Şimdi Ara

Türk Telekom AKN'yi Kaldıracakmış! [ÖNEMLİ EDİT] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
10
Favori
126.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
225 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi akk kaldırıyor diye milletin gazını aldılar ama resmen yaptıkları şey eskiden sundukları akk siz fiyatları sunmak diğer akk li paketleri yok etmek anladığım kadarıyla veya bu arkadaşın gibi olursa tümden yandık demektir eski akk özleriz net bir fiyatlar paketler belli olsa keşke hemen
  • Süperonline'nın twitter hesabından paylaştığı bir kampanyayı göstereyim.Bir önceki sayfada belirtmiş olduğum kanıları doğrular nitelikte bir soru işaretli kampanya

Kampanya Özeti : 15 Mbps Limitsiz + Tablet > 24 Ay Tahattütlü > 89.90 TLhttps://www.superonline.net/kampanyalar/cihaz-kampanyalari/reeder-m7-go-kampanyasi

Tabletin Satılan Maximum Fiyatı kendi sitelerinde olan satış fiyatı gibi 350 TL.https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/tabletler/reeder-m7-go

350 TL'yi 24 aya bölersek ; aylık 14,58 TL çıkıyor. Sizin internet+tablet için ödeyeceğiniz rakamdan bu fiyatı çıkarırsak ;

15 Mbps Limitsiz internet için her ay 75,32 TL ödeyeceksiniz.

Bu bir olasılık olabilir.Ama benim 1 Ocak 2019'dan sonra tahmin ettiğim fiyatlar böyle olacak.

AKN'nin kalkmasına da sevineceğimizi zannetmiyorum.

Umarım Ben Yanılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alti9Otuz5 -- 7 Aralık 2018; 0:1:33 >

• Taahhüdüm ay sonu bitecek. TT aradı bugün. 24 mbps 75GB Akn'li tarife 24 aylık 79.90 dedi. AKN ? Diye sordum ocaktan sonra o da kalkacak dedi. Yerine kota getiriyordunuz dedim o da kalktı dedi. Biz sizi ararız dedim kapadım. TT ailemin evindeki hattım. Ben Türknet kullanıyorum evimde. Bu fiyatlara kesinlikle taahhüt filan vermem. Türknete geçiririm o hattımı da ama santrale uzak diye korkuyorum sonuçta kopmalar yaşanırsa TT müşteri hizmetleri daha çabuk hareket ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 35mbit 50GB akn tarifemi 60 liraya kullanıyorum.Daha 10 ay taahhütüm var.Şimdi 1 ocaktan sonra sınırsız 35mbit alamayacak mıyım ?
  • https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Sayfalar/turkiye-interneti-sinirlari-kaldiriyor.aspx

Tüm sorularınıza cevap var linkte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 7 Aralık 2018; 0:28:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Sayfalar/turkiye-interneti-sinirlari-kaldiriyor.aspx

Tüm sorularınıza cevap var linkte.
    acaba alt yapısı türk telekom olupta başka firmadan internet alanlarınki ne olacak?
  • kimbilir ne iteleme planları var AKN'den vazgeçirecek kadar
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    1 Ocak itibariyle 35 mbit hızınızı sınırsız kullanabileceksiniz, taahhüdünüz sona erene dek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SW4RTHY

Hangi devirde yaşıyoruz 16 mbps internete 90 vermek nedir? Niye böyle bi hata yapıp taahhütlü şekilde geçtiniz TT ye

Alıntıları Göster
    Hocam zaten fiyatların bu seviyeye geleceğini az çok tahmin etmiştimki geldide sıkıldım açıkçası kota vs derdinden, fiber falan da yok buralarda turknet deneyebilirdim evet ama eğer verdiğim paraya rağmen hızım zırt pırt düşseydi veya oyun vs oynarken sıkıntı çekseydim daha çok sinir olurdum, fiyat pahalı evet ama ne yazık ki türkiyenin hali bu. ne yazık ki bu kötü şirketten iyi hizmet veren de yok.

• şimdi benim anladım şu:

Benim 2019 aralıkta yani 1 yıl sonraya kadar taahhütüm var.

Şu anda 24 hız 100 gb internetim var.

Doğru mu anladım acaba ? Ben aynı hızı kullanmaya devam edeceğim ama artık 100 gb sonra 8'e düşme işi kalkacak hep 24 hız alacağım.

