Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Can Manay Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla benim arkadaşın köyü 2016 verilerine göre tam 577 kişilik fiber gelmesi tam piyango olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk telekom 20 metre kabloya bile hayır diyor. Şirket tamamen bitmiş görünüyor.

Hattıma sinyal kopuk geliyor sıkıntı büyük. Müdürlükte calışan bir tane gerizekalı var. Santral sorumlusu Serkan Tanrısever adı. Kopmlalardan dolayı yeni modem verdi bu gerizekalı benim modem guya bozukmuş. Neyse bir kac gün kullandım sorun yok. sonra internete hiç giremedim yeni modemi cıkartıp benim eski modemi bağladım. Bozuk dediği benim modemde daha az kopma yaşadım. En azından net geldi.

Kopmaların ben kablolardaki eklerden olduğunu söylediğim de hemen atarlandı. Bana işimi öğretme dedi. Cok biliyorsan Türk telekomda gel işe başla sen yap, Beğenmiyorsan kapat dedi. Ne kadar trajikomik bir durum değilmi.? İşi bilen bir tane adam yok telekomda. Kendilerinden kaynaklı hatayı kabul etmiyorlar, ses tonuda yuksek.! Sorun senin modemde kes at ne kadar kolay. Senin modemde bozuk o zaman ne yapacaz.!

Tam anlamıyla hattımın duzelmesi için yatırım gerekiyor mesefem uzak.

Meseleyi gittim müdürede anlattım. Bana karşı biraz sinirli. Erzurum bölge sorumlusu İzzettin Doğan.

Paul Doaney yazmıştım Herkesi görevden alın diye. Belli ki yazı kendisine iletilmiş bu konuda bana:

-Sen sana yakışanı yapıyorsun? Sana yakışıyorsa yap. Yakışmıyorsa yapma.

-Evet bana yakışmıyor ama netim yok. o anki ruh halim ile yazdım.

-Sabret!. Bize güven. Bize güvenmiyormusun?

-Güvenmem için adım atmanız gerekiyor ama adım yok.

Sonra sessiz bir bakış ve caresizliği gördüm. Müdür evet hayır diyemedi.

Ben ortada şirket göremedim maalesef.

Bu konuda ben haklıyım. 1 yıllık sözleşmem var ve zerre kadar hakkım varsa bunu sonuna kadar arayacağım. Zor ama mucadeleye devam.

Sorunlar için şirkette puanlamalar varmış galiba. Aylarca çözülemeyen sorunlar ekiplerin değişmesine yol acıyormuş. Bu bakımdan sorunlu bölge ekiplere her zaman sıkıntı yaşatabiliyor. Maduriyet sebebi olmayı hic istemem.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Şemdinli'de bir beldedeydim. Okulun İnternet bağlantısı kesilmişti, uzun süre de yapamadılar vs. Sonra dediklerine göre sıkıntı modemimizin VDSL desteklememesi idi, VDSL sinyali verilmiş sözde. Nasıl çözüldü ilgilenmedim bir daha ama saha dolabımız vardı kocaman. Gerçi TT'nin dağ tepeden geçen fiberi kopup kopup durur hep Turkcell'in sınırsız İnternet'e abanırdım ben ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 15 Kasım 2017; 20:25:45 >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Yav böyle sorun mu olur yav Ama garip geldi bana koskoca okula VDSL bağlantısı nasıl yetecek 100Mbps verilse dahi ?

Valla doğuda hatlara, saha dolaplarıma hep saldırı oluyor deniyor ama bölgeden bölgeye herhalde değişiyordur.

Yok yahu, elektrikler düzgün değil zaten. Jeneratör de koskocaman, boşta çalışsa yiyor içiyor mazotu. Öğretmenler tembellik edip içeriklerini önceden indirmiyor, derste şikayet ediyordu İnternet bağlanmıyor diye. İndir evinde videonu, oynat okulda.
    8 Mbit bile yetiyor yahu. Hatta 16 idi sanırım bizim, tüm lojman okulun bağlantıyı kullanıyorduk, akşamları kendinden geçiyordu. :D

