Şimdi Ara

TÜREV vs İNTEGRAL HANGİSİ DAHA ZOR? ///DEV ANKET +158 OY\\\

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

TÜREV vs İNTEGRAL HANGİSİ DAHA ZOR? ///DEV ANKET +158 OY\\\

(En Son Oy Tarihi: 6.6.2021)
Giriş
  • Genel olarak integral daha zor olsa da şu anki lise müfredatında türev daha zor diyorum. Sizin de yorumlarınızı ve oylarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fushen -- 26 Nisan 2021; 19:42:39 >

• Türev daha zor ama en zorları trigo

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • up

• Türevde özgün soru sayısı çok daha fazla olabiliyor. Geometrik yorum kısmında, limitle ilişkisinde, max-min kısmında ama integralde genelde hep aynı şeyleri çevirip soruyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt

aynen öyle integralde aynı soru tipleri dönüyor piyasada

• Türev yapıp integral yapamayanları görmüştüm ama integrali halledip türev yapamıyorum diyen kimseyi görmedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Allen 20

Türevde özgün soru sayısı çok daha fazla olabiliyor. Geometrik yorum kısmında, limitle ilişkisinde, max-min kısmında ama integralde genelde hep aynı şeyleri çevirip soruyorlar

Kesinlikle katılıyorum. Çapın fasikülünü çözerken çöz babam çöz kitabın başında da aynısı çözdüm sonunda pnofesyonel testlerde de aynı sorunun sadece azıcık uzatılmışı. Türev çözerken farklı şeyler görüyordum beynimi biraz kullanıyordum çözüm yolu bulmak için ama integralde gözüm kapalı denklemi bulup üsleri 1 arttırıp paydayla çarpıyorum cevap çıkıyordu. Çok sıkıcıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.