Şimdi Ara

türk telekom altyapı yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
0
Favori
4.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0365634b

yok hocam TTNet'le bu iş olmuyor en iyi süperonline geçmek şimdi ise hipernet'e geçmek için 152TL istediler şaka gibi gerçekten.

İstediğini al (hatta fiyaı daha uygunsa (ttnet şuan vdsl dah uygun diye biliyorum)superonline al) daha fazla uğraśacaksın zira aynı altaypı diyelim superonline a geçtin

Tellcom mh sizi altyapı ve port için yine telekoma yönlendirecek ve işiniz uzayacak.

Yani aradaki fark tarife ve fiyat bu konuda hangisi uygunsa onu seçeceksiniz. Şimdi isterseniz milyar kes ttnet mh.yi arayın ttnet (telekom kısmı ôzelleştirilince internet satması yasalardan dolayı yasaklandı ve ttnet kuruldu) ttnet altyapı işletmecisi olmadığı için geveleyip duracaklar lafı yapabilecekleri birśey yok. Yani tek cözüm santrale bir uğramak. Yoksa boşuna arayıp durusunuz.

Sanırım ADSL müşterileri fibere ücretsiz geçebikiyormuş ama VDSL e geçemiyormuş böyle saçma iş olmaz da herneyse. Eğer tahahütünüz nisana kadar (nisan sonrası da dahil) devam ediyorsa bekleyin sakın tahahüt kırmayın nisanda telekom birleşiyor belki tarifler konusunda fark olabilir.

Ama altyapı için en kısa sürede santrale bir uğrayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam teknik servis dekiler bir halt bilmiyor. kafasına takmış santral'uzaksın başkada birşey yok. yada sizin burada altyap bu kadar diyip geçiyor.
  • quote:

hocam teknik servis dekiler bir halt bilmiyor. kafasına takmış santral'uzaksın başkada birşey yok. yada sizin burada altyap bu kadar diyip geçiyor.

Hangi teknik servise sordunuz eğer ttnet bayileri ise o kadar bilmeleri bile iyi. Ama santralde ilgili ekibin bilmesi gerekiyor hatta soğuk bölümde çalışan personel sizin altyapı sisteminizi kablo çesidinizi hat değerlerinizi ayrıca kodeme bağlı aygıtların ip ve mac adreslerini sizin internet seyehatinizi ve paylaşama açık bir bilgisayarı kontrol bile edebilirler tabi bunu yaparlarsa işten de atılır hapsi de boylar sadece ne kadar bilgiye erişimleri olduğunu vurgulamak ičin yazdım zaten oraya her elini kolunu sallayan giremez güvenmlikli bir yer yetkisi yetmeyen personel dahi giremez. Kısaca santrale uğradınız mı, śayet uğradıysanız eliniz boş dönme ihtimali pek az ha yolda sokakata falan saha ekibine rastladıysanız sallamış olabilirler.

turk telekom santral'e gitdim birini adı hasan o söyledi siz o arada altyap yok dedi 4 mbps bile gelmez dedi. bende dedim Genişbant erişim kabini koysak olmazmı dedim daha bizim bulamıyoruz dedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 3 Ocak 2016; 21:22:28 >
  • quote:

turk telekom santral'e gitdim birini adı hasan o söyledi siz o arada altyap yok dedi 4 mbps bile gelmez dedi. bende dedim Genişbant erişim kabini koysak olmazmı dedim daha bizim bulamıyoruz dedi .

Şuan size lazım olan genişbant kabininden önce direk güzel bir kablo lazım komsudan gelen hat çok k9pötü bu yüzden hızınız azalıyor ve kopma yaşıyorsunuz. Birde şehirden şehire değişiyor fiber yatırımı.telekom müdürlüğü ile alaklalı.

• hocam kuyukdaki kablo deyiştirmek lazım ? 15 tatilde gitcem afyon türk telekom il müdürlüğüne şuan hızım 1 mbps düşütü 10 defa internet kesintisi oldu.
     türk telekom altyapı yok türk telekom altyapı yok

işte hocam her türlü yol denedim.
     türk telekom altyapı yok türk telekom altyapı yok türk telekom altyapı yok

• Yek kişi ile olacak is değil ol bayagi bir şikayet eden kişi olmalı sizin interneti karşı komşular mi çektiler

• evet öyle oldu.
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Şimdi işin çözümü değişti esasında hız fena değil ADSL için ama hız düşmesi ve kopmalarınızın sebebi uçmuş olan hat zayıflaması madem bu adamlar yeni hat çekmeyecek o halde yapılabilecek bir kaç şey var komşunuzdan hat değerlerini isteme gibi bir imkanınız var mı? Eğer varsa bir karşılaştırın

Eğer komşunuzda hat zayıflaması daha düşük ise ilk bakılacak yer sizin bina içi kablolama bina ankasterden cat7 kablo çektiniz mi büyük ihtimalle zayıflamanız azalacaktır. SNR değerlrinizde fena değil böylece belki 10mbps i bile geçebikirsiniz. Zaten vdsl port boşa çıkarsa hemen atlayın.

