Şimdi Ara

Türk Eğitim-Sen: 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim cihazlarında KDV ve ÖTV sıfırlanmalı' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
5.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne sıfırlaması? Dün bütün gün trafikteydim, Tüm polisler teyakkuzdaydı, heryerde onlarca ekip otosu ve cevirmeler her köşe basindaydi. Olağanüstü hal var sandım. Meğersem para bitmiş. Hedef 2023 güçlü Türkiye. 5 parasız heryeri talan edilmiş, hazine gelirleri altüst olmuş, rant, peşkeş heryerine İşlemis, İlk sözü rantı bitiricez olan adamın liderliğinde tarihinin en büyük yikimina maruz kalmış, o liderin peşinde çığlık çığlığa giden milyonlarla birlikte, Güçlü Türkiye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devlete zamlardan dolayı kızıyoruz. Çoğu zaman da haklı olabiliriz ama Toplumda oldukça ahlaksız. Bugün ötv ve kdv sıfırlansa; Fiyat değişikliğinin yansıması komik rakamlarda kalacaktır. Hatta fırsat bu fırsat deyip Ürünleri stoklayıp “piyasada ürün yok” deyip sonrasında da ötv ve Kdv geri gelince Daha yüksek fiyattan piyasaya satış yapacak insanlar çok. Halkını düşünen kaç firma var?
    Toplum bozuk olunca Yöneten de ...
    Devamını getirmeyeceğim.
    Şahsi fikirlerimdir. Yanlış anlaşılma olmasın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    nasıl bir yalan dolan dır senin ki ?

• ssj kullanıcısına yanıt
    İnsanların gelirleri ile alabildikleri şeylerin sayısını ve miktarını düşürerek bunu devlet kendi eliyle yaptı. Eğer bir insan bir şey almak istiyor ve mevcut geliri ile bunu alamıyorsa paraya ihtiyacı doğar ve daha çok kazanması gerekir mevcut sistemde çalışarak yine o parayı elde etmesi güç olduğu için ticarete girer ve aldığı bir ürün için 1 e 1000 katar ve parası olana satar ve kendi gelir seviyesini yükseltmeye çalışır. Bu insanımızın şuçu değil tamamen devletimizin suçudur insanları yalana sahteciliğe üretmek yerine tüketmeye iten devletimizin suçutur. örnek olarak türkiyede usb kablo ve şarj cihazı üreten firmalar var ve ürünleri piyasada yok gibi bir şey bu ürettikleri nereye gidiyor nerede kullanıyor belki yurt dışına ihraç ediliyordur bu ülkeye döviz girmesi açısından iyi bir yaklaşım olabilir. fakat devletimiz sen ürettiğin ürünü maliyet artı gelirinle ilk önce bu ülke piyasasına süreceksin dese 300 tl şarj aletini ülkedeki maliyeti ve birmiktar kar ile 150 liraya belki daha ucuza alabiliriz alım gücü artmış eflasyon düşmüş olur.

• Talep artarsa satışlar artar, satışlar artarsa ÖTV artar.Türk Eğitim-Sen: 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim cihazlarında KDV ve ÖTV sıfırlanmalı' 

• Bir gram şeye sürülecek akıl olsaydı iktidarda bu zamana kadar betona ota moka dökülen harcanan paraları teknoloji üretimine ayırırlardı. Şimdi devletin elinin altında geniş kapsamlı bir kaç tane mikroçip fabrikası olsaydı en azından windows 7 gereksinimlerinde pcler tabletler üretebilseler idi şuan bu dönemde her bir öğrencisine pc veremez miydi çok rahat verirdi.

Ona keza otomotiv piyasası da şuan ortada ithal ithal al sana ithal ötv ötvnin kdvsi kdvnin mtvsini bilmem ne alacağım milletin cebinden diye saçmalamakta çığır açtılar. Şuan oto fiyatlarının yanına 10 adamdan 8i yanaşamıyor. Yahu 2020 Tofaş üret Kartal üret illa uzay mekiği klasmanında olmasına gerek yok. Uygun yollu yap sal piyasaya hem piyasada fiyatları kontrol altında tut hemde o fabrikalar işlesin istihdam oluşsun millet ekmek yesin ama bunlarda nerede o kafa..

• quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

nasıl bir yalan dolan dır senin ki ?
    Şöyle yapalım mı? Sen benim tek tek soylediklerimi hangisi yalansa söyle, Ben sana tek tek ıspartayayım, insanlarda bu vesileyle, kim yalancı kim değil belgeli ispatlı görüntülü buradan görmüş olurlar.

Yalnız peşkeş talan ve rantla ilgili kısmı uzun sürecek şimdiden söyleyeyim haberin olsun. Cok fazla ihanet var, en azından sadece 50 de birini falan toparlamam 2-3 gün alır.

Ben buradayım. Yap de çatır çatır, vatana nasıl ihanet edilmiş, memleket nasıl talan edilmiş, rant, peşkeş alası nasıl olurmuş yapıştırayım buraya.

Yada kısa yoldan Erdoğanin ve ailesinin tüm yaptıklarının Erdoğan Bayrakların ağzından dogrulandigini hatırlatayım. İkimiz için de kolay olur. Haa Erdoğan Bayraktarın itirafı bana yetmez dersen gerisi kolay. Hirsizlik çoook. Seçer seçer toplarım.

Sen burada beni yalancilikla suçlayıp rezil olmak yerine git reisine sor bakayım, pandemi vaka sayılarının açıklanmasına niye son verilmiş ?

Git öğren bakalım yoksa acikladiklari rakamlarla yalanciliklari yüzünden komik duruma düşmekten mi yorulmuşlar?

Sen yalanı efendine sor o sana anlatır.

• Adım gibi eminim!<br /><br /><br /><br />Şuan 12bin tl bandında olan bir cihaz hem kdv hem ötv indirimine uğrasın ya 12 bine ya daha fazla paraya satılır. Burası Türkiye burada indirim olmaz! Bindirim olur!!!

• Yerli üreticilere tek tip tablet yaptırsınlar, vergisiz olsun. Yolsuzluk da yapılmazsa, çoğunluğun ulaşabileceği bir ürün olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Şöyle yapalım mı? Sen benim tek tek soylediklerimi hangisi yalansa söyle, Ben sana tek tek ıspartayayım, insanlarda bu vesileyle, kim yalancı kim değil belgeli ispatlı görüntülü buradan görmüş olurlar.

Yalnız peşkeş talan ve rantla ilgili kısmı uzun sürecek şimdiden söyleyeyim haberin olsun. Cok fazla ihanet var, en azından sadece 50 de birini falan toparlamam 2-3 gün alır.

Ben buradayım. Yap de çatır çatır, vatana nasıl ihanet edilmiş, memleket nasıl talan edilmiş, rant, peşkeş alası nasıl olurmuş yapıştırayım buraya.

Yada kısa yoldan Erdoğanin ve ailesinin tüm yaptıklarının Erdoğan Bayrakların ağzından dogrulandigini hatırlatayım. İkimiz için de kolay olur. Haa Erdoğan Bayraktarın itirafı bana yetmez dersen gerisi kolay. Hirsizlik çoook. Seçer seçer toplarım.

Sen burada beni yalancilikla suçlayıp rezil olmak yerine git reisine sor bakayım, pandemi vaka sayılarının açıklanmasına niye son verilmiş ?

Git öğren bakalım yoksa acikladiklari rakamlarla yalanciliklari yüzünden komik duruma düşmekten mi yorulmuşlar?

Sen yalanı efendine sor o sana anlatır.

Alıntıları Göster

harbi maaaremin şizofrenlerisiniz.. sen şöyle yap ispatla iddaa sahibisin polisiler her yerede seni bekliyorlarmış ya senden para koparmak için ..o arada ben gidip öğreneyim Türk Eğitim-Sen: 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim cihazlarında KDV ve ÖTV sıfırlanmalı' 

• Türk Eğitim-Sen: 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim cihazlarında KDV ve ÖTV sıfırlanmalı'
  • fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    mikrocip çok uçuk bir hayal ama onun dışında daha basit ürünler için kesinlikle devletin yapması gereken şeyler var. iğne iplik gibi daha düşük üretim maliyetli lisanslı yedek parça üretimi vs gibi şeyler başlangık için çok daha mantıklı olurdu betona asvaltta para gömülmesindense.

