Şimdi Ara

TURK TELEKOM Fiber İnternet Bağlantı Süreci Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
9.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SaWYeR_2234

Aynen adam Müşteri Hizmetleri gibi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Doğrudan kendisimi cevap veriyor, Sosyal Medya hesabını yöneten bir profesyonel mi bu konularla ilgileniyor bilmiyorum ama en azından aradılar. İnşallah dendiği gibi ekipler hemen gereğini yaparda şu sıkıntı daha fazla can sıkmadan biter.
  • Bjenige kullanıcısına yanıt
    Bizim arkadaş Linkedin hesabından yazmıştı. Orayı herhalde kendisi kullanıyordur. :)
  • quote:

Bizim arkadaş Linkedin hesabından yazmıştı. Orayı herhalde kendisi kullanıyordur. :)
    18 Aralık 14.35 bir arkadaş kontrol için eve geldi. Pek tabii ben işteyim babam karşılamak için eve geçti sonuçtan sizi haberdar edeceğim.
  • 18 Aralık 14.50 babamın verdiği teyide göre söylüyorum maalesef kontrol etme şansım şu aşamada yok, modemin tüm ışıkları yanar vaziyette ve internet hizmeti verilmeye başlanmış.

18 Aralık 14.55 TTNET müşteri hizmetleri tarafındna arandım ve internet hizmetimin 8 dakikadır kullanılabilir olduğunu ilettiler. Umuyorum ki çözdük destek veren fikir veren herkese teşekkür ederim. Akşam hat değerlerimi paylaşacağım.
  • Herkese tekrar merhaba,

Sonunda eve geldim ve kontrol sağladım. Evet şükür internetim bağlanmış fakat bir stabilite problemi var gibi. Speedtest üzerinden yaptığım testlerde internet hızım sürekli farklı çıkıyor. 6Mbps çıkan sonuçta oluyor, 91 Mbps çıkan sonuçta genel kullanımdada bunu hissediyorum. Tam manasıyla randuman olmadığı çok net. Örneğin şuan önümde Mi Box'da Netflix açık ve ağımı kontrol ettiğimde 0.249 mbps değer gözüküyor. Hattımın net stabilitesini sağlamak için nasıl bir yol izleyebilirim. Tekrar TTNET ilemi görüşmeliyim.
  • Bjenige kullanıcısına yanıt
    Ara sor hocam. Binanın iç hatlarının durumu nedir? Oradaki kablolar eski mi?
    Bizim taraftan sorun yok diyecektir TTNET.
  • quote:

Ara sor hocam. Binanın iç hatlarının durumu nedir? Oradaki kablolar eski mi?
    Bizim taraftan sorun yok diyecektir TTNET.
    Aradım kayıt açtırdım. Kontrol edeceklerini söylediler bakalım, gerçi 12.00'den sonra stabil duruma gelmiş. Yaklaşık olarak 1 gecede 220GB kullanım yapmışım ama kontrol iyidir tekrar bir check edilsin çünkü ara ara anlamsız hızlarda download görüyorum.
  • quote:

Aynen adam Müşteri Hizmetleri gibi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    bende twitterden fiber talebi yaptım anında cevap verdiler. ama eve geleceklermi bakalım

• FTTH hizmet alacağım ama daire içinde olan fiber kablonun ucu boşta, sonlandırma işlemini kurulum sırasında ISS ler mi yapiyor bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar FTTB bağlantı türüm, bugün gelip fiber optik kabloyu dönüştürücüle odadaki hatta verdiler ordan da kendi Modemleine bağladılar, yalnız sadece kendi modemlerini kullanabiliyormuşuz. 24 saat içinde internet bağlantısı gelir dediler şuan sadece internet ışığını bekliyorum yani, söylediklerine göre kullanıcı adı şifre vs yazmayacağım direk kuruluymuş hepsi.

Sormak istediğim şu; Yakın zamanda satın aldığımTp link vr2800 modem routerimi bu arkadaşların verdikleri zte marka modeme bağlayabilir miyim? Bana bir faydası olur mu?? Yani wifi bağlantı hızımda vs fark olur mu? Tıpkı tplink i kullanıyormuşum gibi performans alır miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 14 Mayıs 2019; 14:13:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

Arkadaşlar FTTB bağlantı türüm, bugün gelip fiber optik kabloyu dönüştürücüle odadaki hatta verdiler ordan da kendi Modemleine bağladılar, yalnız sadece kendi modemlerini kullanabiliyormuşuz. 24 saat içinde internet bağlantısı gelir dediler şuan sadece internet ışığını bekliyorum yani, söylediklerine göre kullanıcı adı şifre vs yazmayacağım direk kuruluymuş hepsi.

Sormak istediğim şu; Yakın zamanda satın aldığımTp link vr2800 modem routerimi bu arkadaşların verdikleri zte marka modeme bağlayabilir miyim? Bana bir faydası olur mu?? Yani wifi bağlantı hızımda vs fark olur mu? Tıpkı tplink i kullanıyormuşum gibi performans alır miyim?
    Merhaba,

Bence bu konuya test edip karar vermek çok daha mantıklı olacaktır.

İnternetiniz geldikten sonra modeminiz verimliliğini ölçümleyin, sonrasında Router ile test edin. Hangisinde istediğiniz genişlikte bir kapsama ve hıza ulaşıyorsanız onunla devam edersiniz.

Benim kanaatim aynı ev içinde kullanılacaksa şirketin verdiği modem yeterli olacaktır.

• Ttnet kurulumu yaptı gelen elemanlar. 2 gün içinde açılmazsa müşteri hizmetlerini arayın dedi. Müşteri hizmetlerini aradım randevunuz 10 gün sonra diyor. Ya diyorum kurulumu yaptılar. Olmaz sistem böyle işliyor diyor. Hay sizin sisteminize dedim. Yok mu bunun bir çözümü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.