Şimdi Ara

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
3
Favori
36.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu içeriğini sildim çünkü bu firmanın yaptığı hizmetler için sevinip bu firmayı tebrik etmeye gerek yok, 100 metre ötemize saha dolabı koyup 16 mbit hızı sistemsel sorunlar yüzünden veremeyip, ttnetin sorun telekomda demesi, telekomun ise 16 mbit alabilirsiniz geçemiyorsanız yapacak birşey yok diyip kestirip atması, ttnet müşteri hizmetlerinin dünyadan bir haber olması 10 gündür kendi sistemlerinde olan sorunu çözemeyip hattım desteklemesine rağmen 16 mbite geçememem canıma tak etti. TTnet ve Türk telekomun olduğu yerden hizmet alırken 2 kez değil 20 kez düşünün çünkü yaptıkları her işte müşteri memnuniyeti son sırada.

Benim ise yapacağım tek şey önümüzdeki ay tüm ttnet ve türk telekom hizmetlerini iptal ettirmek, evet ben iptal ettirdim diye telekom batmaz ama ben hizmetleri iptal ettirip her ay verdiğim 50-60 lirayı haram ettiğimde içim biraz olsun rahatlar.

GÜNCELLEME: 20 gündür ttnet, türk telekomla görüşmelerime rağmen 2 firmada hiçbir konuda yardımcı olmadı artık tamamiyle 16 mbit sevdasından geçmişken forumdan uralhan nickli arkadaş ulaşarak telefon numaramı aldı ve sorunun halledildiğini bildirdi sonunda 16 mbite geçebildim, bu kadar işkenceden sonra 16 mbite geçtiğime bile sevinemiyorum... Bu konuyla ilgili yaptığım telefon görüşmeleride güzel bir fatura olarak gelecek önümüzdeki ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Ağustos 2011; 13:01:08 >

• TÜRK TELEKOM FİBER İNTERNET HİZMETİ İÇİN ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPILIYOR OLABİLİR BELKİ TAM OLARAK BİLMİYORUM
  • Mantık olarak ilk önce kablo döşeyip sonra kutuyu koymaları daha mantıklı olmazmıydı, mesela süperonline ilk önce kabloları döşedi, sonrada kabloların başladığı yerlerdeki cadde başlarına saha dolaplarının daha ufaklarından koydu ardındanda sitelerle görüşüp bina altına kutuları koydular, bunlar yürümeyi öğrenmeden koşmaya çalışmış oluyorlar
  • Turk Telekom Altyapı iyileştirme çalışması yapıyor zaten ne zamandır Tüm Türkiye'de saha dolabına kadar fiber çekiyor. Beyaz büyük saha dolapları konuyor heryere. Kıyamet alameti..

http://forum.donanimhaber.com/m_49253059/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Turk Telekom Altyapı iyileştirme çalışması yapıyor zaten ne zamandır Tüm Türkiye'de saha dolabına kadar fiber çekiyor. Beyaz büyük saha dolapları konuyor heryere. Kıyamet alameti..

http://forum.donanimhaber.com/m_49253059/tm.htm

Yalnız bizdeki saha dolabı değil, binanın içinde zemin katta elektrik panosunun yan tarafında duvara takılmış bir pano, üzerinde türk telekom logosu var. İnşallah saha dolabı ile ilgili bir durumdur bu yakına bir yere saha dolabı koyarlarsa güzel olur, hat zayıflama değerlerimiz 40 a yaklaştı 6 mbit bile zor alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Haziran 2011; 18:50:28 >

• Saha dolaplarına koyuyorlar fakat bazı koşulları uygun sitelere bina altına koyuyorlar. O cihaza kadar fiber gelmiş oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Saha dolaplarına koyuyorlar fakat bazı koşulları uygun sitelere bina altına koyuyorlar. O cihaza kadar fiber gelmiş oluyor.

Yani sonuç olarak bize ne faydası olacak 1 altında hat zayıflaması görebilecekmiyiz.
  • Resim yokmu?
  • Yarın çekerim arkadaşlar akşam oldu karanlık çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Resim yokmu?
  • Bizim apartmana da gelmişler türk telekomun fiber interneti için kutu koymak istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asparuhh -- 6 Haziran 2011; 0:22:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuhh

Bizim apartmana da gelmişler türk telekomun fiber interneti için kutu koymak istiyorlar.

Keşke öğrenme şansınız olsaydı işin aslı astarı nedir diye, ben yakalasaydım adamları soracaktım.
  • Fotoğraflar ilk mesaja eklenmiştir arkadaşlar, sabah sabah taze çektim. Kutuyu açmaya çalıştım ama kitlemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Haziran 2011; 9:42:37 >
  • Dostum Tip 11 yazıyor. Bu oturduğun apartmana kadar fiber gelmiş demektir. Yani o gördüğün şey dslam. Max 128 adsl kapasitesi var...
  • adsadsa tt budur king
  • quote:

Dostum Tip 11 yazıyor. Bu oturduğun apartmana kadar fiber gelmiş demektir. Yani o gördüğün şey dslam. Max 128 adsl kapasitesi var...

Şimdi bizim sitede 2 apartman var, toplamda 44 daire var, bu kutunun hemen yan tarafındada bizim telefon hat kabloları var. Bu kutu sadece bizim site için mi kullanılacak başka binalarda kullanacak mı? Ayrıca bu kutu ile sadece vdsl2 mi verilecek yoksa bizim mevcut kötü adsl bağlantımızada etkisi olur mu? Hat zayıflama değerlerimiz 40 a yaklaşmış durumda 6 mbit hız verilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Haziran 2011; 10:23:15 >
  • Dostum diğer konudaki cevabını da buraya yazayım. Bu cihazın max 96 Vdsl kapasitesi var. Sen tekrardan başvur bakalım bir VDSL veriyorlar mı...
  • quote:

Dostum diğer konudaki cevabını da buraya yazayım. Bu cihazın max 96 Vdsl kapasitesi var. Sen tekrardan başvur bakalım bir VDSL veriyorlar mı...

Sanırım iç tesisat bağlantısı yapılmamış henüz sadece kutuyu takmış gitmişler. Ayrıca vdsl2 ye geçmeyi pek düşünmüyorum paketler pek uygun değil 50 liraya 32 mbit hız 10 gb kota veriliyor, modem için tahahüt yapıyorlar falan bana hiç gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Haziran 2011; 10:31:28 >
  • Hayırlı olsun donanımcı123 biz daha mahalleye kadar getirtemedik senin binaya kadar gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Hayırlı olsun donanımcı123 biz daha mahalleye kadar getirtemedik senin binaya kadar gelmiş.

mahalleyi bırak bizim semte gelmedi arkadaşlarla 10-15 kere aradik nan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jinnet -- 6 Haziran 2011; 11:11:24 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.