• Fetöcü müsün Türk Eğitim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

harbi maaaremin şizofrenlerisiniz.. sen şöyle yap ispatla iddaa sahibisin polisiler her yerede seni bekliyorlarmış ya senden para koparmak için ..o arada ben gidip öğreneyim  

Alıntıları Göster
    Anadolu yakasında oturanlar görmüştür zaten. Dun heryerde çevirme olduğunu. Diğer söylediklerimden hic bahsetmemişsin ! Yalancı derken sadece polis cevirmeleri hakkında söylediysen onu İstanbul'da oturup dun trafikte olanlar zaten gördü. Diğer konuda da merak etme. Zevkle dökerim senin efendilerinin marifetlerini. Migdem bulansa da katlanırım. Hepi topu 1 günlük is. Tamamı 6-7 ay sürer beklemezsin. Ben de oturup gözünün önünde hiç te gizli saklı olmayan mevzulari oturup senin idrakın zayıf diye 6 ay kovalamam. Ama küçük bir kısmını 2-3 günde dökerim. 10 sayfa ya da daha fazla surer. Ya da Erdoğan Bayraktar derim oturur bakarsın itirafina, ve AKP'nin siyrildigini görünce nasıl yön değiştirdiğine.

Aslında hiçbirsey gizli kapaklı değil. Ac sadece köprü otoyol ihalelerini oku orada bile büyük ihanet var zaten. Senin gözünün önünde olup bitenler için tercüman lazım diyorsan, ben oturur kim yalancı kim değil uğraşırım. Ve beni hiçbir konuda da curutemezsin.

• GoSSgO G kullanıcısına yanıt

Hocam sen ciddiye alıp cevap vermişsin de o arkadaş öyle ciddiye alınacak birisi değil. Trollük yapıyor kendince işte ne yapsın. Sadece Türk Telekom'un peşkeş çekilmesi bile başlı başına bir skandaldır bu ülke de.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Anadolu yakasında oturanlar görmüştür zaten. Dun heryerde çevirme olduğunu. Diğer söylediklerimden hic bahsetmemişsin ! Yalancı derken sadece polis cevirmeleri hakkında söylediysen onu İstanbul'da oturup dun trafikte olanlar zaten gördü. Diğer konuda da merak etme. Zevkle dökerim senin efendilerinin marifetlerini. Migdem bulansa da katlanırım. Hepi topu 1 günlük is. Tamamı 6-7 ay sürer beklemezsin. Ben de oturup gözünün önünde hiç te gizli saklı olmayan mevzulari oturup senin idrakın zayıf diye 6 ay kovalamam. Ama küçük bir kısmını 2-3 günde dökerim. 10 sayfa ya da daha fazla surer. Ya da Erdoğan Bayraktar derim oturur bakarsın itirafina, ve AKP'nin siyrildigini görünce nasıl yön değiştirdiğine.

Aslında hiçbirsey gizli kapaklı değil. Ac sadece köprü otoyol ihalelerini oku orada bile büyük ihanet var zaten. Senin gözünün önünde olup bitenler için tercüman lazım diyorsan, ben oturur kim yalancı kim değil uğraşırım. Ve beni hiçbir konuda da curutemezsin.

Alıntıları Göster

ne köprüsü ne otoyolu ?..ihale yapılıyor kendine güveniyorsan sende girer alırsan.. çocuk aklıyla boş boş yazı yazma erdogan dermiş bayraktar dermiş abd nin besleme basını ile cephane biriktiriyorsunuz..sen bi soda iç rahatla baya kasılmışın Türk Eğitim-Sen: 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim cihazlarında KDV ve ÖTV sıfırlanmalı' 

• Bunu görünce bi %20 zam bastım.

• Susun olm ya iyi kötü bilgisayar alabiliyorken iş çıkarmayın başımıza.

• Geliyor gelmekte olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.