Yani taahhütüm olduğu için şanslı mıyım ? (Konuşmalardan anladıgım yeni paketler pahalıya satılacak )

Şimdiden teşekkürler
  • 2 senelik 100mbps tahütüm var ve gerçekten kalkıyor gibi başta inanmamıştım.Yeni aboneler için fiyatlar baya zamlanıcak gibi duruyor,yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.Hamilton -- 7 Aralık 2018; 1:41:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PunkBunny

şimdi benim anladım şu:

Benim 2019 aralıkta yani 1 yıl sonraya kadar taahhütüm var.

Şu anda 24 hız 100 gb internetim var.

Doğru mu anladım acaba ? Ben aynı hızı kullanmaya devam edeceğim ama artık 100 gb sonra 8'e düşme işi kalkacak hep 24 hız alacağım.

Yani taahhütüm olduğu için şanslı mıyım ? (Konuşmalardan anladıgım yeni paketler pahalıya satılacak )

Şimdiden teşekkürler
    Gündemde ki açıklamalara göre doğru düşüncedesiniz...İmkanınız varsa 35 veya 50mbps hızlara geçiş yapabiliyorsanız yapın
  • Turk telekom ilk önce alt yapı yatırım yapsında beni 8 mb hızdan kurtarsın da başka birsey beklemem ancak zam yapmayı milleti dürt meyi bilir başka yaptıkları hic birşey yok lanet olsun sana turk telekom

• 1 Aralıktan bu yana ortalama 45-46 mbps kullandığım internet şuan 35'e sabitlenmiş durumda. Türk Telekom 50/4 100gb kotalı internet kullanıyorum. Modem arayüzde Data Rate
    38786 kbps olarak sabitlenmiş durumda. Önceden Data Rate 51000 kbps civarıydı. Max Data Rate 69100kbps civarıydı. Müşteri hizmetleri hiçbir sorun olmadığı için arıza kaydı bıraktırmadı. Bugün ikinci kez aradığımda arıza kaydını 10 dakikalık konuşmadan sonra bıraktırabildim. Yine bırakmak istemiyorlardı. İdeal bağlantımın bu olduğunu ve santrale uzaklığımdan dolayı bu durum olduğunu söylediler. Benzer diyaloglardan sonra santralin değişip değişmediğini sordum. Değişmediğini söyledi. Daha sonra da biraz üstlerine gitmem ile arıza için ekip göndermelerini istedim bakalım sonuç ne olacak...

Ben bu olayı akn ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Böyle böyle hızları düşürecekler. Santral hat vs bahane edip insanları bezdirip düşük hızlarda kullanmalarını sağlayacaklar.

• Bu arada aklınızda olsun, 50mbite geçtikten 1 hafta sonra download hızım bir gece ansızın hem speedtestte hemde ttnetin kendi sitesinde 350-700 kb olarak görünüyordu. (kilobayt) m.hizmetlerini aradım yeni modemler de bilgisayarlar gibi bellekleri doluyor haftada bir reset atmanız lazım dedi sistemden resetledi, düzeldimi dedi hayır dedim, modemden uzak olabilirsiniz ondandır dedi(yanındayım) isterseniz 240 tlye sinyal güçlendirici verelim derken, sakın bana öyle bi teklifte bulunmayın saçmalamayın dedim arıza kaydı açtırdım. Telefonu kapadıktan 10 dk sonra normale döndü. Şerefsizler sinyal güçlendirici çakmak için oynadılar gibime geliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Şu konuda sayfalarca konuşuldu yazildi çizildi, 1-2 kere bişiy sordum Bir Allahin kuluda alintilayip cevaplamadi..

Sorum şu, Şuan 50 MB 200 GB AKN'li Tahahhütsüz paket kullanicisiyim.. 2019'da benim paketim veya hızım neye dönüşecek fiyat ayni mi kalacak, AKN'ler kalkiyorsa şu zamana kadar 100 GB AKN kullanan ile 200 GB AKN kullananlarin faturasini ne yapacaklarda farkli gelmeyecek.. ? 100 GB paket kullananin fiyati mi artacak 200 GB kullananin fiyatimi düşecek.. Türk telekom sitesinde galiba fatura tutarlarinda değişme olmayacak demiş, Eeee o zaman ne boklar döndürecek bu telekom. ?

Hocam ben de "taahütsüzüm" (8 mbit 50 gb akn).

Benim de 2 gün önce faturamda herkesle aynı olan bilgilendirme geldi. Yani taahütsüzler de şimdilik ek ücret ödemeden akn'siz kullanacak gibi gözüküyor. Ama ben güvenmiyorum.

