Şimdi Ara

Türk Net destek saçma olaylar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: powerose

Hocam bunu daha önve denedim. İllaki site ismi istiyor. Bizde de site yok apt adını kabut etmiyor. O yuzden mh yi arayıp sordum. 75 hız veririz size 72 gelir dedi. Başvurup deneyeceğim 14 gunluk deneme hakkım varmış. İptal edebiliyormuşum. Acaba modemdi kurulumdu bi ton fatura cıkarırlar mı bilmiyorum ne dersiniz

telefon numaranı yazıp sorgulama yapabilirsin. adres girmeden.
    veya turk telekomu arayıp adresinizi verip sorgulama yaptırın bence. garanti olsun.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Vodafone a geçtim. İlk durum bu mh ile görüştüm hızı yükseltecekler

Edit: hiç bişey yapmadılar

Türk Net destek saçma olaylar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerose -- 9 Temmuz 2017; 23:31:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone a hız güncelleyin dedim bu defa hat değeri düştü. Ama şunu gördüm türk nette asla gelmeyen adamlar vodafone da hemen geliyo. Demekki sözleşme e daha sağlam

• Merhaba, öncelikle 100 Mbps'e kadar altyapınızın desteklediği kadar internet hizmetinizi sizlere sağlamakla sorumluyuz. Sizin bulunduğunuz bölgede altyapınız 16 Mbps'e kadar desteklediği için o hız değerleri üzerinden internet hizmetinizden yararlanıyorsunuz. Bunlara ek olarak alabileceğiniz hız değerleri bildiğiniz üzere modeminizin kalitesine, ev içi tesisatınıza ve santrale olan uzaklığınıza göre farklılık gösterir. Biz sizin hizmetinizi kontrol etmek isteriz. GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • LuccaCarLino kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşamış olduğunuz probleminizi inceleyip size yardımcı olabilmek adına GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam önce vodafone a abone pldum baktım bu değerleri alıyorum hemen turk.net i iptal ettim. Yani bakacağınız bişey kalmadı

• quote:

Hocam önce vodafone a abone pldum baktım bu değerleri alıyorum hemen turk.net i iptal ettim. Yani bakacağınız bişey kalmadı

Hocam sizden bir ricada bulunabilir miyim? Modemi adsl moduna aldığınızda internetiniz geliyor mu(yani wan ayarlarında adsl olarak kurulumu gerçekleştirip kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizde ve yönetimde de dsl modülasyonunu adsl2+ olarak seçince)? Geliyorsa o şekilde hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Duruma göre benim Turknet'ten ayrılma ihtimalim var.

Edit: Bende asus modem olduğundan dolayı mod farklı bir şekilde değiştiriliyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sage12 -- 6 Temmuz 2017; 19:5:13 >

• Sage12 kullanıcısına yanıt
    Hocam adsl sinyali yok bende sadece vdsl var. Ttnet dahil tüm iss lerde max 16 mb görünürken vodafone da 75 görünüyordu. 50 alıyorum ama olsun. Vi arayıp sorun derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerose -- 6 Temmuz 2017; 21:42:9 >
  • quote:

Hocam adsl sinyali yok bende sadece vdsl var. Ttnet dahil tüm iss lerde max 16 mb görünürken vodafone da 75 görünüyordu. 50 alıyorum ama olsun. Vi arayıp sorun derim

Hocam şimdi bendeki durum şu. Superonline adsl kullanıyordum. Turknet 75 mb vaat etti. Vodafone da 79mb'e kadar hattınız destekliyor dedi. Vodafone'a geçişte evrağı yanlış doldurduklarından dolayı, ben de Turknet'e geçiş yaptım. Fakat daha sonra hatta vdsl tanımladıklarına rağmen modemi vdsl moduna alınca hat değerleri adsl gibi çıkıyor vdsl sinyali geliyor fakat internete giremedim. Adsl moduna alınca ise interneti kullanabiliyordum. Daha sonra gerek kendileri gerek Turk Telekomdan gelen görevli hattımın vdsl desteklemediğini belirttiler.

