Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: keyboard772 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.245
Cevap
99
Favori
265.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba hocam. Öncelikle şunu belirtmeliyim.

https://www.turktelekom.com.tr/destek/sayfalar/ofis-ve-magaza-arama.aspx

Bu adresten size en yakın ofisi bulup, bölgenizden de birkaç imza toplayıp dilekçe verebilirsiniz. Anlaşılan saha dolabına/santrale çok uzaksınız ve bu yüzden yüksek hızlı internet hizmeti sağlanamıyor. Bu konuda yapılabilecek en iyi şey, size en yakın (bağlı olduğunuz) müdürlüğe giderek erişim planlama birimi ile görüşmek. En net bilgiyi bu şekilde alırsınız.

• Teşekkürler hocam katkınız için.  

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Pek katkımız olmadı ama neyse :D
  • Azı çoğu olmaz hocam :))  

Türknet ile iletişime geçtiğimde maalesef altyapınız en fazla bu hızı destekliyor gibi bir dönüş alıyorum. Altyapı çalışması hakkında bilgi vermiyorlar. İnternet arayüzünde vdsl olarak geçiyorum alabildiğim hız 20 down 1.90 upload. Türk telekoma btkya ve cimere yazdım son çare olarak oradan gelecek olan dönüşe istinaden müdürlüğe dilekçe vericem. Son olarak türknet için yazabileceğimiz bir yer var mı?

• G0kk G kullanıcısına yanıt

Yapa da olduğunuz için yapılabilecek hiçbir şey bulunmuyor hocam. Başka bir işletmeciye geçebilirsiniz veya halihazırdaki işletmecinizde VAE geçiş talebi yapabilirsiniz.

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula//

Burası kaç hız gösteriyor adresinizde hocam?

En fazla alabileceğim hız 15 mbs gösteriyor diğer iss lerde de durum aynı fakat türknette 20-22 arası alabiliyorum

YAPA ile alabileceğiniz hız, VAE ile alabileceğiniz hızdan daha iyiyse YAPA da kalmaya devam edin hocam.

Evet haklısınız peki dilekçe versem bu işin peşini kovalasam Türktelekom altyapı ile ilgili çalışma yapar mı?

Hocam yapa dediğin eski bakır kablolar üzerinden verilen bir hizmet. Bu konuda yatırım olacağını sanmam. Siz yakınınıza saha dolabı yapılması için taleplerde bulunun bence. Daha iyi olur hem bu şekilde. Örneğin şu şekilde bir başvuru olabilir.

"Bulunduğum bölgede yüksek hızlı internet kullanımı mümkün olmamaktadır. Bölgemize saha dolabı yapılmasını talep ediyoruz. Adress XXX İletişim XXX"

Gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 23 Ocak 2021; 14:17:44 >

Peki hızımda bir artış olur mu?

Bölgenize bir saha dolabı yapılır ise, elbette hızınız artar. Saha dolabı aktif olduktan sonra VAE geçiş talebi iletirsinzi işletmecinize, böylelikle çok yüksek hızlarda erişim sağlayabilirsiniz.

Bu konuda tek başınıza süreç yürütmeyin yalnız. Çevrenizden imza toplayın, dilekçeler hazırlayıp bunları bağlı olduğunuz telekom müdürlüğüne teslim edin. Erişim planlama birimi ile görüşeceksiniz. Reşit değilseniz yaşı daha büyük olan birisi bu süreçleri yönetebilir.

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

Estağfurullah hocam rica ederim. Bir sıkıntı olursa yazın, çözüm bulalım elimizden geldiği kadar.   

• Hocam bulunduğum konuma bir hayli uzak durumda bağlı olduğum tt il müdürlüğü haliyle gitmek zor.Ben erişim planlama birimine yazıyı cimer veya btk yoluyla iletmeye çalışsam olumlu sonuç alma imkanım var mıdır?Veyahut tt ceosuna linkedin Hesabından özel mesaj atsam?son olarak hat sahibi ben değilim(babam)bu işlemleri benim yapabilme imkanım var mı? Ve diyelim il müdürlüğüne gittiğimde erişim planlama birimiyle ben direkt olarak görüşebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hawk28 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Gittiğinizde görüşme durumunuz olabilir hocam. Evet taleplerinizi tuketici.btk.gov.tr adresinden iletebilirsiniz. Babanızın bilgileri ile giriş yapın, hat bilgilerini de ekleyin.

Hocam yazı olarak ne yazmam gerekiyor tam olarak bilgilendirirseniz sevinirim.

• Hawk28 H kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdaki örneklere bakarak size uygun olanı seçip gönderebilirsiniz.
  • YAni hattımı adsl,bu vdsl eğer yakınına santral yapılıp port uygun olursa direkt geçiş olur dimi? Bizim burads int(telefon kabloları) çok açıkta eski tür ağaç yapımı direkler yoluyla iletiliyor.Sanırsam bu bakır kablolar vdsl için yeterli midir? yoksa yakınıma kabin yapılması dışında altyapı çalışması olmak zorunda mıdır hocam?Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.