Şimdi Ara

Türk Araba Markası? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
11.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıksada markanın ismi enterasan olur diye düşünüyorum.
    Bknz:Sazan,volki car,etox (kulağa bir antibiyotik adı gibi geliyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

rte çıkcakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: tween25

quote:

Araba üretmek için kurulacak fabrikayı üreten fabrikan olmadan gider direk araba üreten fabrika kurarsan o fabrikada üretilen araçlar dışardan gelenlerden pahalı olur.

Otomobil üretmek için kurulacak fabrika'yı kuracak tesisler 1938 yılından beri Türkiye'de mevcuttur, Kardemir, İsdemir, Erdemir, İzmirdemirçelik, ya allah aşkına siz nerelerde yaşıyosunuz, türkiyede neler yapılıyor dünyadan haberiniz yok, size bir örnek veriyim, Karabük Demir-Çelik fabrikalarının Türkiye'de kaçtane 0'dan fabrika imal ettiğini bilseydiniz (ototube) muhtemelen böyle konuşmazdınız. Örnek Şeker fabrikaları,

Tabi otomobil üreten fabrikalarda sadece demir çelik yığınları mı var.

Otomobillerin parçalarını montajlayan robotları üreten fabrikamız var mı?

O saydığınız fabrikalar eskidendi, şimdi çoğu ya çürümeye terkediliyor ya da zarar ediyor diye parası olan yahudiye yok pahasına satılıyor.

• Bursayı biliyormusunuz bilmiyorum ama bursada öyle bir potansiyel varki uzay mekiği bile yapabilecek kapasitede makina yapılıyor bursada.
  • Burdan başbakanımızın ellerinden öperim.O destekliyor da bu işe girecek delikanlılar lazım.Ben en azından ülke içinde tutacagından eminim.Çünkü buraya gelen araçlar geldiği yerden çok daha pahalı bu da vergilerden kaynaklanıyor.Gümrük vergisi olmazsa herkesin rahatlıkla binebilecegi fiyatlarda araba üretebilir bu memleket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Burdan başbakanımızın ellerinden öperim.O destekliyor da bu işe girecek delikanlılar lazım.Ben en azından ülke içinde tutacagından eminim.Çünkü buraya gelen araçlar geldiği yerden çok daha pahalı bu da vergilerden kaynaklanıyor.Gümrük vergisi olmazsa herkesin rahatlıkla binebilecegi fiyatlarda araba üretebilir bu memleket.

ödedidiğimiz gümrük vergisi değil. ÖTV demek istedin sanırım..

ÖTV
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionkit76

quote:

Burdan başbakanımızın ellerinden öperim.O destekliyor da bu işe girecek delikanlılar lazım.Ben en azından ülke içinde tutacagından eminim.Çünkü buraya gelen araçlar geldiği yerden çok daha pahalı bu da vergilerden kaynaklanıyor.Gümrük vergisi olmazsa herkesin rahatlıkla binebilecegi fiyatlarda araba üretebilir bu memleket.

ödedidiğimiz gümrük vergisi değil. ÖTV demek istedin sanırım..

ÖTV

Evet öyle .

• uçak üreten bir milletin çocukları kıçıkırık bir arabanın özlemini çekiyor... ve ne yazık ki bunun suçlusu yine o uçak üreten milletin çocukları. bu millet bu kafa ile gittikten sonra bizim çocuklar el arabasını bile dışardan alır, 2050 Türkiyesinde (eğer kalırsa) neden el arabası üreten bir markamız yok diye başlıklar açılır.
  • Seneye fabrikayı kuruyorum. Bütün arabalar klimasız ama tesisatı hazır olacak. "Rusya'ya giden partiydi aslında" diye satacağım. Tesisat hazır ama, dileyen servislerimize uğrayıp taktırabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Seneye fabrikayı kuruyorum. Bütün arabalar klimasız ama tesisatı hazır olacak. "Rusya'ya giden partiydi aslında" diye satacağım. Tesisat hazır ama, dileyen servislerimize uğrayıp taktırabilir.

