Şimdi Ara

Turk NET 10Mbit kullandığım hız 4 Mbit'e düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turk NET 16 Mbit'e kadar olan tarifeden kullanıyorum ve ilk iki ay 10 Mbit civarı hız alırken 3. ay hızım 4 Mbit civarlarına düştü.
    İşin şüphe uyandıran ve sormak istediim kısmı ise;
    Hız düşmesinden önce Telekom geldi ve binada değil ama binanın yakınında dağıtıcı gibi olan kutuda çalışma yapıyordu. İşlemlerinin bitmesinin ardından hızım dediğim gibi 4Mbit civarlarına düştü.

Ben Turk NET'e geçerken telefon hattımı da taşıdım ve Türk Telekom telefon aboneliğim iptal olmuş oldu.
    * Acaba Telekom madem bizden ayrıldın deyip kutudan binaya gelen portu v.s değiştirebilir mi ?
    * Binama kadar gelen kablolamadan Telekommu yoksa Turk NET'mi sorumlu. Herhangi bir düzeltme talebim için ben hangisine başvuracağım?

Turk NET evet ilk 2 ay 10 Mbit civarı hızınız olmuş ancak şimdi alt yapınız bunu destekliyor deyip başka bir şey yapamam diyor.

Modemimden değerlerde bunu gösteriyor ama, 10 Mbit zamanında bu değerlere hiç bakmamıştım.

• teknik ekip gelip bişeyler yaptıysa hızınızın 4 mb e düşmesi muhtemel olasılık. bunun için mh ni arayıp hat güncellemesi istemelisiniz. o zaman hattınızın kaldıracağı max. hıza ulaştırırlar sizi. bende birkaç sefer öyle oldu. siz dediklerimi yapın. %80 hızınız artacaktır. hatta müşteri hizmetlerine biraz yem atın. diyin ki bugün yada dün herneyse teknik ekip gelip kablolarda bir şeyler yaptılar. sonra bize hızınızın düşeceğini söyleyip tekrar eski hızınıza ulaşmak için mh ni arayıp hat güncellemesi yaptırın diye talimat verdiler de. birazda üzerine sen hayal gücünü koy. bazen bayan çıkıyor illada olamaycağını diretiyor. erkek çıkınca daha anlayışlı ve bilgili davnrarak işinizi kısa sürede hallediyor.
  • Port değişimi yapılmış büyük ihtimal. Ttnet kendi müşterisine sizin portu ayırmış. Altyapı sahibi kendisi olduğu için böyle şeyler mümkün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Benim düşüncemde aynen bu yönde. Bunu düzeltmenin bir yolu yokmu? Kime derdimi anlatmalıyım? Telekom onlardan ayrıldığım için böyle bir oyun yaptı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

Turk NET 16 Mbit'e kadar olan tarifeden kullanıyorum ve ilk iki ay 10 Mbit civarı hız alırken 3. ay hızım 4 Mbit civarlarına düştü.
    İşin şüphe uyandıran ve sormak istediim kısmı ise;
    Hız düşmesinden önce Telekom geldi ve binada değil ama binanın yakınında dağıtıcı gibi olan kutuda çalışma yapıyordu. İşlemlerinin bitmesinin ardından hızım dediğim gibi 4Mbit civarlarına düştü.

Ben Turk NET'e geçerken telefon hattımı da taşıdım ve Türk Telekom telefon aboneliğim iptal olmuş oldu.
    * Acaba Telekom madem bizden ayrıldın deyip kutudan binaya gelen portu v.s değiştirebilir mi ?
    * Binama kadar gelen kablolamadan Telekommu yoksa Turk NET'mi sorumlu. Herhangi bir düzeltme talebim için ben hangisine başvuracağım?

Turk NET evet ilk 2 ay 10 Mbit civarı hızınız olmuş ancak şimdi alt yapınız bunu destekliyor deyip başka bir şey yapamam diyor.

Modemimden değerlerde bunu gösteriyor ama, 10 Mbit zamanında bu değerlere hiç bakmamıştım.

hocam konu disi olacak ama fatura fazla geliyormu size soylenen miktari geciyormu

• By40bir kullanıcısına yanıt
    snr ve hat zayıflama değerleriniz oldukça düşük hız yükseltirseniz kopar ancak şu an aldığınız hız size kafi gelir.. Snr değeri 8.3 benim 16mbit tanımlandığında o seviyeye geliyor daha yüksek hızda sizde 6 seviyesine iner ve sıksık kopar.
  • 49.99 fiyatı içine adsl ve sabit hatlara arama paketi dahil. Cep numarası aramadığın sürece faturan aynen geliyor. Fiyat ve hizmet olarak çok memnunum ama şu telekomun oyunu canımı sıktı.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Dediğinize katılıyorum ancak benim derdim telekomun bana oynadığı oyun. İlk 2 ay kullandığım portta aynı hizmet ile 10 mbit gibi hız alıyorum. İşin aksi o zamanlardaki snr değerlerine vs hiç bakmamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

Dediğinize katılıyorum ancak benim derdim telekomun bana oynadığı oyun. İlk 2 ay kullandığım portta aynı hizmet ile 10 mbit gibi hız alıyorum. İşin aksi o zamanlardaki snr değerlerine vs hiç bakmamıştım.

Türk net kampanya yaptığında laf edenlere çok kez dedim Telekom ttnet e torpil geçiyor sağlam portları ayarlıyor daha yoğun eski olanları diğer firmalara veriyor diye.

Ben de türknet e geçme niyetin de idim düşündüm muhatap bulamayacağım türknet telekoma telekom türk nete suç atacak en iyisi ttnet te kalayım da bağırması kolay olsun dedim.

Son bir aydır çile çekiyorum pingler yükseldi kopmalar arttı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.