Saldırılar daha çok baz istasyonlarına oluyor. Bir de şehir içinde eylem ortasında kalan saha dolapları da nasibini alıyordur mutlaka. Bizde o açıdan sıkıntı olmuyordu pek ama bir ay boyunca şebekede 3G ful çektiği halde sadece arama yapıp SMS attığımız, İnternet'e bağlanamadığımız oldu. Tek bir TT'de İnternet işareti geliyordu ama ancak WhatsApp kullanacak kadar giriliyordu İnternet'e. Vodafone da neredeyse bir aya yakın hizmet vermemişti bir kış vakti. TT'de de voltaj düşer mobil şebeke gider, elektrik kesilir mobil şebeke gider. Kar yağar DSL vs. fiber gider. Turkcell de aynı fiberi kullanıyordu ama yedekliymiş hatları, fiber göçse de bağlanabiliyorduk yine.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam yani evet de bir ekulda her halde nereden baksak en az 10 tane bilgisayar vardır. Bir de sanırım akıllı tahta muhabbeti var, 20 derslik bulunda etti 20 bilgisayar daha toplam 30 bilgisayar, bilgisayar başına 3Mbps, sonuçta eğitim olduğu için yüksek boyutlu içerikler gerekiyordur diye düşündüm tabi siz daha iyi bilirsiniz sonuçta ben her bikgisayar ayn8 anda yüklenir mantığıyla düşündüm.

Tabi hocam o y9releri bilmediğim için bir şey demem doğru olmaz, ama duyduğuma göre çok zarar veriliyormuş, tabi sizler yaşadığınız için ne oluyor ne gidiyor canlı canlı şahidisiniz. Herhalde terör olayları sebebiyle Güneydoğu'da, Doğu'da altyapı yatırımı pek yapılmıyor, İnşallah bu terör belası tez vakitte biter de en çok da o yörelerin vatandaşları olmak üzre hepimiz rahat bir nefes alırız.

• idris-tolar kullanıcısına yanıt
    Hocam ne deseniz haklısınız. Bu tavır zaten kabul edilelemez beğenmiyorsan kapat ne demek. Hiç kimse kusura bakmasın ama birisi bu lafı fuyunca sen benimle alay mı ediuorsun doye tekme tokat girse sonuna kadar haklı, hem suçlu hem güçlü adama bak yav. Müdür de gidip edebiyat yapacağına iş yapsın, güven istiyorsa iş de lazım ki hocam yanlış bir şy de yapmamışsınız yazmakla hatta terkar tekrar yazın, bu ne kepazelik be. O müdür, o personel size hizmet etmek için maaş alıyor sonuna kadar da hakkını verecekler yoksa (gerisini ben diyemiyorum ki)

İnşallah sorununuz tez vakitte çözülür.

Bu arada hocam mahzuru yoksa sor ak istiyorum, sinyal çok çok mu kötü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam ne deseniz haklısınız. Bu tavır zaten kabul edilelemez beğenmiyorsan kapat ne demek. Hiç kimse kusura bakmasın ama birisi bu lafı fuyunca sen benimle alay mı ediuorsun doye tekme tokat girse sonuna kadar haklı, hem suçlu hem güçlü adama bak yav. Müdür de gidip edebiyat yapacağına iş yapsın, güven istiyorsa iş de lazım ki hocam yanlış bir şy de yapmamışsınız yazmakla hatta terkar tekrar yazın, bu ne kepazelik be. O müdür, o personel size hizmet etmek için maaş alıyor sonuna kadar da hakkını verecekler yoksa (gerisini ben diyemiyorum ki)

İnşallah sorununuz tez vakitte çözülür.

Bu arada hocam mahzuru yoksa sor ak istiyorum, sinyal çok çok mu kötü ?

Evet hocam sinyal kalitesi cok kötü durumda.

Hat zayıflama : 50
    SNR Margin : 8.1

Mesafem cok uzak. Hat ilk cekildiğin de sorunsuz 6 mps alabiliyordum. 5, 6 tane Telekom tarafından ek yapıldı. Mahelle içerisinde kopuk vardı 6 ay önce kablo eklenince ortada net diye bir sey kalmadı.

Mesafem uzak, zaten yakın olsaydı bu kadar sıkıntı olmazdı. Telekomdaki gerizekalı bana evini değiştir ya da idare et diyor. Telekom sorunu kabul etmiyor. Kabul etse bile cözmek için adım atmıyor. 5 Yıllık musterisiyim telekomun. Bulunduğum bölgede başka alternatif yok. Mecbur iptal etmeden sıkınıtıyı her yere yazıyorum.

Erzurum da sonuc alamazsam bire bir görüşme yapmak için Paul Doany ya da ulaştırma bakanına. Gidilebilecek yer artık nereye kadar olursa bu sıkınıtıyı anlatmayı düşünüyorum. Zor ama vazgecmeyi düşünmüyorum.

Müşteri hizmetlerini bana kapatmışlar. Arıza kaydı alamıyorlar. Sözde genel arıza varmış diye 2 aylık kayıt acmışlar. Müdürlük varmı yokmu belirsiz. TMSF el koyunca nasıl bir işleyiş olacak bu da belirsiz.

