Şimdi Ara

Tüm Zamanların Değeri Bilinmemiş 20 Oyunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Açıklama: Oyuncular gereken değeri görmemiş veya sonradan görmüş olan oyunlara gelin yakından bakalım.


       20-) The Saboteur


   

       The Saboteur, kapatılan Pandemic Studios’un atacağı son kurşundu. 2. Dünya Savaşı temalı, açık dünya oynanışa sahip bu oyun yüksek beklentilere gelen kötü inceleme puanları yüzünden cevap veremedi. Oyunun ana karakteri olan Sean Devlin’in alkolik, huzur bozan bir adam olmasının yanı sıra oyunun uç noktalarda dolaşması, kaba dili ve şiddet ögeleri de bu oyunun istenilen başarıyı gösterememesine sebep oldu. Geliştirici Pandemic Studios’un bu oyun türünde yeni bir türev üretmek için çok şeyi bir oyuna sığdırmak istemesi belki de bu oyunun düzensiz oyun içi elementlere ve kötü kontrollere sahip olmasına neden oldu.

   

        Genel olarak oyuncu kitlesi de bu puanlara bakarak oyunu satın almadı; en azından büyük çoğunluğu. Ama her şeye rağmen bu oyunu satın alan kısım bu oyunun bir önceki neslin en etkileyici aksiyon macera oyunlarından olduğu fikrine katılacaktır. Oyunun bir kült yapım olmadığında hemfikiriz ancak Sean Devlin’in orijinal imajı ve Paris’i çok kasvetli bir atmosferde keşfetme deneyimi bir devamı hak ediyordu ya da en azından yapımcıyı iflastan kurtalmalıydı.

  ''
       19-) Mega Men 7


   

       Capcom’un Mega Men’i 80’lerin en ünlü oyun serilerinden biriydi. Platform tarzında bir oyun olan Mega Man kendine özgü önemli bir fan kitlesine sahipti. Ama art arda çıkarılan oyunlarda zamana ayak uydurmak için yeni ögeler kullanılması bu fan kitlesini kimi zaman kızdırmadı değil özellikle 16-bitlik Mega Men 7’den nefret etmeyi neredeyse bir görev haline getirdiler.

   

       Aslında Mega Men 7, bu nefreti hak eden bir oyun değildi. Mükemmel platform ögeleri zamanının önünde olan grafikleri oynanabilir olmasına yetiyordu. Bu başlayan nefret ateşiyle birlikte SNES platformuna atlama da gecikilmesi serinin daha sonraki oyunlarının da hayranlar tarafından yetersiz görülmesine sebep oldu.

   

   


  ''
       18-) Alpha Protocol


   

       Alpha Protocol’e FPS yaklaşımı yapmak zaten çoğu oyuncunun yaptığı başlıca hataydı. Kaldı ki Obsidian Entertainment, FPS konusunda uzman bir firma değil. Tamam biraz adil yaklaşırsak oyunun pazarlamasının iddialı olması ve razor-sharp tekniğiyle grafikleri keskinleştirilmiş videolarda görülen RPG-shooter karışımı oynanış beklentileri yükseltti. Bu oyun birçok övgüyü aksiyon içeriğiyle değil casusluk ögeleri ve hikaye anlatımıyla hak ediyor.

   

       Bilim kurgu ögelerine sahip olmasına rağmen daha kabul edilebilir imajlardaki NPC’leri ile Alpha Protocol oyuncuyu içine hapseden zekice kurgulanmış hikayesi sayesinde bu türün meraklıları tarafından övgülere layık görüldü. Shooter mekaniklerindeki aksaklıkları görmezden gelirsek geçtiğimiz jenerasyonun en az değer verilen oyunlarından biri Alpha Protocol.

  Dosya Konusunun devamı için tıklayınız


 • Spec Ops: The Line gerçekten bir başyapıt. Call of Duty için zaman harcayacağınıza Spec Ops ile savaşın gerçek yüzünü görün.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hllvtnsvr -- 9 Eylül 2014; 14:18:34 >
 • Yorumlar neden gitmiyor
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Dovah

  Yorumlar neden gitmiyor
  Güzel bir yazı olmuş ama açıkçası ben Rayman'in de olmasını beklerdim. Beğenilmesine rağmen satışlarına cevap veremeyen bir oyun oldu. Tearaway de aslında olabilirdi ama onun Ps4'teki performansı o durumu değiştirecek Lost Odyssey'de olduğu gibi konsol kurbanı(yanlış anlaşılmasın Xbox360'a lafım yok ama oyun multiplatform olması gerekirken -yazıya göre de konuşuyorum- sadece orada kalmasından bahsediyorum) olmayacak diye düşünüyorum.

