Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.158
Cevap
87
Favori
730.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben Bursa Gemlik ilçesinden yazıyorum. Bursada özellikle Gemlik şehir içi yollar ve uludağ zirve de 4g+ oldu Vodafone şebekesi Karadeniz sahil yolunu artvin den samsuna kadar bir arkadaş haritalarsa süper olur hepsinin çekmesi süper bu arada şanslısın😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m398 M kullanıcısına yanıt
    Karadenizde dağlara çok çıktım Turkcell çoğu yerde çekiyor 4G olmasa bile 3G ama vodafone da en kötü E çekerek telefonuzu kullanmanızı sağlıyor arama vs. ama türk telekom maalesef sadece şehir merkezlerinde çekiyor ailecek gittiğimizde annem telefonu çantaya koyuyor dönene kadar :) ben 3100 metre de 3G ile canlı yayın bile yapabiliyorum

• kadir1003 kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom son 1-2 yıldır Gsm Refarming yapmaya başladı. Artık 900MHz bandından daha geniş kapsama alanıyla 3G servisi verebiliyor. Daha önceden 900MHz bandını kullanamıyordu ve kapsaması çok dardı. Son 4G ihalesi ile LTE800 bandından 4G servisi ve 900MHz bandından 3G-WCDMA servisine başladılar. Turkcell kadar olmasada iyileşme aşama aşama var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o telefon 800 MHz bandını desteklemiyor. Turkcell şehir merkezi harici yerlerde 4G kurulumuna öncelikle 800 MHz ile başlıyor. Daha ileriki dönemlerde de 1800 MHz ekliyor. O telefon ile 800 MHz frekansını kullanamadığınız için o yaylalarda 4G olsa da kullanmazsınız, göremezsiniz hani. nPerf neye göre 4G, 4G+ diye karar veriyor bilmiyorum ama onun da kaydettiği veri aynı sebepten dolayı hatalı oluyor. Benim telefonum da Cat 4, Cat 4 de LTE A'nın en temel sürümü deniyordu ama şuan nPerf sadece 4G diye gösteriyor 800, 1800, 2600 MHz frekansların olduğu ve birleştirilebildiği yerlerde bile, çünkü telefonun desteklediğini kaydedebiliyor anca. :)
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an İstanbuldayım ve Mi 6 nın nPerfte 4G olarak gördüğü çoğu yerde yeni telefon 4G+ görüyor evet ama karadenizde Mi 6 ile 3G gördüğüm yerlerde zaten yanımda iPhoneda da 3G görüyordu, 4G olarak haritalanan yerler belki de 4G+ da olabilir tabi

• Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Yatırımları tabi ki vardır ama Karadenizde deneyimlediğim bu oldu maalesef çoğu yerde telefon görüşmesi dahi yapılamıyor (Yaylalarda), ama telekomun çekip Turkcellin çekmediği yerlerde var tabiki ama Hayrat ilçe merkesinden 1km uzaktaki evde Turkcell 4G, Vodafone 3G, Türk Telekom 2G olarak hizmet veriyordu aynı şekilde Bayburt Konursu Beldesinde de durum aynıydı (2017 Eylül)

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

3 Eylül 2017

• Arkadaşlar şuna katılıyorum benim tel htc u11 oreo güncellemesi gelmeden 1800 mhz 4g bile NPERFTE turuncu gözüküyordu şimdi Android 8.0 ile bu hata gitti. Hatırlarsanız general mobile telefonda 4g+ işaretleme yaparken aynı yerde htc u 11 4g yani turuncu işaretleme yapıyordu bu sıkıntı gitti. Ancak Bursa Gemlikte eski yazılımla da yeni yazılımla da harita kırmızı oldu yani yatırım Var burda. Karadenizli arkadaşlar gerek yayla gerekse sahil yolunu gidip geldikçe haritalarlarsa tüm hatlar için süper olur. Buarada Erzurum Erzincan Sivas Ankara yolunu haritalayan çıkmadı hayret tecrübelerimizi aktarmaya devam edelim. Bu NPERFTE o kadar yazdım kısmı düzelme oldu ama yakın ve uzak olarak bakıldığında haritada gözüken görüntüleme sıkıntısı tam gitmedi

Telefon arkada 4G ya da 4G+ a da bağlansa 4.5G gözüküyor durum çubuğunda, bilerek ayarlanmış TR cihazlarında durum böyle sanırım
    Cihaz Note 8, yurtdışı videolarda 4G yazdığını gördüm ama bende sürekli 4.5G

Bant 20 ve tek taşıyıcı da 4G olarak tanımlıyor nPerf sanırım benim cihazda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 21 Ocak 2018; 14:51:9 >
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Tek kademe çekerken. Hıza bak 😀 2600 yok bölgede

• TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

1800 den yayın 4.5 g geliyor yoğunluktan istasyonun dibindeki bile 2 kademe çekiyor kullanıcılar canlı yayın da upload düşük

