Şimdi Ara

Türk kulüplerinin transfermarkt değer kaybı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıldır heralde ilk defa bu kadar düşük görüyorum.Fb 76 gs 84 e kadar düşmüş.Ligdeki oyuncuların neredeyse tamamı değer kaybetmiş.Taraflı olabilirmi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deminde yazdım büyük saçmalık kaç yıl önce piyasa bunun onda biri bile değilken 15 milyonluk yerli yabancı topçular vardı. Adamlar resmen kasıtlı olarak düşürmüşler ciddiyeti kalmadı bende.

• Giuliano ve Talisca nın değeri sadece 3m euro artmış bu performanslara göre,isla,caner,mariano ve böyle oynayan adamların değerleri düşmüş.Çok ayrımcılık yapıldığını düşünüyorum.Tamam ligimiz o kadar değerli değil ama böyle muamelede yapılmaz.

• doğrusu olmuş bence aslında önceden saçma sapan şişik fiyatlar vardı. Bide 3 büyüklerin yaş ortalaması düştü mesela Pepenin değeri 3 milyon euro diyor. Orada 30 yaş altında başka çöp stoper olsa daha fazla olurdu bunun gibi. Mesela Vida 9 milyon euro gayet normal.
  • Fenerbahçenin değeri premier ligde en düşük piyasa değeri olan takımdan daha düşük.Gs'ın 3m euro farki var.

• tabiki art niyet var sitenin sahipleri alman siyasi işlerde dönüyor
  • Önceden Caner, Topal bile 12-15 milyon euroydu. Hasan Ali geçen sezon en iyi sezonunu geçirdi belki de ama 2017'de değeri 6 milyon euro iken şuan 2.5 milyon euro.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Art niyet filan olduğunu düşünmüyorum.Lig kalitesi ortada.Ligimizden bir oyuncu şu ligde oynasa 30-40'a giderdi diyoruz işte kalite o kadar düşük piyasa yükseltemiyoruz.Transfermarkt'ın verdiği değerleri doğru görüyorum.Ayrıca yaşlı bir ligiz.Ne kadar kaliteli olursa olsun,ne kadar skor yaparsa yapsın istisnai durumlar hariç yaşlı oyuncuların değerini yükseltemezsiniz.Transfer piyasasında da böyledir bu iş.Takımların değerlerini genç oyuncular belirliyor artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.