  Aynı şekilde dünden beri yoruma atmaya çalışıyorum ama buraya bir türlü yorumu atamadım. Defalarca kez üst üste denedim olmadı. Şimdi forumda da paylaşılınca ancak yazabiliyorum.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: cemecem21

  Güzel bir yazı olmuş ama açıkçası ben Rayman'in de olmasını beklerdim. Beğenilmesine rağmen satışlarına cevap veremeyen bir oyun oldu. Tearaway de aslında olabilirdi ama onun Ps4'teki performansı o durumu değiştirecek Lost Odyssey'de olduğu gibi konsol kurbanı(yanlış anlaşılmasın Xbox360'a lafım yok ama oyun multiplatform olması gerekirken -yazıya göre de konuşuyorum- sadece orada kalmasından bahsediyorum) olmayacak diye düşünüyorum.

  Aynı şekilde dünden beri yoruma atmaya çalışıyorum ama buraya bir türlü yorumu atamadım. Defalarca kez üst üste denedim olmadı. Şimdi forumda da paylaşılınca ancak yazabiliyorum.

  Alıntıları Göster
  100 - Fallout New Vegas
  99 - Penumbra (Seri)
  98 - Bully
  97 - Assassins Creed 3
  96 - Duke Nukem Forever
  95 - Bioshock Infinite *
  94 - Alan Wake *
  93 - Diablo 3 ...
  92 - Frontlines Fuel of War
  91 - Battlefield 2142
  90 - SSX 2012
  89 - Beyond Good & Evil
  88 - L.A. Noire *
  87 - Vampire: The Masquerade - Bloodlines
  86 - Legacy of Kain Soul Reaver *
  85 - Kingdoms of Amalur: Reckoning
  84 - Far Cry 2
  83 - F.E.A.R. 3
  82 - Bioshock 2
  81 - Dragon Age 2
  80 - Remember Me
  79 - Line of Sight: Vietnam
  78 - Vietcong *
  77 - Ghost Recon Future Soldier
  76 - Dark Souls *
  75 - Driver San Francisco
  74 - Psychonauts *
  73 - Soldier of Fortune 2
  72 - Chaser
  71 - Kill Switch
  70 - Rogue Trooper
  69 - Resident Evil 5 *
  68 - Dustforce *
  67 - Spintires *
  66 - Pure
  65 - Trials Fusion
  64 - Ridge Racer Unbounded
  63 - The Fall
  62 - The Swapper
  61 - Mark of the Ninja *
  60 - Murdered : Soul Suspect
  59 - The Bureau: XCOM Declassified
  58 - Shadow Warrior
  57 - Hard Reset
  56 - Amnesia (A Machine for Pigs)
  55 - Machinarium *
  54 - The Godfather *
  53 - Blood
  52 - Swat 4
  51 - Cryostasis *
  50 - FUEL
  49 - Binary Domain
  48 - Deadlight
  47 - Dear Esther *
  46 - S.T.A.L.K.E.R.
  45 - Darksiders *
  44 - DmC : Devil May Cry
  43 - Kane & Lynch 2 : Dog Days
  42 - The Thing *
  41 - Darkness
  40 - Obscure
  39 - Split Second *
  38 - Flatout 2 *
  37 - The Saboteur
  36 - Need For Speed The RUN
  35 - Warhammer 40,000: Space Marine
  34 - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
  33 - Call of Juarez Bound In Blood
  32 - Mirrors Edge
  31 - Prototype
  30 - Manhunt *
  29 - Velvet Assassin
  28 - Death to Spies
  27 - Singularity
  26 - System Shock 2
  25 - Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
  24 - Prey
  23 - GUN
  22 - Im Alive
  21 - Project I.G.I. *
  20 - X - Men Origins: Wolverine
  19 - Turok
  18 - Enslaved Odyssey to the West
  17 - Call of Duty World at War
  16 - Syndicate
  15 - Time Shift *
  14 - Metro 2033 *
  13 - Alice Madness Returns
  12 - Wolfenstein (2009)
  11 - Braid
  10 - Wanted : Weapons of Fate
  9 - Medal of Honor Airborne
  8 - The Suffering *
  7 - Sniper Elite *
  6 - Iron Storm ************
  5 - Cold Fear
  4 - Brothers In Arms Hell's Highway *
  3 - Spec Ops : The Line
  2 - Alone In The Dark
  1 - Freedom Fighters ***********...

