Şimdi Ara

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ücretli Pilotaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • THK da ücretli pilotaj okumayı düşünüyordum fakat son günlerde okul ile alakalı kötü söylentiler duyuyorum: öğrencileri uçurmuyor, su faturasını dahi ödemiyor, 2016-2017 sezonunda öğrenci almayacak. Gibi söylentileri çok gördüm ama işin aslına nail olamadım, eğer öğrenci almayacaksa zaten gidemeyeceğim nasıl olacak bu iş, THK da okumayacak isek nerede okuyacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustys53 -- 24 Eylül 2016; 16:43:51 >

• Açık konuşmak gerekirse şahsen bu kadar şeyden sonra THK yı tercih etmezdim. AIREX te nasıl bir tutum içinde olacaklarını da merakla bekliyorum.
  • Haklısınız da nereye gideceğiz ki :)
  • mustys53 M kullanıcısına yanıt
    Ücretli okuyacaksanız biliyorsunuz sizde defalarca araştırmışsınızdır. Yurt dışında pilotaj eğitimi almak, THY Akademi ve diğer özel uçuş okulları. Türkiye de Anadolu Üniversitesi Pilotaj hala tercih edilebilir. Yani adı kötüye çıkmamış okullarımız var çok şükür.
  • Şükür çok iyi okulumuz var anadolu üniversitesi ama mantıklı düşündüğümüzde benim kazanmamın imkanı yok :) onun için thk yı da elersek okan ve atılım kalıyor bunlara ne derecede güvenilir bilmiyorum
  • okul maddi açıdan zor dönemler geçiriyormuş. bu sebeple bu yıl öğrenci almadılar seneye durum ne olur bilgim yok. belki birdahaki sene özyeğin tekrar pilotaja öğrenci alır hala özyeğinde pilotaj okuyanlar var çünkü.
  • Çok enteresan ya aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık rotamızı çizemiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustys53

Çok enteresan ya aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık rotamızı çizemiyoruz

Özyeğin pilotaj'ı öneririm gayet iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lucilled kullanıcısına yanıt
    Gidiyor musunuz? Ne özelliklerini beğeniyorsunuz sanırım ayjet eğitim veriyor özyeğine gidenlere
  • quote:

Gidiyor musunuz? Ne özelliklerini beğeniyorsunuz sanırım ayjet eğitim veriyor özyeğine gidenlere

Bölümüm pilotaj değil ama özyeğinde havacılık yönetimi okuyorum pilotajla aynı fakültedeyiz yani. Sadece uçuş eğitimi vermiyorlar teknik konularda bilgili, ingilizcesi akıcı, mühendis gibi pilotlar yetiştiriyorlar. Evet ayjette oluyor uçuşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: lucilled

quote:

Bölümüm pilotaj değil ama özyeğinde havacılık yönetimi okuyorum pilotajla aynı fakültedeyiz yani. Sadece uçuş eğitimi vermiyorlar teknik konularda bilgili, ingilizcesi akıcı, mühendis gibi pilotlar yetiştiriyorlar. Evet ayjette oluyor uçuşlar

Teşekkür ederim araştırmıştım :) fiyatı da epey pahalıymiş :D yıllık 70 e geliyor neredeyse nasıl olacak bu iş bilmiyorum :)
  • Arkadaşlar özyeğinden mezun birisi pilotluk direk yapabilir mi? Ne şekilde, nasıl bir maaşla işe başlar? Başka bir şeyler yapması gerekiyor mu mezun olduktan sonra? Kardeşim için soruyorum, yardım eden olursa çok sevinirim.

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Özyeğin veya x okul Pilot lisans eğitimi verir. Bu lisans pilot arayan havayolu şirketine başvurun için gereklidir. Pilotluk için ek olarak "uçak tip eğitimi" yani "type rating" eğitim alman gerekir.
    Maaşlar 2500-4000 Euro başlangıç aralığıdır. Yapılacak iş sözleşmesine ve şirkete göre farklılık gösterir.
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    tabikide pilotluk yapıyor adamlar boşuna mı onca sene mühendislik gibi fizik mat dersleri ve uçuş dersleri alıyor ? maaşlar 3bin dolar ile 6bin 500 arasında değişiyor. bölümüm havacılık yönetimi özyeğindeyim bunlar da okuldan öğrendiğim bilgiler.
  • Hocam thk üni bu sene öğrenci alacak mı

• quote:

Orijinalden alıntı: veyselbatmandh

Hocam thk üni bu sene öğrenci alacak mı

Evet bu sene alacak artık.
  • Brotha B kullanıcısına yanıt
    Hocam emin misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: veyselbatmandh

Hocam emin misiniz

Kardeşim THK'da okuyor. Okul öğrenci alımlarına hazırlanıyor.
  • bu sene de öğrenci almayacak galiba.klavuzda var mıydı bölüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.