Şimdi Ara

Türk Savunma Sanayii Uçuşa Geçti 'Vestel Karayel İnsansız Hava Aracı' video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
10.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seconder77

mesut abi elektronik bileşenlerin tamamının türk yapımı olması imkansız değil mi
    devre kartının baskısı elemanların yerleşimi,şeması türk üretimi olabilir
    ama üzerindeki silisyum yongalar,entegreler bunları üretmemiz imkansız değil mi

Elektronik bileşen derken radar sistemi, yer istasyonu ile haberleşme ve benzeri donanımdan söz ediyorum.

Şunu görmezden gelmeyin direnci, bobini üretmenin bir anlamı yok Apple iPhone'a bakın veya Google Nexus'a parçanın bileşenlerinin nerede kimler tarafından üretildiği değil o bileşenleri birleştirdiğinizde neler yapabildiğiniz önemli.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Zamanında ucuz'a maledecez diye yabancı sanayiyi ülkeye kurdurdular yerli sanayi gelişemedi bu zamanada kadar hep böle devam etti, bundan sonra arabada yaparlar hayalet uçakta inş. insanımıza güvenelim destekleyelim hiç bir farkımız yok onlardan.
  • vestelmi? Allah tan insansız yapmışlar :)

• Hayret yerden yere vuran olmamış henüz Vestel'i?

Liseliler uyuyor sanırım.

• Helal olsun, gerçekten gurur verici.

• Bu arda Mesut Bey Karayel´i nezaman inceleyeceksiniz.

Siz kaptan olursunuz koltugunuzdan plasmaya bakarsiniz.
    ender bey bilgisayarda kordinatlara bakar .
    Erdi beyde Ucagi sürer joyistikle
    Ekrem beyde sizi kameraya ceker

Star Trek´deki Kaptan Kirk Misali
  • Vestel yapıyorsa o uçak düşer demedi demeyin.
  • bu bir telefon konusu olsa 100 tane anında yorum gelirdi. ama ne yazıkki ülkemiz tarafından gururla üretilen araca kimse yorum bile yapmamış. yazık valla gençliğimiz ne hallerde

• Vestel'e karşı bi sempati oluştu şu anda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 7 Mayıs 2013; 23:50:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gurur verici.

• quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

sanki türk yapımıyazılımını yazdıkları programdan içindeki çiplere kadar amerikan,japon malı

Vestelin kendi yazılım argesine sahip olduğunu bilseydin böyle sallamazdın dostum.
    Bilmeyen yorum yazmasın.

İngiltere Rusya Amerika Almanya da kendi yazılım şirketlerinin olduğunu bilseydin ve lg gibi ünlü üreticilerinde bu yazılım şirketlerinden faydalandıklarını bilseydin böyle yorum yapmazdın. (cabot sistemi diye geçer)

Vestel aslında nand flash yonga ve mikro işlemci tasarımını yapabilecek mühendise sahip fakat istenilen kredi taleplerine olumsuz cevaplar gelmesi ve gerekli maddi desteğin sağlanamaması nedeniyle bu tesisler kurulamamış durumda. Bir zamanlar önce lcd panel tesisi için de kredi başvuruları yapılmıştı ama olumlu bir yanıt alınamamıştı.

Hatta zamanında bir bilgisayar anakartı bile üretmişti vestel.
    O zamanlar çizgi elektronikte yerli işlemci tasarımı üzerinde yoğunlaşmıştı hatta.

Şunu bilmenizi isterim ki yorumlarla kimse yerinden oynatılamaz. Öyle olsaydı bugün ne dünyanın yuvarlak olduğunu bilebilirdik ne de fisyon ve füzyonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 8 Mayıs 2013; 18:32:04 >

• Yakında mesut çeviki tai'de atak helikopteri incelerken görebiliriz bu gidişle.

• Beğenerek izledim. IDEF fuarında ilgili sizlerden daha fazla teknoloji haberi bekliyoruz.