  Sıralamayı rastgele yaptım (ilk sıra hariç) Freedom Fighters benim oynadığım en iyi TPS. Devamının neden gelmediğini hiçbir zaman anlayamadım. Aynı şekilde Iron Storm'un neden sevilmediğini bence uzmanlar araştırmalı. Şu ana kadar savaş gerilimi hissini en iyi verebilen
  oyundur açık ara. Liste tamamen benim düşüncelerime göre. Tüm zamanların deyince böyle uzun bir liste çıkıyor ortaya. * koyduklarımı vurgulamak için yaptım..

  Resistance 3, Dante's Inferno, Killzone 2, Catherine, Demon Souls, Battlefield 1943, Shadows of the Damned, Bayonetta vs gibi oyunlarda eklenebilir bu listeye belki ama ben bu oyunları oynayamadığım için eklemedim.

  Bu yorumu 7. yada 8. gönderişim
 • The saboteur oynadığım en berbat oyunlardan biriydi.
 • L.A Noire oynadığım en iyi oyunlardan bir tanesiydi ama kimse değerini bilmedi
 • porsux kullanıcısına yanıt
  Liste genel anlamda güzel ancak içlerinde değeri bilinen birçok yapım da var. Hepsi için underrated diyemeyiz.

  Bir de vurguladıklarından örnek olarak Project I.G.I. gözüme çarptı. Oyun oldukça sorunluydu ama ne yapıp edip bitirmiştim. Birçok yerde 30-40 gibi puanlar aldı ama bana göre hakkı 60-70 arasıydı. Yani iyi sayılmazdı oyun ama çöp ötesi de değildi.
 • Deadpool ve Brütal Legend da güzel oyunlardı
 • Listede Brothers: A tale of two sons'da olabilirdi. The Darkness 2'ninde aynen değeri bilinmedi. Ama benim bir numaram kesinlikle SPEC OPS THE LINE. Öyle bir atmosferi vardı ki adeta duygularınla oynuyordu oyun.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: free`LeyChe

  Listede Brothers: A tale of two sons'da olabilirdi. The Darkness 2'ninde aynen değeri bilinmedi. Ama benim bir numaram kesinlikle SPEC OPS THE LINE. Öyle bir atmosferi vardı ki adeta duygularınla oynuyordu oyun.
  kesinlikle sorunlu bir oyundu özellikle yapay zeka açısından ama benim hoşuma gitmişti çünkü çok geniş arazide geçiyordu ve 2000 yılına göre bence tactical shooter olarak 40-50 den fazlasını hakediyordu. Kim bilir belki birgün Codemasters pat diye I.G.I. '3 ü duyurur... ondaydı sanırım isim hakları
 • quote:

  Orijinalden alıntı: free`LeyChe

  Listede Brothers: A tale of two sons'da olabilirdi. The Darkness 2'ninde aynen değeri bilinmedi. Ama benim bir numaram kesinlikle SPEC OPS THE LINE. Öyle bir atmosferi vardı ki adeta duygularınla oynuyordu oyun.

  SPEC OPS THE LINE,shooter oyunlarında benim için ayrı bir yeri var,grafikleri biraz daha iyi olabilse tam bir başyapıt.
  Darkness 2 ,tek solukta bitirdiğim,seslendirme,sanat tasarımı ve hikayesiyle müthiş eğlenceli bir oyun.kısa olduğundan olsa gerek değeri bilinmedi:(
 • VE ARMA 2 YOK ?

  YADA ARMA ARMED ASSAULT ? HALEN KIYMETİNİ BİLMEDİĞİNİZ Bİ SERİ ARMA EDİTÖRLERİN BİLE UMRUNDA DEĞİL YA ANLAMIYORUM VALLAHA.

