Şimdi Ara

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
3
Favori
36.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ben de hep merak etmişimdi o santraldekiler ne yapiyo diye ne telefona cevap veriyolar ne arızaları gideriyolar ne de sizin ttnete bildirdiğiniz sorunları yapiyolar ben de bi keresinde ordaki adamı fena halde fırçalamıştım sora hemen söylediğimi yapmışlardı:)
  • Bizimde saha dolabımız aktif oldu. Değerlerim aşağıda arkadaşlar yorumlayabilirler mi ? Net4limitsiz abonesiyim. Şu yeni aboneliğe kapalı paket yani.

DSL Upstream Rate : 1022 kbps
    DSL Downstream Rate : 4096 kbps

Down Up
    DSL Noise Margin: 144 dB 319 dB
    DSL Attenuation: 144 dB 0 dB
    DSL Transmit Power: -410 dBm -517 dBm
  • Nerede oturuyosunuz acaba? Çorludaki saha dolaplarından aktif olan ya da yakın zamanda olacak olan yok mu? Bilen duyan var mı? Tekirdağ/ Çorlu ?
  • TTNET Desteğe derdimi anlattım bakalım ne olacak.
  • Valla güvenim hiç kalmadı bunlara 16 mbit e kadar hizmeti satın alırsın belki bir kaç ay daha fazla yada kısa sürede 8mbit e düşürürler yaparlarmı yaparlar
    Mümkünlüde herşey mümkün
    Yaparlarsada bişey diyemezsin çünkü tarife adı 16 mbit e kadar yani oraya kadar herhangibi hız olabilir 1mbit de olabilir 16mbit de
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Yine skandal yine skandal bu telekomun yaptığı bir iş düzgün olmayacakmı yav yeter. 10 gün önce saha dolabını aktif ettiler hat değerlerimiz süper oldu diye sevindik, bugün tarife değiştireyim dedim işlem merkezinden, 444 0 375 i arayın diyor, orayı aradım sistemde hattınızın 16 mbit desteklemediği hatasını alıyorum demezlermi kan beynime çıktı ama mini saha dolabı fiber hat zayıflaması diyene kadar kadın iyi geceler dedi kapattı telefonu, telekomu arayın biz birşey yapamayız diyor telekoma ulaşmakta sıkıntı hiçbir zaman cevap vermiyorlar, sizin yapacağınız alt yapınında vereceğiniz 16 mbitinde çektiğiniz fiber kablonunda ben.....

Bu değerlerle 16 mbit alamıyormuşum. Yarın santrale ulaşmayı deneyeceğim yine açmazlarsa hemen iptal ettiriyorum ttnet aboneliğimi, 2 gün önce arayan süperonline satış temsilcisinede sözleşmeleri getirmesini söylüyorum.

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu!

Direk superonline a geçin.tt istediği kadar binanıza kutu koysun, yine de.apartmanımda superonline olsa 1sn düşünmem gecerim.
    20mbit down/5 mbit up 49tl.var mı daha iyisi.bu zamana kadar ttnette kalmanız hata.

• TTNET Destek te tırt çıktı, bana hala santrale uzaksınız 6 mbit alabilirsiniz diyorlar ulen dibimde saha dolabı var hat zayıflama değerim 1 inanılır bir olay değil. Telekoma dilekçe yazın diyorlar yok birde cumhurbaşkanına mektup yollayayım. Bunların yapacağı işe yazıklar olsun. Şeytan diyor şimdi paso arıza kaydı bırak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 1 Ağustos 2011; 14:33:08 >
  • quote:

TTNET Destek te tırt çıktı, bana hala santrale uzaksınız 6 mbit alabilirsiniz diyorlar ulen dibimde saha dolabı var hat zayıflama değerim 1 inanılır bir olay değil. Telekoma dilekçe yazın diyorlar yok birde cumhurbaşkanına mektup yollayayım. Bunların yapacağı işe yazıklar olsun. Şeytan diyor şimdi paso arıza kaydı bırak.

Hakikaten çok ilginç...
  • Alışılmış son şaşırmadım.
  • Şikayet sitelerine yazmaya başladım, ttnet ve türk telekomu.
  • Donanımcı geçmiş olsun.Benim hattıda nihayet yeni saha dolabına aktardılar 16 geçme gibi bir düşüncem yok ama alsada inanıyorumki aynı cevabı alırım.

Hat değerlerim aşşağıda bende kurtuldum darısı sıkıntı çeken diğer arkadaşların başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Donanımcı geçmiş olsun.Benim hattıda nihayet yeni saha dolabına aktardılar 16 geçme gibi bir düşüncem yok ama alsada inanıyorumki aynı cevabı alırım.

Hat değerlerim aşşağıda bende kurtuldum darısı sıkıntı çeken diğer arkadaşların başına.

Hayırlı olsun dostum. Bana tam 8 mbit bile vermiyorlar verdikleri sinyal 7999 kbps neyi nereden kısacaklarını şaşırdılar.

