olması dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ereninh0

Benim evin yanınada 1 Ocak’ta tip7 vdsl kabini koydular bugun 13 ocak hala kabin hizmet vermıyor. Son aşamadaymış (test asaması) teker teker mahalle sakinlerinin portları baglanacakmıs. Senin lokasyon neresi?

Merhaba Hocam,

Bende G.O.P /Küçükköy, Fevzi Çakmak Mah. oturuyorum, bizim kapının önündeki kabin, TİP7 ile 3 Aralıkta değişmişti, fan sesi takıldığı günden beri var testlerin bitip aktif olmasını bekliyoruz. Bu hafta 1.5 ay olacak, bakalım ne kadar sürecek, 6 aya kadar yolu varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

İşcilik bana aittir Fiber gerçekten farklı hepimize nasip olması dileğiyle.

Merakımdan soruyorum şimdi 100 mbps download'ı, 8 mbps upload'ı vdsl2 kullanıcılarıda alabiliyor (kabine yakın oldugu sürece)

fiberde aynı değerleri sende alıyorsun..

ikisinin arasındaki fark ne oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Merhaba Hocam,

Bende G.O.P /Küçükköy, Fevzi Çakmak Mah. oturuyorum, bizim kapının önündeki kabin, TİP7 ile 3 Aralıkta değişmişti, fan sesi takıldığı günden beri var testlerin bitip aktif olmasını bekliyoruz. Bu hafta 1.5 ay olacak, bakalım ne kadar sürecek, 6 aya kadar yolu varmış.

Alıntıları Göster

Merhaba,

İkimizde aynı süreçten geçiyoruz bu süreçte TT'yi ne kadar sıkıştırırsak kârdır. Ben cimer'e daha demin konu açtım TT ekibi yavaş çalışıyor, koydukları kabinden hala hizmet alamıyoruz dedim.

Sende cimer'e konu açabilirsin Vdsl'e daha erken kavuşmak adına.

Özel mesaj'a gelirsen ne yazdığımı kopyala yapıştır atabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ereninh0

Merhaba,

İkimizde aynı süreçten geçiyoruz bu süreçte TT'yi ne kadar sıkıştırırsak kârdır. Ben cimer'e daha demin konu açtım TT ekibi yavaş çalışıyor, koydukları kabinden hala hizmet alamıyoruz dedim.

Sende cimer'e konu açabilirsin Vdsl'e daha erken kavuşmak adına.

Özel mesaj'a gelirsen ne yazdığımı kopyala yapıştır atabilirim.

Alıntıları Göster

Merhaba,

Ben farklı iss kullandığım için Ttnet'i sıkıştıramıyorum maalesef. Çok ilginç ilerliyorlar. Bizim caddede 5 adet saha dolabı var, ilk bizim kapıdaki dolap TİP7 kabinle değişti, 2-3 hafta sonra diğer 2 dolap değişti, hala değişmemiş 2 dolap var caddede. Bize 5 dakika yürüme mesafesindeki sokağın kabinleri Mart ayında değişmiş TİP7 kabinleri Nisan ayında aktif olmuştu, biz ise hala beklemeye devam...

Sizin adınıza sevindim hocam, bayadır bekliyordunuz

Hız değerleriniz harika

Muntazam bir şekilde kablolamışsınız, güzel işçilik

İyi günlerde kullanın hayırlı olsun.

• Santrale değil ama saha dolabına yakın benim evim

Bu değerlere yakın hızlar alabiliyorum

Dediğiniz doğru, sorunuza istinaden yakın olanları değerlendirerek cevap vermek istiyorum

Yarın bir gün 1 gigabit hızlar verilmeye başlandığında

Fiber sahipleri bu tarifelere istediği gibi geçebilecek

Ama bizim gibi alt yapısı bakır kablolardan olan vatandaşlar,

VDSL 17a hizmetine mahkum kalacağız (max 100 mbit)

35b de 250 mbit hızlar mümkün ama Turknet İSS yönenticisi,

bu sistemden verim alamadıklarını ve Fiber yatırıma ağırlık vereceklerini belirmişti!

Ayrıca çok bi teknik bilgim yok ama hız stabilitesi ve ping değerleri açısından Fiber kablolar Bakıra göre çok çok daha avantajlı. Sanırım hatta oluşan parazitlenme mi gürültü mü bir şey daha az oluyor.

Kısacası Fiber her internet kullanıcısının hakkı bence.

Bir de okuduğum kadarıyla sizin VDSL hizmeti alabilmeniz için kabin kurulmuş sanırım,

Ben bunu da anlamış değilim,

Neden Telekom yeni yerlere GPON sistemi kurmaz da

Eski tip bakır kablolama hizmetini devam ettirir aklım almıyor.

@Ereninh0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 13 Ocak 2021; 11:50:3 >

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Sağolasın hocam

• 
Sayfa: önceki 21282129213021312132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.