Şimdi Ara

Türk pasaportuyla yurtdışında başınıza gelenler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
8.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Shengen vizem varAmsterdam a gittim havaalanında sorun yaşamadım bilakis güleryüzlü insanlardı mesleğimi görünce belki öyle yaptılar :)) 1 senedir sürekli dışardayım hiç sorun yaşamadım ama Türkiye’de neredeyse her metro durağında polis durduruyor:))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

20 den fazla ülkeye gittim yarısından fazlasında soru bile sormadan geçirdiler pasaporttan daha çok tipe bakıyorlar
    En başta tabi tip önemli ama pasaporttada takan olunca takıyor herşey var türkiyede sonuçta ve doğunun malum noktalarından çoğu kişi sahre pasaport ve benzerini çıkarıyor türkiye adına suçlamıyorumda.
  • Bence de tipe bakiyorlar.

Bu zamana kadar surekli avrupaya gidip gelirim. Sadece bir kez ucaktan inince neden geldin dediler ben de dugune geldim bu da takip elbisem dedim. Elimde askidaydi takim elbise.

Tamam o zaman gec dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Terörist gibi gözükmekten kastınız neşir? Teröristin bir tipi mi var söyle ona göre biz de teröristleri hemen tespit ederiz emniyete haber veririz. PKK saflarında yer alan Asyalılar ve Avrupalılar var. Bunun tiple bir alakası yok bırakınız bu kafayı.

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Hocam ne tipi Allah aşkına bu nasıl bir düşünce. Amerikalı birisine terörist bile olsa bu muameleyi yapamazlar. Çünkü adamların ülkesinin bir otoritesi bir gücü var. Problem olunca adamlar hemen ben Amerikan vatandaşıyım diye bastırıyorlar. Türkiye vatandaşı olanlar bunu yapamazlar adamın ümüğünü sıkarlar.

• keko diye tabir edilenlerin tipine bak anlarsin. bunlari zaten bizdeki polisler de durdurur. kimlik kontolu yapar.
  • Hiç başıma gelmedi

azerbaycanlı arkadaşla gitmiştik o adam fransada kalmıştı biletler bendeydi ben geçmiştim geri dönüp turistiz vb diyip girdik adamı almayacaklardı ben direk geçtim

amerikada avrupanın çoğunda sorunsuz seyehat ettim

sadece bagajıma her amerika uçuşumda bakıyorlardı o da türklerin illegal eşya getirmesinden olacak et ürünleri yasak ben çamaşır suyu getiren bile gördüm sanki amerikada yok

rastgele bagaj kontrolüne seçilmemiz dışında hiç sıkıntı yaşamadım
  • Kardesim senin ulkendeki polisler bile tipe bakiyor aynen adamlar da oyle.

Cok sevdigim siirtli kurt bir arkadasim var esmer tenli kendisi.
    Ben ise avrupai beyaz tenli bir turkum.

Beni hicbir zaman gbt sorgusu icin durdurmadilar.
    Ama ne zaman bu arkadasimla yurusem durdururlar bizi.
    Tek oldugumda durdurmadilar.O tek oldugunda ise surekli onu durduruyorlar yine.

Bir gun arkadasimlayken yine durdurulduk. Arkadasim polise
    "Beni kurt oldugum icin mi durduruyorsunuz?" diye sordu.

Polis "Kesinlikle oyle birsey yok ama tipe bakiyoruz, evet" dedi.
    Keza karabuklu esmer turk arkadasimi da durduruyorlar.
    Sonuc olarak tipe bakiyorlar kesin bilgi yayalim.

• Iyi yapıyorlar. Ben avrupali olsam ülkeme türk sokmam

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Evet yunanlar genelde öyle yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orka55

Bu mesaj silindi.
    Neden? 2002'den önce her yer vizesiz kabul ediyordu, bize ayrı banko verip VIP muamelesi mi yapıyorlardı da AKP'ye bağladın durumu?