Bahsettiğiniz bölgeleri aşağıdaki linkten girip "mobil internet" kısmından sorgularmısınız. Ben test ettiğim bölgelerde aynı sonucu veriyor. Sizde sorgulama yaparmısınız, sitenin verdiği bilgilerin doğruluğunu öğrenmiş oluruz.

https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Bayburt/Konursu;

Hayrat/Trabzon (İlçe merkezine 1-2km uzaklık)
    3G yazmışlar fakat ben yazın 2G gördüm iPhone ile

Sarmaşık/Trabzon bizim yaylaya da 2G demişler ama servis yok, salon camının mermerinde tek diş çekiyor ama hakkını da yemeyeyim :D

Yayladaki istasyonlar
    Küçük olan Turkcell'in, yanında 22Mbps, 500m uzakta 17Mbps gördüm
    Büyük olan Türk Telekom Wimax (Kablosuz ev telefonu ve internet) (8mbps taahhüt edilen, sinyal gücüne göre 16'yı rahat kaldıran ama 3-4 Mbps ile 10 gün hizmet aldığım 2 fatura ödediğim düşüncede mükemmel sahada saçmalık olan hizmet ve Türk Telekom müdürlükleri, çağrı merkezi bu hizmetten bi haber. kendi sistemlerinde bile hizmet gözükmüyor ama fatura geliyordu)
    Fotoğrafı görünce içimi döktüm resmen baya sinir olmuştum bu duruma :D iptal ettirmemden sonra çıkmış ödenmemiş 60TL fatura gözüküyor adıma bakalım icra ne zaman gelecek

Ayrıca bu hizmet hepimizin ödediği telsiz kullanım vergileri ile yapılıyor ve ihaleyle hizmeti sağlayan Turk Telekom ama sistemi kuran bakanlık, baz istasyonu için gelen kişi aylık 7500TL masrafı olduğunu söylemişti ve 50 TL lik abonelik ile tek müşterisi bendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 21 Ocak 2018; 19:18:9 >

Türk telekomun sitesindeki kapsama haritası guncel degil ve sinyal olmayan yerlerde hep 2g gosteriyor.

İlçemde 4G ilk anından beri 800 MHz olarak vardı ama geçtiğimiz Eylül 1800 MHz frekansı devreye girdi. Kıyıköy'de sanırım hala tek 800 MHz frekanstan veriliyor 4G. Hani sadece 800 MHz olan yerlerde nPerf o telefonla tam kapsamayı gösteremeyebilir. Tabi zamanla tüm istasyonlar 1800'e güncelleniyor, o kadar sıkıntı olmayacaktır. 800 kapsaması biraz daha iyi sadece.
    Samsung 4G'nin geldiği dönemde verdiği bir güncelleme ile neredeyse tüm telefonlarında ikonun 4.5G olarak görünmesini sağladı. Sadece 800 MHz frekansında LTE-A olayı falan yok mesela. Ama 4.5 görünüyor yine logoda. Yurtdışında da belki her yerde 4G gösterir. 4.5G davası Türkiye'de çok vurgulandığı için böyle yapıldı muhtemelen.
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    O nasıl araç yahu, aracın dört bir yanını RRU ile kaplamışlar. 2600 frekansı yok mu orada, onda hız nasıl? Ya da telefonunuz kaç frekans birleştirip yapıyor bunları?
    O görüntüleme sıkıntısı için verinin tekrar işlenmesi gerekli. İşleme dönemlerinde güncellenirken düzelir muhtemelen. Sıkıntı veri süresi sınırı. Benim zar zor haritaladığım veriyi iki yıl geçti üstünden diye sıfırlayacaklars işime gelmiyor. Renault la yazıştım bu konuda ama bir cevap alamadım net.
    büyük alan kalabalığın olduğu yer tam üstünde de araçlar vardı :) diğer işaretlediğim yerlerde Telekomun istasyonlaru var
    Eklediğim testler 1800 MHz Telekom’un başka hat yoktu yanımda deneyemedim 2600 MHz verdiğine daha denk gelmedim ıphone 7 var 30 un üzerinde hızlar

Geçen konserde 800 MHz yayın vermişlerdi

Diğer bazlarda 800 ve 1800 yayın var haritada işaretledim avm var 1800 oradan da geliyor yayın

Mercedes’in arkasındaki Telekom’un yanında bile 2 kademe çekiyordu hız 30 üzeri gündüz gitsem iyi hız alırdım 😀

O kadar eklemişler kapasite 😀 dibindeydim hani yoğunluktan da 2600 görmemiş de olabilir varsa

Onun yanındaki araç ford Vodafone nin radyolink ten belli 😀

Diğer taraftaki de Türkcell in radyolink küçük hemen yanında radyolink kulesi var oraya bakıyor

Hocam bu silinme işini tekrar yazar mısın bende yazacağım tekrar Örneğin Konya Taşkent alanya yolundan kim gidecek de haritalayacak sağ tarafın kayalık dağ hemen solun dere ki azgın akıyor stabilize yol kuş uçmaz bir yer orayı da silince insanın yaşadı gelmiyor.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.