• Sağol kardeşim umarım sende istediğin hıza kavuşursun.Aktarımı yapan arkadaşlara neden bu kadar sürdü diye sordum cevap kılasik telekom rezaleti bağlantılar 3 kere yanlış yapılmış 3. anca düzeltmişler.Sana hattın desteklemiyor demeleri normal yani işi taşerona yaptır ama bir kontrol et yav.
  • Üstteki mesajımı oku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Üstteki mesajımı oku.

Geldide bizmi geçmedik yav yok adamlar sadece sitelere kuruyor sistemi.

Bizde biliyoruz telekomdan hayır gelmeyeceğini ama kötünün iyisine kavuştuk..
  • quote:

Üstteki mesajımı oku.

Heryerde yok hocam olsa herkes geçer zaten :)

Birde dikkatimi çekti o mesajınızda 20 mbit 49 tl demişsiniz ama sitede 69 tl yazıyor, 10 mbit 49 tl . siz özel bir kampanyadan falan yararlanıyorsunuz herhalde.

10 mbit için şu fiyatta pek aman aman fark yok ttnette de 8 mbit 55 tl sonuçta ufak fiyat farkı için komple sistemi değiştirmek abartı olur.Ama 20 mbitte 5 mbit upload olması güzel o fark yaratmış yani.Siz 49 tl ye kullanıyorsanız 20 mbit/5 mbit hızını süper bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Üstteki mesajımı oku.

Birde dikkatimi çekti o mesajınızda 20 mbit 49 tl demişsiniz ama sitede 69 tl yazıyor, 10 mbit 49 tl . siz özel bir kampanyadan falan yararlanıyorsunuz herhalde.

10 mbit için şu fiyatta pek aman aman fark yok ttnette de 8 mbit 55 tl sonuçta ufak fiyat farkı için komple sistemi değiştirmek abartı olur.Ama 20 mbitte 5 mbit upload olması güzel o fark yaratmış yani.Siz 49 tl ye kullanıyorsanız 20 mbit/5 mbit hızını süper bence.

2 yıllık anlaşma yapınca 20 Mbps'i 2 yıl boyunca 49 TL'ye veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

quote:

Üstteki mesajımı oku.

Bu iyimiş değer bence evinde kalıcı olanlar için downloadda uploadda süper 49 tl de bu hızlar için gayet uygun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

quote:

Üstteki mesajımı oku.

Bu iyimiş değer bence evinde kalıcı olanlar için downloadda uploadda süper 49 tl de bu hızlar için gayet uygun.

Evet. Zaten upload hızını da 5 Mbps değil daha yüksek veriyorlar. 10 Mbps veriyorlar genellikle 15-16 olan da gördüm.

• quote:

Merhaba arkadaşlar

Mersin mezitli tarafına son 6 aydır fiber kablo döşeniyordu, döşeyenler süperonline %95. Kablo döşeme bitti 2-3 gün önce binanın elektrik panolarının olduğu duvara bir kutu takmışlar, kutuya hiç dikkat etmemiştim süperonline kutusudur işte dedim bugün şans eseri daha yakından baktım ve kutunun üstünde türk telekom logosu vardı, türk telekom fiber internet yazıyordu. Çekebilirsem fotoğraf eklerim, nedir sizce bu?

Fotoğraflar eklenmiştir...

Mini saha dolabımız aktif olmadan önceki hat değerlerimiz.

Snr margin düşüklüğü ve crc hataları dikkatinizi çekmiştir.

SONUÇ - 18 Temmuz (45 günlük macera bitti)

Arkadaşlar mutlu sona ulaştık, bugün öğleden sonra telekom ekibi geldi ve hatlarımızı mini saha dolabına aktardı yeni değerlerim aşağıda, mini saha dolabıyla modem arasında 100 metre kablolama mesafesi var. Yalnız telekom yine her zamanki gibi birşeyi yaparken başka şeyi bozuyor adsl sinyalim var ama internete çıkışım şu an yok, arıza kaydı bıraktım bekliyorum, sabredemedim vodafone 3g den girdim foruma.

Tarifem 8 mbit netlimitsiz sağolsunlar 16 mbit sinyali vermişler, 27 mbite kadarda yolu var, birde internetim gelseydi hız testlerinide paylaşabilseydim :)

Son durum (Netlimitsiz 8 mbite kadar)

GÜNCEL HABER: Arkadaşlar mini saha dolabı koydular ancak 16 mbit tarifesine geçemiyorum, 444 0 375 ve ttnetdestek in dünyadan haberi yok, hat zayıflama değerlerim yukardaki gibi olmasına rağmen müşteri hizmetleri inatla 6 mbit alabilirsiniz diyorlar ama 8 mbit hız vermişler bir kere orda bir tezat var, santral ve müşteri hizmetleri arasında kopukluk var kimsenin birbirinden haberi yok yazıklar olsun böyle hizmete, en yakın sürede kapattırıyorum ttnet aboneliğimi, saha dolabı ve fiber kablolarıda artık ne yaparlar bilemem.

Senin saha dolabın değişmiş iyi hoş fiber gelmiş ancak ttnet destekte sistemin güncellenmemiş, eğer tarife değiştirmek isterseniz bağlı olduğunuz santrale gitseniz 16mbit geçersiniz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.