  Hitmeni sevip arma yı sevmeyecek adam yok ama halen kıymeti bilinmiyor.
 • synchyall kullanıcısına yanıt
  Büyük resimleri image değil de simage yapın ki sayfayı genişletmesin. Ayrıca, dosya Konusunun devamı için verdginiz link bozuk.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Eylül 2014; 18:20:30 >
 • Okurken keyif aldığım hoş bir yazı olmuş. Sık olmasa da arada böyle güzel oluyor. Geçen sene incelemeler az geliyordu bize. Bu sene içerik olarak dolu dolu ilerliyor site. Önümüzde çıkacak olan güzel oyunlara da inceleme gelirse harika olacak. [incelemeler uzun olmasada olur. Zaten yarım saat olsa oynanış olur,inceleme değil. Biz sizlerin tarafından özenle hazırlanılmş kısa incelemelere razıyız :) ]Başarlar dilerim tüm editörlere.

  Dipnot: Bir de sitenin şu yorumların gümleme olayını çözerseniz çok güzel olacak. Aynı zamanda foruma siteden girerken hata veriyor sürekli.
 • Operation Flash Point Red River ,USAME BİN LADEN-İ, DENİZE ATTIKLARI HAFTA-ÇIKMIŞTI,VE OYUNU OYNADIKTAN 6 GÜN SONRA USAME BİN-LADEN-i ,
  ABD DENİZE ATTI.!
  -FAKAT OYUNUN İNTRO VİDEOSUNDA ,KOMUTANINIZ SİZİ BİLDGİLENDİRİYORDU,VE ARADA USAME BİN LADEN-İ DENİZE GÖMDÜK DİYORDU.
  -OYUN 2008-2009 YILLAIRNDA GELİŞTİRİLMEYE BAŞLANDI, USAME BİNLADEN İN YAKALANMASINDAN YAKLAŞIK 1 -2 YIL ÖNCE, VE NEREDE YAKALANDIĞIDA OYUNDA ANLATILIYORDU. ENTERESAN DİMİ !
  -AYRICA SHİFT OYUNUDA SİERRANIN CRYSİS E RAKİP OYUNUYDU, FAKAT NEDENSE DEVAMI YAPILMADI VE GÜZELDİ.
  -BEN AYRICA OUT CAST İ DE EKLEMEK İSTERİM,SWORD OF SİLVER İLE BİRLİKTE.
 • Alice: Madness Returns içlerinden benim için sıyrılan oyun. :/ Bitiremedim ona yanıyorum.
 • Listede kendi efsanem The Legend of Dragoon 'u görmek güzel. Gerçekten de ilgiyi bu kadar hakeden bir oyunun bu kadar gölgede kalması üzücü. Oyuncuyum diyen kitlenin belkide %99'unun oyunun adını bile duymamış olması asıl üzücü kısım :)
 • Spec ops the line en sevdiğim oyun hiç sıkılmamışımdır oynamaktan bize o duyguyu çok iyi veriyor ilk güzel bi pc aldığımda ilk oynadığım oyundu ve bayaadır oyunlarla alakam yoktu o grafikleri falan görünce de oyuna aşık olmuştum zaten yani ilk göz bebeğim diyebilirim umarım 2.oyunu çıkar:( ...(duygulandım gine)
 • Saboteur kesinlikle. Diğerlerine pek katılamıyorum. Belki Beyond Good & Evil hariç, ama onu da bitiremedim, zamanına göre fena oyun değil ama şu an oynamak için çok sabırlı olmak lazım. Ben şahsen kalan kısmını YouTube'dan izleyerek bitireceğim. Ama 2.'si çıkarsa keyifle oynarım.

  Onun dışında Fahrenheit (değerini bilen vardır ama çok daha tanınmayı hak eden tarihin en iyi 5-10 oyunundan biri)

  Singularity de sayılabilir. Çok iyi olmasa da iyi bir oyundu, beni şaşırtan bir oyundu. Metro'dan iyiydi mesela pek çok şeyi, ama yer yer rezalet grafikleri vardı biri hayrına remake'ini yapsa hiç fena olmazdı.

  Prey de bir shooter oyunundan beklenmeyecek kadar iyi. Daha bitirmedim ama konusu ve senaryosu gerçekten ilgi çekici.

  Spec Ops bence abartılıyor. Sırf bir ters köşesi var, gerisi standart shooter. Hikayede o kadar bir şey yok.

  Yenilerden: Among the Sleep, Kraven Manor var, Gone Home da belki sayılabilir. Ve tabii yine nispeten popülerlikleri olsa da The Walking Dead ve The Wolf Among Us da bahsedilebilecek oyunlardan.
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.