Şimdi sizde böyle bir olayın yaşandığını görünce acaba vdsl kullanabilir miyim diye düşündüm.

• Hocam her iki taraf ta desteklemiyor diyorsa yapacak bişey yok gibi. Çünkü işini yapacak olan onlar. Ama vdsl olmadığının sonradan ortaya çıkması da ilginç yani

• powerose P kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizi artık aramızda göremeyeceğimiz için üzgün olduğumuzu belirtiriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 7 Temmuz 2017; 10:3:48 >
  • Sage12 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizi kontrol etmek ve alabileceğinizi hız değerlerine ulaşmamız için GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • quote:

Kardes moralini bozmak gibi olmasin ama belliki dolaptan modeme olan hattin cok iyi buna ragmen santralden baya uzaktasin snr degerin cok kiritik asamalara gelmiski bunu crc degerlerindende anlasiliyir kopma yasayabilirsin sana tavsiyem sikinti cekersen hizini kademeli dusur hiza gore snr 10dn hatta senin hat zayiflamasina gore 12db yi gor eger snr 12db lere cikarsa crc 1saate ama gunun degisik saatelerinde degisebilir 100-500 arasinda ise yine sikinti var demektir buda snr dalgalanamsidan oluyor kopma olmayabilir ama yinede temiz hat degil ben snryi apt kutudan port degiserek sabitledim crc de ancak bu sekilde 0 yakin degerler alabildim ayrica ek varsa tum ekleri iptal et.Sunuda soylim 100de99u crcyi dikkate almaz ama ben ince ayrinti olarak sana soylim dedim.Sozun kisasi crc onemli degil kopma olmasin dersen hizi snr 10dbyi gorecek dusur sonra yine sikinti olursa 12db.Crc bigiler karsi tarafdan istenirken bit duzeyinde kayiplar oluyor modeminde o bitler dogru gelene kadar surekli o yone dogru paket isteginde bulunuyor boylece anlik ping ve hizinzda dalgalanmalar oluyor tabi bunlar ms duzeyinde oluyor ama daha fazlada hata olursa kopma meydana geliyor.Senin crc yuksek olamsinin nedeni ohizda santrale olan uzakligindan kaynaklanabilir veya ic tesisattan bunlarida sana hicbir iss soylemez bunlari yazmamin bir sebebide vodafone ovmussun ama cok saglikli is yapilmamis gibi.Bazi uyanik arkadaslarda evrensel Mtu 1492 degerini yani paket istegini dusurek hatti rahatlatip crcyi dusurmeye calisiyorlar ama yarin birgun arsivini acinca crc den kaynakli sebepelerden crc hatalari alirsan dogrusu ben hic yapmadim bu konuda tecrubem yok ona bisey diyemem ama mtu kullanlarin arsiv acarken crc hatalarini bikacyereden okumustum.Saha dolap acma yetkim olsa cevremdekilerin bicok sorununu halledicemde iste saha dolaplarini herkese actirmiyorlar nede olsa elimde olcu aleti var ama o kutsal vadofone senin snrni gun boyu loglarini tutup ona gore crc degerlerini yorumlamismidir hic sanmam trde 'nternet isi 100de70 sans isi. Ondan sonra telekom su bu diyorsunuz sahada dolasan 2-3 elemanla konustum power degeri diyosun onediyoya olcum aleti gostermiyoya bilmez cogu zaten iyi bir elektrikci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 9 Temmuz 2017; 1:13:16 >

• Hocam walla döktürmüşsün sagol. Şunu yap bunu yap demişsin de tabş nasıl yapılır bilmiyorum. Yazdıklarının mealini biraz araştırıcam bakalım. Bu arada keramet vodafone da değilmiş. Şansa bak ki tam benim türk neti iptal edip vodafone a geçtiğim günlerde bizim hattı adsl den vdslye geçirmişler. Yani karşılaştırmam çok yanlış olmuş. Normalde hattım 75 mb i desteklerken hızım 24-30 aradı yani 3te 1i.zaten adslde de aynı oranda alıyordum. Tamamen tesadüfmüş. Baktım vodafone 70 tl 24 ay taahhütlü normali 140 tl yani 70 TL indirim görünüyor. İlerde iptal edersem fena kaçacak. Hemen iptal ettim. Tekrar türk nete başvurdum. Ne de olsa taahhüt yok. Zaten iptal ederken de hiç uğraştırmadılar. Ankastreye kablo belirleyen elemanlara sordum iss farketmez dediler aynı alırsın. Ben de Türk nete döndüm.