• zamanında milliyetçi damarım tutmuştu vestel almıştım samsung, lg gibi bir markamı alsamıydım diye düşünmüştüm ama şimdi iyiki almışım diyorum ürünlerin büyük bölümü memlekette üretilmese, sadece %10'luk bir kısım memlekette üretilse bile diğer marakalara göre ülkemize daha fazla gelir getiriyorsa, sayesinde bilgi geliyorsa, türk işcilere istihdam sağlıyorsa, görüldüğü gibi illa geri dönüşü olur memlekete faydası dokunur
  • Yine yerli mi değil mi kavgası başlamış:) askeri endüstride önemli olan yazılım ve entegrasyondur. Varsın motor ingilizin, aviyonik fransızın, hidrolikler de italyanın olsun. Algoritmalar senin mi? Yazılıma full acces sende mi? Tüm mimariye hakim misin? O zaman gerisi angaryadan ibarettir. Abd'nin f-22 raptor uçağının MDF ekranını Samsung yapıyor EEE nolmuş? Bu uçak türk malıdır çünkü tasarım ve diğer her şey vestel e ait. İngiliz motor vermezse gider rustan Alırsın olur biter ama görev bilgisayarı sende değilse alırsın havayı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxbat -- 8 Mayıs 2013; 0:07:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • videonun sonunda kanlı savaş teknolojilerinin gelişmesini dilemekte nasıl bir mantık çözemedim.

Edit: teknoloji gelişmesin demiyorum savaş teknolojisi diyorum. gerçi her ne yapılırsa da artık bir ülkeyi yok etmek sadece bir hidrojen bombasına bakar.(sevgiler Einstein)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z0rr0nur -- 8 Mayıs 2013; 2:37:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardabeyim

Vestel, 1984 yılında Türkiyede kurulmuş, Manisada fabrikası olan ve yüzde 74.81 hissesi Hollandada bulunan Collar Holding B.V. adlı şirket tarafından yönetilen bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Kasım 2010 itibari ile yüzde 22.46sı halka açıktır. Halka açık kısmın yüzde 2.73ü ise Zorlu Holding A.Ş.ye aittir. Kaynak: wikipedia

Şirketin ana ortağı Collar Holding BV'nin %100'ü Ahmet Nazif Zorlu'ya aittir.

http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

• güzel bir haber...uçaktaki parçalar türkmü eğer motoru diğer parçaları kamerası vs. türk üretimiyse mükemmel. değilsede sorun değil...ama olmuşken her şey türk olursa tadından yenmez...yani biz motor üretemeyecek kadar küçük bir millet değiliz....ayrıca bu gibi çalışmalarda aselsan la işbirliği yapılırsa süper olur...
  • Gözlerim yaşardı...Helal olsun hepinize.Bu güne kadar dh üzerinde öğrendiğim en iyi haber kesinlikle budur.Vesteli bu çalışmasından dolayı kutluyorum.Fan boyluk hep saçma gelmiştir bana ama bu haber beni ve benim gibileri vestelkolik yapmaya yeter!!!!

Vestel adamsın girdin böğrüme.

• quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

quote:

Orijinalden alıntı: ardabeyim

Vestel, 1984 yılında Türkiyede kurulmuş, Manisada fabrikası olan ve yüzde 74.81 hissesi Hollandada bulunan Collar Holding B.V. adlı şirket tarafından yönetilen bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Kasım 2010 itibari ile yüzde 22.46sı halka açıktır. Halka açık kısmın yüzde 2.73ü ise Zorlu Holding A.Ş.ye aittir. Kaynak: wikipedia

Şirketin ana ortağı Collar Holding BV'nin %100'ü Ahmet Nazif Zorlu'ya aittir.

http://www.vestelyatirimciiliskileri.com/kurumsal-yonetim/ortaklik-yapisi.aspx

Peki neden şirketin %75i Hollanda'da ?. Vergilerden yırtmak için olmasın. Nedeni için aşağıdaki linki incelemenizi öneririm.

http://bimgercekleri.blogspot.com/2008/02/for-you-maazalar-neden-trkiyede-kaytl.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z0rr0nur -- 8 Mayıs 2013; 0:40:48 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.