Şimdi Ara

Türk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun zamandır Türklerin tarihi ve genetiği üzerine araştırmalar yapıyorum.

öncelikle ilk Türkler sibirya'dan amerika'ya geçmeyen kızılderililerinin atalarınının, kuzey sibirya ormanlarından beyaz, sarışın, uzun boylu ve sakallı ırkın egemen olduğu orta asyaya inerek onlarla karışmasıyla ortaya çıkmıştır. (bunlar büyük ihtimalle doğu iranlı bir kavim olan iskitlerdir, veya slavların, cermenlerin atalarıdır.

bu melezleşme neticesinde ve kültürlerin karışmasıyla hun impatorluğu, göktürkler, selçuklular, osmanlı v.s. diye devam ederek bugünlere kadar gelinmiştir.

hakiki türk yurdu olan altayı örnek alırsak. orta asyalı türkler şuanda en fazla slav halklarıyla benzerlik göstermekle birlikte çeyrek olarak moğollarla ve kızılderililerle akrabalıkları bulunmaktadır.

çoğu türk yurdunda gerçek türk genetiği olan kızılderili genleri gittikçe azalmıştır.

bütün türk devletlerinde genetik özellikler farklılık gösteriyor. şu bir gerçek ki türkler yeryüzünde en fazla karışmış ve diğer topluluklarla kültürel etkileşime girmiş olan bir millettir. dünyanın her bölgesinden genetik özelliklere sahiptir.

bu doğaldır çünkü türkler melezleşme sonucu ortaya çıkmış göçebe amerikan yerlileri ve avrupalıların göçebe atalarının orta asyada tanışıp birbirleriyle karışmasıyla ortaya çıkmıştır. (bunun dışında her iki toplumun atalarıda bir yerde ortaktır ve çıkış noktaları orta asyadır.)

ha bana soracak olursanız ilk ve gerçek türkler kimdir veya onlara en yakın kimlerdir.

tamamiyle kızılderililerdir.

hem genetik olarak hem kültürel ve dil olarak kızılderililer daha fazla izole kalmış genetik özelliklerini korumuştur.

daha sonra ise selkupları incelemenizi öneririm selkuplar her ne kadar türk dilini konuşmasada, genetik olarak sarışın beyaz topluluklarla kızılderililerin karışmasıyla oluşan etkileşimi çok güzel bir şekilde göstermekte türk milletinin tarihsel gelişimini özetlemektedir.

selkuplar baskın kızılderili genlerine ve çeyrek miktarda doğu avrupa genleri taşımaktadır.

bu da bana ilk türklerin ortaya çıkışını ve melezleşme sürecini göstermektedir.

Türk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışı

bunun dışında Türk kelimesi, Türük olarak töreye bağlı anlamında ilk defa göktürk yazıtlarında geçmiştir.

bu da orta asyada yaşayan türkçe konuşan bütün toplulukları kapsıyordu ve içlerinde asimile olmuş bir çok toplulukta vardı. (iskitlerin torunları, slavların ataları vs vs türk toplulukların arasında erimişti. ve beyaz toplumların egemen olduğu orta asya kuzey sibiryadan inen kızılderililerin eline geçmişti, böylelikle bu karışımla ve kültürel alışverişle türk toplumu ve kültürü oluştu.)

bunun dışında Türkiye türklerinin yörüklerle bağı olmayan insanlar dışında pekte gerçek Türklerle alakası yoktur. Türkiye toplumu romalılara, hititlere orta asyadan daha yakındır.

Fakat orta asyanında tamamen bir karışım olduğunu düşünürsek geriye sadece kültür ve dil mirası kalıyor. zaten Atatürk bu yüzden ne mutlu Türküm diyene sonucuna varıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 1 Mayıs 2018; 7:53:1 >

• borç takıp kaçmayı seven üstün ırktır
  • Türk olmak her oyunda kebap diye anılmaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede genetik açıdan fazla orta asyayla bağ olmaması fakat dilin ve kültürün devamlılığı ilginç bir konu. bunun sebebide osmanlıdan önce selçuklu döneminde iranlılarla çok fazla karışmış olmamızda bir etken tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 1 Mayıs 2018; 5:49:34 >
  • Türk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışı

birde hunlardan önce orta asyada egemen olan doğu iranlı halkların baskın olduğu iskitler konusu önemli.

iskitler atı ilk evcilleştiren, göçebe ve çadırlarda yaşayan, kımız içen ve bozkırın kuyumcuları olarak bilinen bir topluluk. altın işlemeler, at üstünde okçuluk vs gibi konularda uzmanlar. daha sonra tahminime göre iskitlerde azınlık olan veya sonradan aralarına katılan türkler baskın gelerek ve iskitleri kendi içinde asimile ederek bu kültürü devam ettiriyor. zaten ardından hunlar geliyor.

