Şimdi Ara

tüplü tv ile lcd,led veya plazma arasındaki elektrik tüketim farkı nasıl anlaşılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
41.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evimde kullanmış olduğum 87 ekran tüplü vestel tv günde en az 12 saat çalışmaktadır.heray 90 tl elektrik gelmektedir.
    acaba aylık tüketim olarak40 veya 42 ekran tv ile değiştirsem karlı olurmuyum.elektrikçi arkadaşlar dan ricam bilgi verebilirlermi.şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytac_1973 -- 12 Şubat 2013; 10:18:08 >

• 50" Plazma tv ortalamada 130W tüketiyorsa, 47" LED aydınlatmalı LCD tv de 65w ise aradaki 65w ile günde 10 saatini tv başından kalkmadan tv ile yaşayan bir ev düşünürsek...

0.065x10x0.3=0,195TL günlüktür; 5,85TL aylıktır; 70,2TL yıllıktır.

Daha önce ki bir mesajımdı diğerlerini de bu mantıkla sen hesaplıyabilirsin
  • arkadaşım cevabın için teşekkür ederim . ama
    87 ekran tüplü tv 10 saatte ortalama ne harcar onu hesaplayamadım.
  • gerçek tüketim değerinin tv'nin kitapçığında yazması gerek
    ama fikir vermesi açısından aşağıdaki linke bakabilirsiniz
    http://www.pclabs.com.tr/2008/09/09/guc-testi-hangi-cihaz-ne-kadar-guc-tuketiyor/

bu linkte 72 ekran tüplü tv'nin tüketim değeri yaklaşık 127 w çıkmış
    82 ekran için bunu 130 w alırsanız günde 10 saatte 1270 w yani 1.27kw tüketiminiz olur
    aylık 38.1 kw harcarsınız
    42 inch bir led tv de yaklaşık 60 w harcar aylık tüketiminiz 18kw olur
    tv değiştirmenin size tasarrufu(30 krs'dan)yaklaşık aylık 6 tl olur

• benim anlamadığım bu 90 tl elektriği ne harcıyor ozaman.herşey a sınıfı evde.lambalar tasarruflu.acaba buzdolabı eski model 2000 model boşh .omu çok yakıyor kerata.onumu değiştirsek .nekadar bir karımız olur
  • Saç Kurutma makinası çok elektirik yakar. Evde çok sık fırın çalışıyorsa o da iyi yakar.
    Televizyona kabahat bulma :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.