Bilmeden sallayanları takma. Herkes tutturmuş bir "taahhütlü şöyle", "taahhütlü böyle" hay taahütünüze...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• the flying dutchman kullanıcısına yanıt
    İnternetimi kimseyle paylaşmıyorum ve genelde evde aynı anda biren fazla bağlanan da olmuyor. 8mbit full HD bir video izlemek yetiyor ve artıyor. Belki 4k'ya ble yetiyordur, monitörüm FHD olduğundan hiç denemedim. Ping süresi oldukça kısa olduğundan oyunları da hiç sorunsuz oynayabiliyorum. Ara ara kesilmeler, hızda yavaşlamalar olmuyor. Eğer bir şey indirecek olursam da kuruyorum gece 2-8 arası çatır çatır iniyor 25mbit ile. Yani evet işini bilen için 2019 Türkiye'sinde 8mbit yeterli oluyor:)
    Yine de eğer daha hızlı bir şeylere gereksinim duyarsam da yine de uydunet paketleri daha avantajlı görünüyor. Demek ki istenirse bu fiyatlardan da sorunsuz olarak verilebiliyor internet hizmeti. Diğer sağlayıcılara örnek olsun.
  • Geçen hafta benimde şöyle birşey başıma geldi .

Üst komşum türk telekomda çalışıyor . Kendisine netimden şikayet ettim , 16 mbit ödediğim nete 8 mbit olarak geri alıyorum ne saçma birşey felan bu dedim.

Üst komşum bizim burdaki bağlantı 12 mbit e kadar çok rahat kaldırıyor Türk telekom müşteri hizmetlerini ara arttırsınlar dedi. Ardından aradım müşteri hizmetleri ve durumu anlattım. Çalışan bayanın bana dediği beyefendi sizin orası 16 mbit desteklemiyor o yüzden 8 mbit alıyorsunuz dedi. Bende o halde 12 mbit e çıkarın üst komşum türk telekomda çalışıyor kendisi bu şekilde söyledi dediM. O şekilde birşey yapmamız mümkün değil deyip görüşmeyi sonlandırmaya çalıştı. Ben fazla ısrarcı davrandım en sonunda beni takım liderinize bağlarmısınız onunla görüşmek istiyorum dedim. Böyle birşeyin yapılamıcağını söyledi. Zar zor takım liderine bağlanmaya ikna ettim . ( şikayet kaydı oluşturun tehtidi ile . )

Arkasından takım liderine bir kez daha konuyu anlattım , eğer 12 mbit desteklediği halde 8 mbit vermeye devam ederseniz , şikayet kaydı oluşturup gerekli tüketici mercilerinede şikayette bulunacağı mı söyledim. Takım liderinin verdiği cevap şu şekilde , hiç olur mu beyefendi hemen isteğinizi gerçekleştiriyorum , diğer çalışan arkadaşların bir suçu yok onların yetki dahilinde değil bu olay dedi. o halde neden yapılamıcağını vurgulatıyorsunuz çalışanlarınıza dediğimde herhangi bir cevap veremedi..

Arkadaşlar kısacası insanları sömürmek ve dolandırmak için elinden gelen herşeyi yapar Türk TElekom. Bu AKN muhabbetindede bizim zararımıza kesin birşeyler vardır.. Bütün suç bizim devletimizde bu firmaya ne bir hesap soran var nede denetleyen. İstedikleri gibi at koşturup dünyanın parasını alıp , insanları dolandırıyorlar... Anca bizim ülkemizde olur böyle şeyler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravalond -- 7 Aralık 2018; 9:33:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravalond

Geçen hafta benimde şöyle birşey başıma geldi .

Üst komşum türk telekomda çalışıyor . Kendisine netimden şikayet ettim , 16 mbit ödediğim nete 8 mbit olarak geri alıyorum ne saçma birşey felan bu dedim.

Üst komşum bizim burdaki bağlantı 12 mbit e kadar çok rahat kaldırıyor Türk telekom müşteri hizmetlerini ara arttırsınlar dedi. Ardından aradım müşteri hizmetleri ve durumu anlattım. Çalışan bayanın bana dediği beyefendi sizin orası 16 mbit desteklemiyor o yüzden 8 mbit alıyorsunuz dedi. Bende o halde 12 mbit e çıkarın üst komşum türk telekomda çalışıyor kendisi bu şekilde söyledi dediM. O şekilde birşey yapmamız mümkün değil deyip görüşmeyi sonlandırmaya çalıştı. Ben fazla ısrarcı davrandım en sonunda beni takım liderinize bağlarmısınız onunla görüşmek istiyorum dedim. Böyle birşeyin yapılamıcağını söyledi. Zar zor takım liderine bağlanmaya ikna ettim . ( şikayet kaydı oluşturun tehtidi ile . )