yapılan araştırmalarda hunların büyük oranda kızılderililerle ortak genlere sahip olduğu ortaya çıktı ve dillerininde proto türkçe bir dil olduğu biliniyor.

asya hunları içinde daha fazla türk kabileleri olmakla birlikte avrupa hunları içindeyse daha fazla ural kabileleri yer almaktaydı. ve tahminime göre içlerinde iskitlerden kalma topluluklarda bulunuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 1 Mayıs 2018; 6:0:15 >
  • Türkler sarısın değildi tip olarak Çinlilere benziyorlardı ten renkleri beyazdı şuan hala yaşayan yakutistan Türklerini sibirayada görebilirsiniz ilk Türkler tamamiyle onlara benziyorlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mojman

Türkler sarısın değildi tip olarak Çinlilere benziyorlardı ten renkleri beyazdı şuan hala yaşayan yakutistan Türklerini sibirayada görebilirsiniz ilk Türkler tamamiyle onlara benziyorlardı
    yakutlar daha çok ural geni taşıyor. selkuplar ilk türklere genetik olarak daha yakın. fakat kızılderililer benim için saf bir örnek oluşturuyor. çünkü türkleri oluşturan esas genler kızılderililerden geliyor.

sarışınlık orta asyadaki halklarla karışmayla birlikte başladı. orta asyada doğu iranlı soğdların, slavların, cermenlerin ataları egemendi. orta asya'ya inince onlarla ve moğollarla karışmaya başlandı. selkupları o yüzden örnek verdim ilk karışma örneğini gösteriyor benim için.

tahminime göre ilk türklerin tipi ve dış görünüşü kızılderililere ve eskimolara yakın olmalı.

bu artık bilimsel birşey genetik olarak kızılderililerin türklerle kuzen ve akraba olduğu ortak bir atadan geldiği kanıtlandı.
    https://www.rbth.com/science_and_tech/2016/02/23/its-official-native-americans-and-siberians-are-cousins_569517

o yüzden kızılderililer ilk türkleri anlama konusunda bana daha çok ipucu veriyor.

dil olarakta bir çok ortak yön var zaten fakat 15.000 yıl önce ayrı düştüğümüz için büyük bir farklılaşma var.

kızılderili halklarından türklere en yakın olanıysa bildiğim kadarıyla inuitler(Eskimolar).

İnuitler :

Türk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışıTürk nedir? Türk milletinin ortaya çıkışı

Selkuplar :

Kazak Türkü :

Sibir Türkü :

Yakut Türkü:

Uygur :

Gagauz :

Tatar :

Hazar :

Türkmen :

Özbek :

Anadolu :

bu resimler herşeyi özetliyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 1 Mayıs 2018; 8:9:15 >
  • Türkler kızılderili değil kızılderililer türk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Türkler kızılderili değil kızılderililer türk
    aynen öyle söylenmesi daha mantıklı çünkü sibiryadan göçmüşler bizim bir parçamızken bizden ayrılmışlar. fakat 15.000 - 10.000 yıl önce birbirinden ayrı düşmüş iki halk. ingilize alman denmeyeceği gibi kızılderiliyede türk denemez. ortak atayı ve genetik farklılığı açıklamak için öyle kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 1 Mayıs 2018; 8:14:5 >
  • Güzel bir konu olmuş elinize sağlık.

• 1936' da Atatürk meksikay özel görevli büyükelçi gönderdi

özel görevi ise maya dilini araştırmaktı

araştırma sonuçları büyük bir sürpriz oldu

zira maya dilinde 35-40 kadar kelime türkçe deki aynı anlamı taşıdıkları gibi aynı şekilde söyleniyordu

en bilinen klasikleşmiş örneği tepe kelimesidir

• Türkiyedekiler türkse gözleri niye çekil değil? Fake and gay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin dedeleri slavlarla karışmış benim dedem Hintli lerle

• Hocam şu anda Türkiye'de sarışın veya açık kumral tenli Türk olur mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

