Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1944. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ispanak Namık Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19421943194419451946
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Eskişehir Tepebaşı için saha dolabı değiştirme ve altyapıyı fiber ile yenileme planı var mıdır? Özellikle Çamlıca ve Ertuğrulgazi bölgesi için. Merkez mahalleler fakat 10-12 mbit üstü bağlantı sağlanamıyor. Ayrıca Odunpazarı için neredeyse her yerde bulunan superonline fiber ve Kablonet bu mahallelerin büyük kısmında yer almıyor.
  • Bir daha gelirlerse sorarız hocam ama bayramdan sonraki haftaya artık, biraz mola var.
  • Istanbul kucukcekmecedeyim isaretledigim yerlere turuncu kablo cektiler calisiyordum haberim olmadi soramadim , turk bayragi olan binaya turuncu kablo birakmislar sadece onlara birakmislar tum mahallede yok , simdi kutu falan goremedim yerden cektikleri bu kablo ne anlama geliyor , (sadece adsl var altyapida)

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahmet Içel MFHUO A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar konu bana ait hesabıma erişemiyordum hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 19 Mayıs 2020; 19:25:8 >
  • Istanbul kucukcekmecedeyim isaretledigim yerlere turuncu kablo cektiler hatta kabloların oldugu tahta tekerlegi bırakmıslar, calisiyordum haberim olmadi soramadim , turk bayragi olan binaya turuncu kablo birakmislar sadece onlara birakmislar tum mahallede yok , simdi kutu falan goremedim yerden cektikleri bu kablo ne anlama geliyor , (sadece adsl var altyapida)

• e5Makascısı kullanıcısına yanıt
    Yeni yapılmış binaya benziyor, sadece oraya fiber çekecekler büyük ihtimal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Her modeimin işlemcisinin DSLAM ile uyumu, performasnı ve yazılım performansı aynı olmayabiliyor. Bu sebeple ufak tefek farklar meydana gelebilir bu şekilde.
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    Bizim binamız onlardan daha sonra yapıldı :)

Santralden ADSL için evet, fiber erişim sistemleri için hayır. Çünkü SNR tarafında çok daha düşük SNR'a rağmen bağlantı kurulabilir iken 20db çok fazla bir hat zayıflaması fiber erişim sistemleri için benim nazarımda.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    dr20mouse kullanıcısına yanıt
    en iyi modem farkı bile belli oluyor VMG3312-B10B bu ne sağlam 5 yıldır bana mısın demedi wifi sıkıntı dişinda

@dr20mouse sizin modem de ttnet dönemin den kalma değil mi ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    aslında t 11 bana 150 metre uzaklıkta kuş bakış bakarsam 100 Metre modem işlem bilgisni root şifresini vermiyorlar
    Planlama birimiyle konuşursanız sizede getirebilirler o zaman, zaten menhol sizin binanin önünde.

3312 ttnet döneminden.

Ben senelerce Zyxel modem kullandım genel olarak Zyxel'ler pek sevilmeseler de ben severek kullandım. Şuan Tp-Link Archer Vr900 kullanıyorum Boardcom işlemcili. Geçen TP Link W9970 vardı elimde onu bağladım bakalım ne kadar alacak diye, Vr900'den bir kaç Mbps düşük bağlantı kurabildi. Elimde Zyxel WMG-3312B10B var ancak ödünç vermiştim birisine, esasında işi bitti bana geri verecek derken pandemi patladı. Bakalım gelirse elime cihaz bir bağlar denerim.
    Root şifresnini edinip ne yapmak istiyorsunuz?
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam. Konuyla alakalı da beklemede kalın derim, bir şeyler düşünüyoruz.
  • madsushy kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni binadayım 40 daire var adsl var mahallede, aynı sekilde sabah ben calısırken gelmişler mahalleye bir tane 6 dairelik binanın kapısına turuncu kablo bırakmıslar bizde yok ama . Sorum şu basvurmamızmı lazım (mahallede fiber kutusu falan yok)

• Crypdeth C kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir başvuru yaptınızmı bina adına yoksa rastgelemi geldi

Toplu başvuru yapılmıştı kimlik fotokopileriyle falan
    Sonradan aradım hep şikayet oluşturuyordum 15günde bir uğraşınca oluyor
    Ne kadar çirkef olursanız o kadar hızlı geliyor onu anladım
  • Crypdeth C kullanıcısına yanıt
    Hocam bizimde 4 blok 40 daire var mahalle adsl kullanıyor akşam eve donerken iki adım otede binaya logar açıp turuncu kablo bırakmışlar cok sasırdım halbuki onlarda 6 daire var totalde beklememizmi lazım yoksa basvurmamızmı binalarımız yeni yapıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 20 Mayıs 2020; 6:46:47 >
  • 
Sayfa: önceki 19421943194419451946
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.