ABS ?
  • quote:

quote:

Seneye fabrikayı kuruyorum. Bütün arabalar klimasız ama tesisatı hazır olacak. "Rusya'ya giden partiydi aslında" diye satacağım. Tesisat hazır ama, dileyen servislerimize uğrayıp taktırabilir.

ABS ?

Ne diyosun, olsun mu?
  • quote:

quote:

quote:

ABS ?

Ne diyosun, olsun mu?

Çalışacak mı ?
  • Çalışırsa fiyatlar biraz pahalı olur muhtemelen. Aman canım zaten kaç kere devreye giriyor ki dimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tween25

Bursayı biliyormusunuz bilmiyorum ama bursada öyle bir potansiyel varki uzay mekiği bile yapabilecek kapasitede makina yapılıyor bursada.

farkındaysanız hepsi limana yakın orada üretimin amacı türkiyedeki ucuzi iş kolunu kullanıp parçaları büyük bölümünüde dışardan gönderip satıp sonra kendi ülkelerine ihraç etmek bizim için yapılan hiç bir fabrika yok hepsi dış pazar amaçlı kurulmuştur. bugün otomobilde cari açık ithalat ihracatın tam 2 katı 3000 e 1500 ülkede üretim olmadığı ve çeliği bile yurtdışından getirtiğimiz için sadece montaj fabrikalarımız var (ayrıca vestel,beko,regal,arçelik diğer tüm markalar) herşeyi yurt dışından getirtiyorlar özelliklede bugün dünyanın endüstriyel kalıpçılıkta 1 numarası olan ve otomobil ihraç birincisi ÇİN 'den.

• quote:

Çalışırsa fiyatlar biraz pahalı olur muhtemelen. Aman canım zaten kaç kere devreye giriyor ki dimi.

sadece mekanik aksam, şase ve 4 koltuk olsun,
    diğerleri müşteri talepleri doğrultusunda servislerde halledilir
  • Aslında vardı ama. Her zamanki gibi çekemediler ensesi kalınlar. Olan halkımıza oldu

Türk Araba Markası?
  • Konu Hortlatmak gibi olacak ama yerli arabada türkiyenin tek eksiği motor deniliyordu, yerli malı hevesim tavan yaptığı anlarda internette bir şeyle karşılaştım ülkemiz motor da üretiyor. Birbirimizin başının etini yiyorduk önce motor üretelim diye. Tümosan dizel motor üretiyor. Traktörler için üretilirken otomotivdende bahsediyorlar. Eeee bunları toplayıp bi araba hala üretemiyor muyuz yani....
    bakınız:http://www.tumosan.com.tr/tr/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanal03 -- 18 Nisan 2011; 11:17:54 >

• Bildiğim kadarıyla New holland da üretiyor motor. Otomobilde de motor üretiliyor diye biliyorum. Motor üretmek artık çok üstün zor bir teknoloji değil bizim için. Marka oluşturmak ve çok büyük bir yatırım gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 18 Nisan 2011; 15:32:18 >
  • Evet mahalle bakkalı süpermarketlere karşı bir tarafta OPEL, RENAULT, TOYATA..vs dünya devi otomobil şirketleri var diğer tarafta yeni yeni kurulması düşünülen bir fabrika bir de bizim geleneksel türk zihniyeti Mısır a yerli doğan şahinleri 10 liraya satarız iç piyasaya 20 liraya satariz niye elleri mahkum bizim halkımız alacak. gerek TOFAŞ a gerekse de RENAULT a hakkımı helal etmiyorum. 1975-2000 yılları arasında 25 sene boyunca bizim halkımızı uyutup yürüyen tabutları bize fahiş fiyata sattıkları için, 25 sene boyunca lisans altında araç üretip bir türlü kendi markasını çıkartamadığı için yazıklar olsun sene 2011 TOFAŞ araç üretiminde yanılmıyorsam 36 senesinde 36 sene daha açık kalsa hala italyan patenti ile araç üretmekten öteye geçemez ya da geçmek istemiyorlar ama yazıklar olsun bu iki otomobil fabrikasına da
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.