Hocam şu anda Türkiye'de sarışın veya açık kumral tenli Türk olur mu
    bana kalsa sarışınlık ilk türk atalarının özelliği değil. slavlaşma süreciyle bize geçmiş bir özellik. asyalılarda görülen kızıl-sarı veya beyaz ten siyah saç çekik göz çıkık elmacık kemikleri kısa veya orta boy ve düz saç kılsız vücut. eskimo-kızılderili-sibirya bölgesindeki insanlar gibi işte. sibirya dünyanın en soğuk bölgelerinden biri doğal olarak türk atalarının gelişimide buna uygun şekildeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 2 Mayıs 2018; 0:39:33 >
  • insanlar Afrikadan asyaya göç ettikten sonra
    bu günkü Yakutistan bölgesinde C3 Y-DNA haplogurupu ortaya çıktı.
    bunlar ilk Türklerdi ve kendilerine özgü bir inanış, dil, kültür ortaya çıkardılar.
    C3 ün ortaya çıkışı 45.000 yıl öncesi

yaklaşık 15 bin yıl sonra, mezopotamyada bulunan N-O-P haplogruplarından orta asyaya tekrar bir göç oldu.
    P haplogrubundan ortaya R, R1a, R1b haplogrupları ortaya çıkıyor.
    yaklaşık tarih 30.000 yıl önce.

bu R1a ve R1b nin ortaya çıkması arasında yaklaşık 2.000 yıl var.
    bu R1'ler kendilerinden önce orada bulunan C3 haplogruplarıyla kaynaşıyorlar dil ve kültürlerini alıyorlar.

böylece ortaya Türklerin son hali çıkmış oluyor.

C3 : bu günkü yakutlar (sakaların - iskitlerin torunları)
    R1a : sarışın tip
    R1b : esmer tip
  • hocam testesteron konun vardıya kız ayarlamada önemli olan o konuyu tekrar açsana malum forumda hergün neden kız ayarlayamıyoruz şu kız reddetti bu kız reddetti gibi konular var senden araştırma bekliyoruz
  • Araştırmışsın ama bana biraz boşa araştırmışsın gibi geldi dostum. Melez ırk dediğin asimile olur giderdi. Bilinen Türk boyları var ve boydan boya Türklerin fiziksel özellikleri değişenlik gösteriyor. Bence genetik çeşitliliğin en büyük sebebi eskiden göçebe olmamız ve yabancı karı merakımız Genetik çeşitliliğimizin fazla olması saf bir ırk olmadığımız anlamına gelmiyor. Daha derin araştırırsan çok fazla şey öğrenebilirsin
  • Slavlaşma süreci ne ya, olm şaka gibisiniz yeminle. Ne duyarsanız atlayıp inanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cazoria

Slavlaşma süreci ne ya, olm şaka gibisiniz yeminle. Ne duyarsanız atlayıp inanıyorsunuz
    Slavlaşma derken R1a grubundan bahsediyorum orta asya türklerinde en fazla bulunan grup bu. aynı zamanda rusların ve doğu iranlıların bulunduğu grup. Türklerde bu grup ruslardan bile fazla var.(dünyada en çok altay türklerinde bulunuyor.) bunun sebebinin iskitler olduğunu düşünüyorum. C hablogrubunun Türklerle alakası yok bu arada sonradan karışmışlar fakat C hablogrubu moğollara aittir. moğollar tibetlilerle birlikte çinlilerdende, japonlardanda, türklerdende eskidir asyada. daha sonra bu gruplar bunlarla irtibata geçiyor. dilleri ve kültürleri buna göre gelişiyor bu doğru. çinliler japonlar tibetlilerden etkileniyor. türkler ve kızılderililer ise moğollardan etkileniyor. bu etkileşimlerin altay dillerinin birbirinden neden ayrıldığının sebebi olarak görüyorum

ne duyarsak atlıyoruz diye bir şey yok bilim adamları bu konuları araştırıyor bende olabildiğince gündemi takip etmeye çalışıyorum. ırk konusu ve insanlar arasındaki farklılıklar ilgi alanıma giriyor. yanlış anladığım olabilir, doğrusunu biliyorsan sen düzeltirsin.

bi üstteki yazdığındanda hiçbirşey anlamadım boş konuşmuşsun. Genetik çeşitliliğimizin fazla olması saf bir ırk olmadığımız anlamına gelmiyor. demişsin. çok saçma bir cümle olmuş bu. kavrayamadım. defalarca okudum, yine anlayamadım.

o yüzden pek ciddiye alamayacağım seni.

ayrıca zaten dünyada saf ırkın olduğu yerler pek fazla yok. kızılderililer bir nevi öyle denilebilirdi fakat sonradan işgal edilince bozuldu.

bir ırkın saf kalabilmesi için izole bir adada falan yaşaması lazım.

dünya giderek karışmaya doğru gidiyor. en sonunda birbirine benzeyen insanlar olacak ve ortada tek bir insan ırkı/toplumu olacak.

sarışınların yok olacağını söyleyebilirim. çekinik genlerin tümü yok olacak sadece baskın genler kalacak.

büyük ihtimal en sonunda ortadoğu-afrika arasında görünüm gösteren bir insan tipi kalcak yeryüzünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 3 Mayıs 2018; 10:8:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.