Binbaşı
22 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Facebook'ta birçok kişi başlık ta girişini yaptığım şu metni paylaşıyorlar.

” 1 ocak 2016 den itibaren sözleşme şartlarını değiştireceğini ilan eden ;
Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben,
“tarafıma ait olan her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!”
Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır..”

Doğruluğu konusunda internete baktığımda bunun boş iş olduğunu falan okuyorum hep. Okuduğum her haberde birbirinden alıntı olduğu için şu kısımla bitiyor hep. Bir de Berner değil Bern imiş konvansiyonun adı.

"Facebook'ta Paylaştığınız Herşeyin Sorumluluğu Size Ait!

Facebook sayfanızda yapacağınız tüm paylaşımlardan sorumlu olduğunuzu ve buna uygun şekilde telif hakkını ihlal etmeden paylaşım yaparak kendinizi yasal olarak koruyabilirsiniz. Ayrıca facebook gizlilik ayarlarından özel ayar yaparak şahsi fotoğraflarınızı, videolarınızı paylaştığınız kişileri sınırlandırabilir ve mahremiyetinizi koruyabilirsiniz."

Bunu okuduktan sonra harbiden bunu yapanlar gözüme bir garip gelmeye başladı ama sizin görüşleriniz nedir ben onu merak ediyorum.

Son olarak benzer durum 2012'de de olmuş ve burada konusu da açılmış. O konuyu hortlatmamak adına burada yeni konu açıyorum.

2012'deki konunun linki
Sitede bazen okumadığım haberler biriktiği için art arda 20-30 haber okuduğum oluyor. Onların her biri için her seferinde mouse ile ilgili kısım seçmek bazen rahatsız edebiliyor. Mouse sürekli onun üstünde kaldığında ise gözü aldığı için rahatsız edebiliyor. Bu yüzden haberler arası geçiş için ok tuşları(sol önceki, sağ sonraki haber gibi) ile haberler arası geçiş yapılsa gerçekten harika olur. Bazı yerlerde galeri gezmek için falan da kullanılabiliyor. O yüzden burada da kullanılabilir bence. Ayrıca Donanım Haber'de de kullanılabilir bu.

Mobil site için de haberler arası normal sitedeki gibi bile bir geçiş imkanı yok. Bu konuda da çalışma yapılabilir bence. Ne kadar site betada olsa bu tip şeyler atlanmamalı. Gerekli görülürse mobil uygulama bile yapılmalı bence. Ne kadar kullanacak kişi sayısı tahmin edilemese de.
Bilmem bilir misiniz, Civilization of Ottoman adlı bir yerli oyun geliştirilmekte. Birçok kişi bu sürenin uzamış olmasından ve yeni ekran görüntüsü veya oynanış videosu gelmediği için şikayetçi. 23 Temmuz'da ise Kadir Gecesi'ni kutlamak adına kısacık bir video geldi. Bu videoda bir Osmanlı sofrası kısaca görünürken ezan ve müzik bu videoya eşlik ederek hoş bir video oluşmuş. Videonun sonunda ise bizi Kadir Gecesi'ni kutladıklarına dair yazılar çıkıyor. Ne kadar birçok kişi için tatmin edici bir video olmamış olsa da bir video gelmiş olması sevindirici. Bu arada kaplamalar fena olmamış :D

İşte o videonun linki:

https://www.youtube.com/watch?v=sH2ibCWo9qM

Not: Oyunun hayranı olarak bunu yazdım.
Bugün e-posta kutumu kontrol ettiğimde playstation'dan gelen mail ile hem şaşırdım hem de sevindim. Nedeni ise The Order 1886'nın çıkış tarihini öğrenmiş olmamdı. Her şey bir yana ilk defa bu durumla karşılaşmak mutlu etti beni. ve

Gelen Mail'e göre merakla beklenen oyun 20 Şubat 2015'te çıkışını yapacak.

Hayırlı Olsun!
Bu ismi kim bilir kaç yıldır duyuyoruz? Kaç yılda bekleyenlerimiz vardır. Bugün biraz bunlardan bahsedeceğim. Aslında geçen yıl Ntv Tekno Bülten programında oyunla ilgili bu ay içinde belli gelişmeler yaşanacağı geçmişti. Şimdi ise ay sonuna geldik ve her an bir duyuru gelmesi bekleniyor.

Civilization of Ottoman Facebook sayfasına baktığımızda orada ortalığın karıştığını görebilirsiniz. Orada belli yorumlara bakıldığında(en üstteki gönderi için, yeni yılla ilgili olan) oyun için Steam Greenlight hesabı alındığını söyleniyor. Proje sorumlusu Gürcan Serbest'in Twitter hesabına baktığımızda bunu doğrulayabiliyoruz


Sonrasındaki bir tweette ise seslendirmenin tamamlandığına dair bir tweet görüyoruz.

Yine oyunun Facebook grubuna baktığımızda ise yine yorumaların birinde yarın İstanbul'un Fethi olduğu için duyuru gelebileceğini bunu Gürcan Serbest'in de belirttiğini(üstü kapalı) söyledi ancak o tweete ulaşamadım.

Yani sonuç olarak söylemeliyim ki yarın oyunla ilgili duyuru gelmesi muhtemel.

Not: Bunun bir SÖYLENTİ olduğunu unutmayınız. Tamamen kendi gördüklerim üzerinden yaptığım değerlendirmeden oluşturduğum bir şeydir. Facebook gurubunda yorumlarıyla bunu yazmayı aklıma getiren kişilere teşekkürler.

Not2: Link vermek yasak olduğu için linkleri veremiyorum.
Mağlum bir forum sitesiyiz ve her forum sitesinde üyeler birbirini sevmeyebilir, birbirini şikayet edebilir ve bunun sonucunda uzklaştırma yiyebiliriz(genel olarak söylüyorum). Ya da sitenin forum yöneticileri uygun olmayan bir şey yaptığınız için size ceza verip uzaklaştırabilir.

Mesela son dönemde dikkatimi en çok çeken uzaklaştırma cezası XboxOne'a ait. (8 gün ceza almış ve yaklaşık 2 gün 2 saat daha cezası var(Süreden emin değilim). Peki size sorum şu:

1) Sizce kim neden uzaklaştırma yiyor?
2)Sizin dikkatinizi çeken uzaklaştırmalar ne?
3) Son olarak BSC Forum yönetimi izin verirse şunu da sormak istiyorum. Kim neden uzaklaştırma almalı(İzin istiyorum çünkü bu yüzden uzaklaştırma yiyebilirim)? Onay gelmeden kimse bu soruya cevap vermesin.

Not: 3. soruyu neden sorduğumu soracak olursanız, haberlerin altına bazen şu kapatılmalı, şu uzaklaştırılmalı gibi yorumlar gelebiliyor. Ben de bunu genel olarak merak ettim. Bu yüzden yazdım.
Hakkında
Konum: İzmir,Buca
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Spor, Bilgisayar
Forum İmzası:
:-:--:-:-:--:-:--:-:--:
:_:_:_:_:_:_:_:_:_:
Hakkımda:
Her zaman elinizden geleni yapın ve kendinize inanın. İşte o zaman başarıya ulaşabilirsiniz.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
General Mobile
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
deliliktir
TV
TV
Tablet
Vestel VP70 Android
Notebook
Asus
PSN ID
deliliktir
Xbox Live GamerTag
deliliktir
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
Basketbol
Galatasaray
İşlemci
Intel
Anakart
Intel
Modem
Airties
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.029
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.049
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.655 (Bu ay: 18)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 397 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.