• idris-tolar kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar yürüyün hocam o insan soze hizmet etmek zorunda. Yazınızı okurken beni çıldırtan şey mağduriyetinizden ziyade personel ve müdürün tavrı oldu, yani ellerinden geleni yapıyor olsalar da olmuyor olsa (ki ellerinden geleni yapsalar hu sorun en azından idare edilebilir hale gelirdi) başım üstüne ama gelip de alay edermiş gibi konustular mı ben okirken çıldırdım açıkcası nöyle şey olmaz yav. Hocam sürekli şikeyt edin özellikle Daony'ye de sürekli ayn8 adamladı şikayt edin ki ulan ne oluyor acaba desinler de artık kovarlar mı kulaklarını mı çekerler ne oluyorsa olsun.

• Yalnız POC's nedir ben analayamadım bilenler varsa elleri dert görmesin.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• 2 gündür oyun oynanmıyor eskiden ping olunca 3-4 kere modeme reset atıp ip değiştiriyordum sorun düzeliyordu ama 2gündür böyle. ne zaman düzelir bu

tracert sonucu
  • Arkadaşım Beykoz'da oturuyor. Bulundukları bölgede sitelerin çoğuna fiber internet altyapısı gelmiş(en kötü vdsl mevcut). Sitenin önündeki yol çıkmaz sokak olduğu için, fiber ve vdsl gibi hizmetler geçmiyor. Buraya en azından vdsl gelebilmesi için nasıl bir yol izlemesi gerek.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    2018'de ilk işin Twitter'den Paul Doany mesaj atmak olacaktır ama görevden gitmezse tabiki de.
    Adamlarda sorumluluk denen bir şey yok. Alaycı tavırları insanı cileden cıkarıyor. Ben alttan aldıkca onlar tepemize cıkıyor. Kimse yerinde yok. Sağda solda geziyorlar. Genelde ne hikmetse bu adamlar toplu cenazalere gidiyorlar. Ya da şehir dışındalar.

Müdürle 2 defa görüştüm. 3. görüşmeden sonra herhalde guvenliğe talimat verir içeri almayın diye. Bende zaten tepki vermesini bekliyorum. Özellikle aramızda ki konuşmaları kayıt altına alıyorum. ilerde kullanmak gerekebilir. Zaten 4 ay önce gelmiş. Aklımdaki soruya cevap bulamadım hala, ellerinde yatırım yapacak bütce vs varmı? Tam emin olamıyorum. Varda yapmıyorsa zaten şikayetlere devam. Ya da gercekten yoksa ellerinde birşey. Emin olabilseydim daha farklı olurdu durum.

Şikayetler için Paul daha etkili, tabi ki şikayet içeriğide buna etki yapıyor.

3 4 defa port değişmişler değişen bir şey yok. Sağlam Per bulunabilse galiba biraz idare edebilirdik ama işten anlayan adam yok.

Ceoların işi yok her halde.

😂😂😂😂

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Twitter'de takılıyorlar ne yapsınlar Paul Doany baya çalışıyor zaten bunları genelde Sekreteri yazıyor fakat Kaan Terzioğlu hakkında bilgim yok akşama kadar oturuyordur herhalde
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yok bu belli kendileri arasında geçmiş. Ama tahminimce Kaan Terzioğlu bayağ bir etkin kullanıyor Twitter'ı hatta hatırlarsanız forumda bir üyeye özel mesaj attıydı. Adam kendi adına internet sorununu çözmüştü 100Mbps full limitsiz 50 küsür lira

Türkiye geneli Türkcell Süperonline Fiber altyapısını yaysa iyi olurdu nerde Türk Telekom fiber altyapısını getiremiyor onlar mı gelecek peh

Akşama kadar twitter'de takılıyorlar tabi evlerinde en az 100 mb internet vardır.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Valla ilginç. Rastlayınca hoşuma gitti. Ama işin garibi bu iki firma senelerce birbirlerine Güney Kore ile Kuzey Kore kadar düşmandı, şimdi gel Bip'e Tambu'yu entegre edelim diyorlar, iş çıkara binince Gerçi bildiğim kadarıyla Türk Telekom da Bip'e destek veriyor, mobilde Bip'li paketleri var diye biliyorum. Gerçi ona da rakip Wirofon'u yenileyip çıkartmışlardı ama hiç esamesi okunmadı? Ha Turkcell'in eline OTT konusunda kimse su dökemez ya. Allah var adamlar OTT'leri nasıl kullanacaklarını çok iyi biliyorlar. Kotadan yemesin, kullan internet kazan vs. helal olsun adamlara.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında Turkcell'in de başlarda çok iyi planları vardı, yayılmayı istiyorlardı ama hesapta olmayan işler oldu, hadsiz hareketin bedelini ödüyorlar şuan, sıkıntı zorluklar karşısından hemen pes etmeleri, kurnaz düşünmeleri (ha Türk Telekom da böyle değil mi evet ama o kadar da ölçüsüz değil) yani deniyor ki Turkcell AKN hep 3Mbps kalır ya da bu civarlarda seyreder diye hesaplamış ki iddianın haklılığı da var zira deilene göre omurgaları ciddi bir kapasite sorunu yaşıyor ve network ekipmanları çok eski deniyor. Şimdi AKN işi değişince kuyruk sıkıştı tabi şimdi de durumu belediyelere tosladıkları için düzeltemiyorlar, e kardeşim insan sormaz mı, tamam şimdi isteyip de düzeltemiyor olabilirsin de bunca sene aklın neredeydi ?