• Seni simdi aydinlaticam hat calismasindan once crc degerleri 44544 boyle net saglikli olmaz gerci bu durumda disardan gelen kabloyu cat6 ile eksiz degismistim 2 ek iptal etmistim ama rj11 kafalarda ve apt portunda sorun vardi bu resimde snr yuksek olmasina ragmen snr ve power degerleri yarim saatte oynakti(iste ek iptali tek kablo gelmesi apartman port degisikligi gibi calismlar)

Buda tam hat calismasindan sonraki crc degerleri snr ve power degerleri dalgalanmiyor olmasi gerektigi gibi 14 saatte sadece 23 crc ama kimse bunu onemsemez hiz varmi var der gecer.
    Sozun kisasi hattinin kaldirabilecegi yuksek hizlara ciktiktan sonra hat cok hassaslasir ve snr 13db-9db araliklarinnda birde dalgalanma gosterityorrsa crc degerleri artiyor cok seri seklinde artincada zaten netten kopuyorsun.Ben en son calismamda snr 18db 75Mbpsde(tabi ozamanda hat calismasi yapmamistim ama bu hizda snr dalgalanma olsa bile snr yuksek oldugundan crc etkilenmiyordu) aldigim crc degerleri yani 0 yakin degerleri anca aldim son anda apartman portundan kaynaklanan sorunu duzeltmeseydim hizimi eski 88Mbpsye dudurekctim hattimda kopma olmamasina ragmen.

Bak buda ilk vdsl kullandigim gunler 75Mbps hat darmadagin eski kablolar Snr yuskek oldugu icin crc pek etkilenmemis 18dbye yakin 1gunde 411crc iyi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 9 Temmuz 2017; 14:41:4 >

• Hocam bu hat değerlerine 25 veya 30 mb hız alıyorum. Bana 75 mb hız tanımlı. Vodafone dan türk nete geçtim. Her ikisi de aynı. Neden 75 i bulamıyorum sizce

• powerose P kullanıcısına yanıt
    Merhaba, modem ara yüzündeki değerlere istinaden altyapınızın desteklediği hız değeriniz 48 Mbps'dir. Ancak biz 75 Mbps tanımlamış olup, altyapınız bu hızı desteklemediği için NM (db) değeriniz normalin altına düşmüştür. Bu da hız ve performans kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmeniz için 50 Mbps tanımlanması gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, modem ara yüzündeki değerlere istinaden altyapınızın desteklediği hız değeriniz 48 Mbps'dir. Ancak biz 75 Mbps tanımlamış olup, altyapınız bu hızı desteklemediği için NM (db) değeriniz normalin altına düşmüştür. Bu da hız ve performans kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmeniz için 50 Mbps tanımlanması gerekmektedir.

Yani bana 50 mb hız tanımlansa 48 e ulaşabilirim öyle mi?

• 15 gündür nakil bekliyorum türknet için, hala yapılmadı, üstelik nakil istediğim adres 2 ay öncesinde türknet bağlantısı olan bir adres her arayışımda yapılıyor deniyor hiç bir şey yapılmıyor.

tel: 0216 397 09 85

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarhur S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizin başında yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Konu ile alakalı olarak ilgili birimimizle iletişime geçilmiştir ve sürecin hızlandırılması için öncelik talebinde bulunulmuştur. En kısa süre içerisinde hizmetinizi kullanmaya başlayacaksınız. Tarafınıza aranarak bilgi verilecektir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.