Eğer komşunuzun da hat zayıflaması yüksek ise eğer direk tipi saha dolabı (gerči dolap değil sadece adı o yaklaşık bor ayva büyüklüğündeki sareımtırak kutu varya o) o kutuda sıkıntı olabilir (oksit yapmış olabilir özellikle) onu da telekomun değiştirmesi gerekir. Belki size hat çekemk için gelen personel hatalı bağlantı da yapmıś olabiliyor)

Yani bana kalırsa büyük ihtimale ilk ihtimal çıkacak zira size gelen prensinal kablo yeni zaten bağlantı batası yoksa düsük zayıflama değerlerine imkan verir.

işte hocam arkadaşın hat değeri arada iki sokak var
     türk telekom altyapı yok
  • Düşünmekten kafayı yicem... ne yapsam olmuyor.
     türk telekom altyapı yok
    Evet iki sokak demişsiniz o halde siz ilk başta ankastreden cat tipi kablo çekin. Biraz daha düzeltecektir. Ayrıca direk tripi kutu varsa ( direk olması şart değil binaya da çakılmıś olabilir. Tabi hatlar (komşudan size çekrikleri haric) havai ise) kutuyu bir kontrol edin oksitlenme var mı su alıyor mu diye buna karşılık gerekirse değişimi gherekebilir kutunun.

TTNet müşteri hizmetlerini aradım vdsl port var dediler fakat altyapı 20 mbps destekliyormuş. ve kampanya kapsamında vdsl yokmuş taahhüt iptal olması gerekiyormuş diyorlar.
    Evet adsl kullanıyorsanız fibere geçebilirsiniz ama vdsl geçemezsiniz saçma bir uygulama işte herneyse tahahütünüz ne zaman bitiyor mahzuru yoksa sormak istiyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Evet adsl kullanıyorsanız fibere geçebilirsiniz ama vdsl geçemezsiniz saçma bir uygulama işte herneyse tahahütünüz ne zaman bitiyor mahzuru yoksa sormak istiyorum ?

Adam adsl zor alıyor fiber alt yapı yok fiber nasıl alcak sence

• Biliyorum sadece durumu izah ettim. Mesela siz fiber altyapıya sahip bor banada oturuyorsunuz ama ADSL bağladınız f****r tarifelere geçiş yapabiliyorsunuz. Ama diyelim siz fiber altyapısı olmayan bir binada oturuyorsunuz ve adsl bağlattınız, daha sonra ise vdsl e geçebilme imkanınız varsa vdsl e geçmek istediniz o zaman vdsl tarifelerine geçemiyorsunuz. Bu saçma uygulamayı anlattım sadece yoksa biliyor adamın binasına prensibal kablo bile gelmediğini, daha sonradan çekilmiş başka binadan prensibal kablo.

27.05.2017 de taahhüt bittiyor yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Biliyorum sadece durumu izah ettim. Mesela siz fiber altyapıya sahip bor banada oturuyorsunuz ama ADSL bağladınız f****r tarifelere geçiş yapabiliyorsunuz. Ama diyelim siz fiber altyapısı olmayan bir binada oturuyorsunuz ve adsl bağlattınız, daha sonra ise vdsl e geçebilme imkanınız varsa vdsl e geçmek istediniz o zaman vdsl tarifelerine geçemiyorsunuz. Bu saçma uygulamayı anlattım sadece yoksa biliyor adamın binasına prensibal kablo bile gelmediğini, daha sonradan çekilmiş başka binadan prensibal kablo.

İyide fiber varsa binada zaten direk fiber verirler ki adsl neden alıyim fiber dediğin sahadolabindan ve santralden binana kadar fiber kablo doseli VDSL santalden saha dolabı na kadar fiber daha binana kadar nakit kablo ikisi farklı şeyler eğer VDSL tarife varsa verilir neden verilmesin alt yapıda uygun ise

Binana kadar fiber kablo varsa zaten VDSL verilmez fiber verilir

Bu arkadaşın durumu farklı o fiber alamaz VDSL alabilir destekliyor dedilerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 6 Ocak 2016; 8:08:46 >

• Boşuna işi karıştırmaya gerek yok zaten fiber mevzusunu konu sahibi ile alakalı olmadığını biliyorum sadece böyle mantıksız bir uygulama var diyorum.

Ha fiber altyapoıya sahip binada nasıl ADSL alınır Türk Telekom T11 kabini koyduğu binalarda hat sinyali VDSL2 de olsa fiber olarak işlem görüyor.
    Not:T11 kabini hem VDSL2 hem de ADSL sinyali verebiliyor.
    ------------------

@0365634b
    Hocam o halde idare edebiliyorsanız nisan ayının ortasına kadar bekleyin bana kalırsa zira telekom birleşme tarihi olarak nisanı verdi bunun sonucunda yeni tarife ve sistemin gelme ihtimali var belki geçiş şansınkız olur. Ha birşey degişmezse ister tahahütü bozar cezasını ödersiniz ister beklersiniz size kalmış. Ama ankastreden cat tipi kablo çekin mutlaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 6 Ocak 2016; 16:42:58 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.