Şimdi Ara

Turbo klima ilişkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece merakimdan soruyorum a/c yi devreye alinca ,klima motordan bir kisim güc çekerek calisiyorsa kayip gücü telafi etmek icin turbo daha fazla çalışır mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Turbo eksozdan çıkan hava kadar çalışır, yani enerjisini eksozdan çıkan gazın basıncından alır. Gaz çıkarken turbonun milini döndürüyor. Motorun devri arttıkça çıkan gaz artığına göre turbo da daha çok dönüyor. Motora daha çok hava pompalıyor.

Klima araca extra yük bindirir. Aynı hızı ve deviri tutturmak için gaza biraz daha fazla basarsınız. Kayıp gücü telafi etmek için daha çok yakıt harcarsınız.
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Önemli değil

• Hayir.

Turbo egzozdan gelen gazin yaptigi basincin palleri dondurmesi ile calisir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Turbo eksozdan çıkan hava kadar çalışır, yani enerjisini eksozdan çıkan gazın basıncından alır. Gaz çıkarken turbonun milini döndürüyor. Motorun devri arttıkça çıkan gaz artığına göre turbo da daha çok dönüyor. Motora daha çok hava pompalıyor.

Klima araca extra yük bindirir. Aynı hızı ve deviri tutturmak için gaza biraz daha fazla basarsınız. Kayıp gücü telafi etmek için daha çok yakıt harcarsınız.

VGT Turbo bu handikapı yenmek için vardır. Motordan tam güç istemediğiniz sürece turbo bu farkı bertaraf edebilir diye düşünüyorum.
    Ha yakıtı daha fazla harcarsınız o ayrı.
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur fazla teknik terim bilmiyorum dönüyor mu ona bakarım.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Haklısın dostum turbo zaten extra güç demek onun için "aynı hızı ve deviri tutturmak için" yazdım. Turbo atmosferiğe göre aynı yakıt ile extra güç üretiyor. klimayı hayli hayli karşılar atmosferiğe göre.

Atmosferik benim araç yakıta acımam açarım klimayı, kliması olması zaten seçme nedenlerimden biriydi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.