Arkasından takım liderine bir kez daha konuyu anlattım , eğer 12 mbit desteklediği halde 8 mbit vermeye devam ederseniz , şikayet kaydı oluşturup gerekli tüketici mercilerinede şikayette bulunacağı mı söyledim. Takım liderinin verdiği cevap şu şekilde , hiç olur mu beyefendi hemen isteğinizi gerçekleştiriyorum , diğer çalışan arkadaşların bir suçu yok onların yetki dahilinde değil bu olay dedi. o halde neden yapılamıcağını vurgulatıyorsunuz çalışanlarınıza dediğimde herhangi bir cevap veremedi..

Arkadaşlar kısacası insanları sömürmek ve dolandırmak için elinden gelen herşeyi yapar Türk TElekom. Bu AKN muhabbetindede bizim zararımıza kesin birşeyler vardır.. Bütün suç bizim devletimizde bu firmaya ne bir hesap soran var nede denetleyen. İstedikleri gibi at koşturup dünyanın parasını alıp , insanları dolandırıyorlar... Anca bizim ülkemizde olur böyle şeyler....
    Ben defalarca yazdım bunu. MH'deki elemanlar gerçekten bir şey bilmiyor. Önlerinde bir ekran var. Oraya ne bilgi düşerse onu okumak dışında yapabildikleri hiçbir şey yok. Atıyorum 10bin tane MH çalışanı varsa bunlardan sadece 50-100 tanesi daha evvel sorulduğu, araştırmak zorunda kaldığı ya da bizzat ilgili olduğu için falan bazı durumlardan haberdar. Gerisinin birçok konu hakkında en ufak fikri dahi yok.
    Siz AKN dediğinizde oradaki metni size aynen okuyor.
    Dün modemle ilgili bir konuda yardım almak için aradım. W9970'te wds özelliği var normalde ama TT tarafından verilen versiyonda birçok şey gibi bu da kapalı. Aradım dedim ki bu neden kapalı açamaz mıyız? Çünkü WDS'in kapalı olmasının hiçbir mantığı yok. Hani port yönlendirme, telnet falan kapatılıyor anlıyorum bir nebze. Ama wds öyle değil. Bana verilen cevap şu. Modemi kapatın açın düzelmezse sıfırlayın. Çünkü kadın oradaki ekrana modem yazdığında karşısına 3-4 tane yönerge çıkıyor. Onları size okumak dışında başka hiçbir şey gelmiyor elinden. Belki normal hayatında modemin nasıl açıldığını dahi bilmeyen bir insan. Yargılamıyorum. Sadece durumu ifade etmeye çalışıyorum.
    Yahu ben 2 hafta evvel 24mbps'den 50'ye geçmek için sanırım 5 farklı kişiyle konuşmak zorunda falan kaldım. Diğer 4 temsilci size 50 veremeyiz hattınız desteklemiyor derken 5.si gayet düzgün şekilde beni yönlendirdi, geçebileceğim kampanyaları falan iletti ve bir tanesine geçiş yaptım. Süreç biraz sancılı oldu gerçi ama geçtim sonuç olarak.
    Bakın dün birkaç kişiye akn de kota da kalkacak denmiş. Muhtemelen bu arkadaşlara denk gelen temsilciler daha evvel bu konuyla ilgili yetkili birilerinden bilgi almak zorunda kaldı. Birileri ısrar etti ya da kendisi de merak etti belki.
    Ben dün akşam konuştum MH ile. Kasım ayında iletilen bilgi dışında bir güncelleme yok dendi. Onda da AKN kotaya dönüşüyor malum. İkisinden biri yanlış bu bilgilerin. Daha doğrusu biri eski biri yeni. Belki benim konuştuğum gelen güncellemeyi henüz okuyamadı. Belki TT sistemleri güncelleyemedi sözlü olarak takım liderlerine bilgi verdi ama bu bilgi henüz resmi olarak temsilcilere iletilmedi. Belki de TT bizi öpüyor.
    Ama özetle MH 10 şey söylüyorsa 9'u yalan 1'i şüpheli. Çok aldırış etmeyin. İşiniz varsa mümkünse ofislere gitmeye çalışın. Oradaki personel daha net.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Kelimesi kelimesine katıldığım bir yazı olmuş. Fiyat yüksek hizmet düşük . Yemin ediyorum acayip üzülüyorum bu insanlara yapılanları.. Tekelleşmiş bir firma sömürüyor devlet seyirci kalıyor ...
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.