Ama hocam Türk Telekom getiremedi onlar kı getirecek lafınıza katılmıyorum zira forumda bunu çokca kez görüyorum ve de yanlış buluyorum diyorlar ki Turkcell sıfırdan başladı, tamamda Türk Telekom da pek farklı değildi sanki 2006'da her il merkezi fiberle bağlıydı. Her iki firmanın da gelirleri yakın, her ikisinin de esasında birbirine karşı avantajlı bir durumu da yoktu hatta Turkcell cazip fiyatları sebeniyle nereye giderse gitsin müşteri garantisine de sahipti. Ama şu nelediyelerin kestiği haraç kalksa çok şey değişebilir diye düşünüyorum.

Öte yandan bir farklı dileğim de şu aslında ben sadece tüm ISS'ler toplamında fiber homepass %100 olsun her hane hızlı internete kavuşsundan öte, ben ülkemizdeki ISS'ler dünya devi olsun istiyorum, güzel olmaz mı şöyle haberler de okusak "Turkcell TİM'i satın alıyor." "Türk Telekom şu ülkeye açılacak" gibi, olamaz mı bir Deutche Telekom yerine Türk Telekom olamaz mı, bir Telefonica yerine Turkcell olamaz mı, bir Verizon yerine bir Türk firması olamaz mı, bal gibi de olur yeter ki herkes inansın ve çaba sarfetsin üstüne düşeni yapsın, tabi çok uçuk kaçık örnekler vermiş olabilir ama benim de hayallerim uçuk kaçık ne uapayım, para verip de hayal kurmuyorum ya Aslında Balkanlar ve Doğu Avrupa ülkeleri, Batı ve orta Asya ülkeleri, Afrika ülkeleri buralarda internet berbat biralarda çok para kazanılabilir bence. Geçen haberlde Zimbabwe'deki olayları okurken aklıma takıldı acana Zimbabwe'de internet ne alemde diye, Zimbabwe'de bir ISS buldum, Zol Zimbabwe diye Fiber, Vsat, Wimax hizmetleri veriyorlarmış ama paketler berbat zaten zimbabwe ziyadesiyle fakir bir ülke kişibaşı milli gelir bin dolar. Paletler tam hatrımda değil ama 20Gb KOTA 5Mbps DL UL 99USD miydi neydi, Vsat zaten oraya hiç girmeye gerek yok full litmisiz 2Mbps DL UL paket olması lazım 500USD miydi neydi şimdi adam bütün sene kazamdığı paranın yarısını internete mi verecek ? Ki bu milli gelir ortalama belki de adamın senelik geliri 500USD'nin de altında ne yapsın parası olmayan internete giremesin mi, halbu ki bu ülkeye gidip eski söktüğümüz bakırlarla altyapı bile kursak ya da Turksat uydu ile Vsat verebilirse ileride, ve fiyatı 50TL, 100TL dahi yapsak (ki bize dahi 100TL fazla geliuorken oradaki adama ne gelir) ona rağmen adam oh be demez mi mesela ? Hatta ileride Telekom'un kafasına taş düşer de şu T serisi kabinleri yenilerse onları dahi götürüp hizmet verilse adamalarda devrim gibi bir şey olur. Hele de Zimbabwe ileride kalkınabilirse oh yeme de yanında yat, tabi çok uçtum kabul ediyorum ama Allah aşkına bunlardan hangisi olmaz, imkansız değil ki bunlar.

Ha evlerinde 100Mbps internet vardıra gelirsek valla CEO'lar empati programı bünyesinde bir de ADSL kullansalar ne de güzel olacak. Daha çok değil hir kaç mesaj yukarıdaki mağduriyet ortada. Tamam doğruya doğru ama yanlışa da yanlış.

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.