Şimdi Ara

Türk pasaportuyla yurtdışında başınıza gelenler? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
8.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elk.de

Bu mesaj silindi.
    Biz bu ayyıldız için kurtuluş savaşında milyonlarca, Kıbrısta ve korede yüzlerce, teröristler için binlerce şehit verdik.
    Bunları yok sayıp, ilk aklına temmuz geliyorsa, geçmişini inkar ediyorsun yani.
    Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor....
  • MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    Ülkemizin adının Afganistan,Irak,Suriye ve diğerleri gibi anıldığından ve onlar gibi muamele gördüğümüzden olabilir mi? Tehlikeli ülkeler listesindeyiz. Çoğu ülke Türkiye’ye gitmeyin diye uyarı yapıyor. Ukrayna dediğin ülke bile her önüne geleni almıyor. Pasaport kontrolde bir güzel soruşturuyorlar. Ben böyle adlandırmak istemem ülkemi ama şuan bulunduğumuz durum bu maalesef. Bir de desiğin gibi diğer bir sorun insanlarımız her tipten insanlar yurtdışına çıkıyor hiç bir dil bilgisi olmayan daha önce Türkiye’de başka şehre bile gitmemiş adam köyden kalkıp gelişmiş ülkelere gidiyor ve ceremesini biz çekiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realgs kullanıcısına yanıt
    Fark ettiysen hiç bir üye kaale alıp cevap bile yazmamış bu eleman forumun en büyük trolü.

• yurtdisinda turkum dedikten sora bir anda surati dusup yanimdan uzaklasan insanlarla karsilastim o gun bugundur nereli oldugumu soylemiyorum, itibar yerlerde..
  • Konu yalan dolanla doldu.

"Ne mutlu Türküm Diyene"

M.Kemal Atatürk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 10 Şubat 2019; 5:45:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alman firmasının satış yöneticisiyim tr de, türk üm iZmirliyim, almanya pasaport ve kontrolden geçerken üstümü gayet normal aradılar, ama alman polisinin biraz sert mizanı vardır.
    Zaten şirket çalışanı olduğumuzdan belki ses çıkarmıyorlar, ama 3.ya da 4. Dünya ülkesiyiz ( gelişmişlikte ) bunu kabullenelim arkadaşlar,

Ülke yol geçen hanı oldu , tc kümliği almanın kolay oldugunu da varsayarsak bırakın adamlar şüphe etmekte hklı olsunlar.

Kimse naralar sallamasın , elbette ırkımızı türklüğümüzü küçümsemeye müsaade etmemeliyiz ama gerçekler böyle, Avrupa da çok sevildiğimiz söylenemez..

Bi bfv oynarken dahi, serverlarda adamlar türk olduğunu anlayınca ISİS (Işid) damgasını yiyorsun en basitinden..

Bu yazdıklarımdan birtanesi yalansa buyrun eleştirin

• 28 ulkeye gittim. Tek emin oldugum turk pasaportunun degeri malesef yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşim gereği yılın 4-8 haftasını seyahat ederek geçiriyorum. Ağırlıklı olarak avrupa ülkelerine gidiyorum. Almanya, Polonya, Romanya gibi. Bu zamana kadar herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım açıkçası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ABD'ye girişte de bir sıkıntı yaşamadım. Hatta şaşırtıcı düzeyde rahattı ve güler yüzle karşılandım.
    Asıl berbatlık Türkiye'ye girerken. Memurların suratı beş karış.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Biz bu ayyıldız için kurtuluş savaşında milyonlarca, Kıbrısta ve korede yüzlerce, teröristler için binlerce şehit verdik.
    Bunları yok sayıp, ilk aklına temmuz geliyorsa, geçmişini inkar ediyorsun yani.
    Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor....

Alıntıları Göster
    Haklısın
    Ben sadece 15 Temmuz destanını yaşadığım için onu örnek verdim

O halde ay-yıldızlı pasaportunu polise uzatırken gurur duyabilirsin ben gibi

Dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 ülke değiştirdim, yeşil pasaport vardı pek sıkıntı olmadı, yalnızca Hollanda ile sıkıntılı olduğumuz bir dönemde pasaport polisi nereye gidiyorsun, neden gidiyorsun demişti. Türkiye pasaportum var neden Türkiye'ye gidiyorsun diyor. Türkiye'de ne yapıyorsun diye soruyor bir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deveyehendekatlatanadam

Adeta Bir Balkanlı Gibi mi 😂
    yok be erzurumluyuz
  • Biraz abartılmış gibi, hiç kötü bir durumla karşılaşmadım. Kimse sormadı bile nereye diye. Sadece almanyadan çıkarken vucut taraması yaptılar o kadar. Bunları bizde yapıyoruz gümrükte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 10 Şubat 2019; 12:19:35 >
  • Sismancocuk S kullanıcısına yanıt
    Adam ne güzel açıklama yapmış aktollukle ne alakası var.Etraf şaklabandan geçilmez oldu.
  • deveyehendekatlatanadam kullanıcısına yanıt
    Varis’i olacaktım da yanlış yazmışım eheheh

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aktrollük değil de Amerika’da hapse girdim. Türk pasaportum sayesinde bana baya iyi bakıldı ve Türk konsolosluğu gelip beni kurtardı. Amerikan polisleri vs önlerini ilikleyip özür dileriz vs diyorlardı bizim ülkenin konsolosluk çalışanlarına. Çalışan dediysem de şöför geldi ciddi ciddi onun karşısında önlerini iliklediler . Hapisteki herkes Afgan,Pakistan vs gibi ülkelerdi aslında onların yanında en iyisi bendim. Bu olay 2 sene önce yaşandı tabi şu an olsa statümüz o saydığım ülkelerle aynı olduğundan işler daha da zorlaşırdı maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: T h r a c i a n

Adam ne güzel açıklama yapmış aktollukle ne alakası var.Etraf şaklabandan geçilmez oldu.
    Elemanın geçmiş mesajlarına bakarsan anlarsın aktrollün teki olduğunu. 2002'den önce de vip muamelesi yapılmıyordu, fakat şöyle bir gerçek var ki, akp döneminden beri 3. dünya ülkelerinin gümrüklerinde bile aşağılanıyoruz. Bu aktrollerin artık klasikleşmiş bir taktiği vardır, ne zaman akp dönemi eleştirilse, destekledikleri partiyi savunacak somut bir argümanları olmadığı için hemen 2002 öncesi dönemde daha mı iyiydik diye savunmaya geçerler. Yani sen ve senin gibiler kabul etse de, etmese de bal gibide 2002'den önceye göre dünya genelinde daha itibarsız bir konumdayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sismancocuk -- 11 Şubat 2019; 14:51:57 >
  • Eu yu ayrıcalık anlamında değil ayrımcılık yapılmıyor anlamında kullanmak istemiştim kullanamamışım :) Asya ülkeleri için susma hakkımı kullanıyorum :)

• Birleşik Krallığa gittiğimde her hangi bir sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.