Ben gayette sorun yaşamadan girdim birçok ülkeye, sorun yaşadığım da oldu, aynı ülkeye her girdiğimde farklı muamele gördüğümde. O sırada görevli polisin ruh hali nasılsa öyle davranıyor. El Turco! deyip gülerek karşılayanı da var, kaşlarını çatıp 7 ceddini sorgulayanı da.

Her yaşanan durumu genellemeye ve hükümete bağlmaya çok meraklı bazı kesimler...

Not: Yeşil pasaporta uyuz olan çok ülke var ama, biz de çok insana verildiği ve vizesiz kullanılabildiği için adamlar o pasaportla gelene sempatik bakmıyorlar.
  • caneycaney kullanıcısına yanıt
    Doğru metroda bile durdurulur bu adam zaten yaptığı haraketlere bak kızı da kekodur bir şeyi eksiktir şüphelenmişlerdir gerçi frankfurt havalimanı çok yetersiz geçen ordan uçağım 45 dakika rotarlanmıştı ben yarım saat geç binmiştim güvenlik sırası deli gibiydi.

Birde adamın bagaj karoseline çıkıp bu üslupla bunu yapması zaten beni çileden çıkarttı
  • Tlpsiz olanlar ölsün o zaman sizin mantığınıza göre böyle olması gerek.

• Avrupada farklı ülkelere gittim. Sadece birisinde pasaport polisi neden geldin? diye sordu.
    Hatta son Seyehatlerden birisinde havaalanı yoğunluğundan olsa gerek İstanbul uçağı yolcuları olarak anons edildik ve others yerine eu kapısından alındık. Türkiyeden çıkış bu kadar hızlı olmamıştı.
    Uygulamalar size denk gelmiş yada sizde olan bir şey adamları rahatsız etmiş olabilir.

• Emin değilim ama renkten kaynaklanıyor olabilir bende yeşil var rahat rahat geçiyorum kontrol noktalarından

• berk70 kullanıcısına yanıt
    Yalniz bu adam oyuncu degilmiydi?
    Talat Bulut

Tacize adi karismisti.

• ss480 S kullanıcısına yanıt
    istediğin kapıdan geçebiliyorsun izin verirlerse alman vatandaşlarının kapısı bomboştu bizimki doluydu birkeresinde bende gidip konuşup geçmiştim
  • ss480 S kullanıcısına yanıt
    Avrupa’ya vize almışsın bir de üstüne adamların neden geldin demesi garip olur zaten onu konsolos soruyor ve ne amaçla gittiğine dair vize basıyor ee bir zahmet sormasınlar. Avusturya’nın köpeklerle arama olayını ne çabuk unuttunuz. Bir de vizesiz ülkelere gidin bakalım nasıl karşılanacaksınız. Orta Asya da Türk olduğunuzu görüp para istiyorlar. Japonya ve Kore’de ise Türk olduğunuzu görüp neden geldin diye bir güzel sorguya çekiyorlar ve arıyorlar.

Benim açımdan hiç bir engelle karşılaşmadım. Bazı küçük durumlar dışında. Ayrıca tip olarak gayet yerinde bir tipim var tipimden dolayı bugüne kadar polis tarafından bile çevrilmemiş insanım ben. Olay tipte değiş sahip olduğumuz pasaporttan ve en önemlisi basiretsiz politikacılarımızdan kaynaklı. Edit : EU yerinden geçmek ayrıcalık değil bu her zaman olan birşey. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuwafuwaboy -- 9 Şubat 2019; 19:42:44 >
  • Ülke ülke seyahat ederim hatta şimdi Beyruttayım şimdiye kadar pasaport nedeni ile sıkıntı yaşamadım, tip derseniz de esmerim Diyarbakırlıyım.

30 yaşındayım ve sadece bir defa GBT çevirmesi yapıldı, o da İstanbul’da metroda, çok fazla çanta vardı üstümde ondan olsa gerek.

Türkiye’yi seven de var sevmeyen de bu tamamen karşıdaki insanın algı ve ön yargısına bağlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.