Şimdi Ara

Türk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Anlayamamana şaşırdım desem yalan olur. Farklı genetik özelliklere sahip bir çok Türk boyu vardı. Diyelim ki A boyu sarışın, X boyu esmer. Bu iki boyda kendi içlerinde saflar ama ikisi de Türk olduklarını iddia ediyorlar.

Irkların geçmişini araştırıyorsan sadece genetik yapılarını değil, tüm tarihini araştırmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cazoria

Anlayamamana şaşırdım desem yalan olur. Farklı genetik özelliklere sahip bir çok Türk boyu vardı. Diyelim ki A boyu sarışın, X boyu esmer. Bu iki boyda kendi içlerinde saflar ama ikisi de Türk olduklarını iddia ediyorlar.

Irkların geçmişini araştırıyorsan sadece genetik yapılarını değil, tüm tarihini araştırmanı tavsiye ederim.
    bu normal çünkü Türklük göktürkler döneminde bir birleşmeyi bir kolonizasyonu ifade ediyordu. ve orta asyada o dönem bir sürü farklı boy vardı. iskitlerin torunlarıda asimile olarak kendi içimizde eridi. ve moğol genleride aramızda katıldı. irana indikçe farslardan bir parça anadoluya indikçe rumlardan bir parça aldık. sonuçta karışarak farklılaştık.

Türklüğün tanımını iyi yapmak gerekiyor bu durumda. Türklük genetik bir birliktelik midir? yoksa bir kader birliğimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 3 Mayıs 2018; 12:29:16 >

• Hani çok bilimselmiş gibi gözüküp de bilimle hiçbir alakası olmayan yazılar vardır ya, işte bu konu da öyle bir konu. Keşke şunu kültür bölümüne açsaydın. Orada tartışırdık. Burada ışığı gören gelecek şimdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Hani çok bilimselmiş gibi gözüküp de bilimle hiçbir alakası olmayan yazılar vardır ya, işte bu konu da öyle bir konu. Keşke şunu kültür bölümüne açsaydın. Orada tartışırdık. Burada ışığı gören gelecek şimdi.
    hangisi yanlış. Türkler ve kızılderililerin ortak atadan geldiği doğru. türkler ve kızılderilileri birbirine bağlayan ortak hablogrubunda Q olduğu doğru. R1A'nın slav ve doğu iran grubu olduğu ve sonradan türklere geçtiğide doğru. moğolların asyanın en eski halkı olduğu ve ezelden beri proto-türklerle ve kızılderililerle etkileşim içinde olduğuda doğru yanlış ve bilim dışı olan nedir söyler misin?

senin iddian nedir? proto türklerin slavlarla ve doğu iranlılarla ortak bir gruptan geldiğini mi ifade ediyorsun? öyleyse dil neden farklı. bilim dışı olarak gördüğün ve senin doğrusunu bildiğin şeyin ne olduğunu söylersen sevinirim

ben bu açıklamalara bilimsel tespitlere dayanarak yapıyorum. sen neye dayanarak bilim dışı olduğunu söyler ve kaynak belirtirsen daha açıklayıcı olur ve seni ciddiye alabilirim. aksi halde söylediklerin benim için bir anlam ifade etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 3 Mayıs 2018; 13:10:0 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.