Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (532. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.163
Cevap
87
Favori
730.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AŞK bodrum da yaşanıyor VODAFONAşK
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

AŞK bodrum da yaşanıyor VODAFONAşK

O kadar olur ya vodafonda bi yerlerde iyi hız versin yani
  • Turk Telekom gerçekten berbat ötesi. Kimse senin konumunda kötüdür vs demesin, gerçekten kötü. Bu forum kesinlikle insanlara kötü örnek oluyor. Turkcell'de yeni müşteri sayılabilmem için 30 günlüğüne hattımı Hattımı Cumartesi günü Turk telekoma taşıdım. Taşımaz olaydım.. Vodafone sürekli karalanıyor bu forumda ve bende bundan etkilenerek Turk telekomu seçtim ama eminim Vodafone Turk Telekom kadar kötü değildir. Ve turkcell bu kadar sorunsuz ve problemsiz sistem kuruyorken diğerleri neden bu kadar berbat durumdalar? GErçekten pes. Aşağı yukarı hepsinde fiyatlar 3-5 aynı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Turk Telekom gerçekten berbat ötesi. Kimse senin konumunda kötüdür vs demesin, gerçekten kötü. Bu forum kesinlikle insanlara kötü örnek oluyor. Turkcell'de yeni müşteri sayılabilmem için 30 günlüğüne hattımı Hattımı Cumartesi günü Turk telekoma taşıdım. Taşımaz olaydım.. Vodafone sürekli karalanıyor bu forumda ve bende bundan etkilenerek Turk telekomu seçtim ama eminim Vodafone Turk Telekom kadar kötü değildir. Ve turkcell bu kadar sorunsuz ve problemsiz sistem kuruyorken diğerleri neden bu kadar berbat durumdalar? GErçekten pes. Aşağı yukarı hepsinde fiyatlar 3-5 aynı çünkü.
    Fiyatlar aynı falan değil abi. Arada epey bir fark var, bu inkar edilemez.

Burada ki tt konusuna bir bak allasen, 30 liraya 10gb'lar havada uçuşuyor. Böyle tarife satan bir operatör ne kadar kazanabilir? Ne kadar yatırım yapabilir?

Şurda telekoma 70 lira fatura ödeyen 20 kişi yoktur.

Ama Turkcell öyle değil. Her tarifesinden diğer operatörlere göre 2 kat para kazanıyor en az. Bu durumda Turkcell ile tabi baş edemezler ve yatırım konusunda asla geçemezler.

Turkcell'in 100 lira üzeri tarifelerini kullanan birdünya adam var. Çatır çatır kazanıyor bunlardan. Ben mesela 4 hat için 510 lira fatura ödüyorum her ay, neredeyse 1 istasyonun yıllık kirasını benden alıyor. 30 liaraya 10gb veren operatör bununla baş edemez. Sadece cebinde akrep olan kitleye hitap eder, 10gb için 50 lira istediği an o müşteriyi kaybetti. Adam 50 lira vereceksem Turkcell'e veririm diyor.

Dediğin gibi forumda özellikle birçok kişi tt öve öve bitiremiyor ve insanların beklediğini alamamasına sebep oluyor. Ben elimden geldiğince engel olmaya çalısıyorum ama saolsunlar onlar bir ekip ve yorumları sildirtiyorlar.

Bu arada birşey sorucam sana, hep unutuyorum. Bu dilovasında assan'ın orada hangi operatörlerin istasyonu var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yatırımda en büyük fark, Türk Telekom'da yatırımların %40'ı sabite, %30'u iştiraklere (Argela, Netsia, İnnova gibi şirketlere) %20'si de mobile gidiyor. Ve raporlardan anlayabildiğim kadarıyla mobilde öncelikleri frekans birleştirmeden ziyade LTE nüfusa dayalı kapsama alanını genişletmek (ki son bir senede %80'den %91'e çıkartmışlar. Ve şehirler arası-kırsaldaki 2G'leri 3G'ye döndürmek.

Ama band20 bölgelere artık müdahale etmeliler bence çünkü TT'de band20 olup da düzgün olan yere denk gelmedim. 10mbps altı hep hızlar, haliyle akıcı bir kullanım mümkün olmuyor.

Turkcell ise yaptığı yatırımı mobile yığıyor önüne gelen yere LTE-A yapıyor netice böyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Ankara / Yenimahalle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Valla ben 30-40 TL'ye 15-20 gb kullanabiliyorum Turkcell'de. Uzun uzadıya yeni kampanyalardan, tarifelerden vs bahsetmeyeceğim. İşini bilene bana göre maliyet olarak hepsi aşağı yukarı aynı.

Ben o Assan'ın yanındaki Diler'de çalışıyorum Ve verici ile aramda 50-60 metre mesafe ya vardır ya yoktur. Bu yüzden müthiş konforluydum iş yerinde. 100 mbps altında hızım yok, çünkü o Assan'ın oradaki istasyonda Turkcell 2600 mhz de dahil olmak üzere tüm frekanslardan yayın yapıyor. O istasyonda bir de Vodafone'un vericileri var. İstasyon kurulduktan sonra 3G ve 4G yayını Vodafone'da da full artık ofisimde. Ancak Vodafone 900 mhz'den, yani bant8'den yayın yaptıgı için sabah 10:00 - akşam 17:00 arası pek iç açıcı değil. Biraz da bu yuzden Turk Telekom'a geçtim aslında, yanımda Vodafone kullanıp günün belli saatlerinde hız olarak sürünüp, sayfanın yuklenmesini bekleyenleri bildiğimden, biraz da bu forumdaki yorumlardan Turk Telekom nispeten daha iyidir diye dusunmustum ama yanılmışım. Yapacak birşey yok, bu eziyete 30 gün katlanacağım. 4 günü geçti

• kocaeli izmit realin orada bir toplantıdaydım bugün, telekom ve turkcell testler yaptım telekom daha iyi çıktı burada
    TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• quote:

Orijinalden alıntı: __kadıköyRAP__

kocaeli izmit realin orada bir toplantıdaydım bugün, telekom ve turkcell testler yaptım telekom daha iyi çıktı burada

Ben de bunu demek istiyorum. Bak forumda başka bir konuda da biri şehir merkezinde Turkcell çekmiyordu hattı taşıdım diyor. Bu çekme işi şans. Benim evde de Turk Telekom 70-85 mbps,Turkcell 80-95 mbps.

S10 plus TT prime

• quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Valla ben 30-40 TL'ye 15-20 gb kullanabiliyorum Turkcell'de. Uzun uzadıya yeni kampanyalardan, tarifelerden vs bahsetmeyeceğim. İşini bilene bana göre maliyet olarak hepsi aşağı yukarı aynı.

Ben o Assan'ın yanındaki Diler'de çalışıyorum Ve verici ile aramda 50-60 metre mesafe ya vardır ya yoktur. Bu yüzden müthiş konforluydum iş yerinde. 100 mbps altında hızım yok, çünkü o Assan'ın oradaki istasyonda Turkcell 2600 mhz de dahil olmak üzere tüm frekanslardan yayın yapıyor. O istasyonda bir de Vodafone'un vericileri var. İstasyon kurulduktan sonra 3G ve 4G yayını Vodafone'da da full artık ofisimde. Ancak Vodafone 900 mhz'den, yani bant8'den yayın yaptıgı için sabah 10:00 - akşam 17:00 arası pek iç açıcı değil. Biraz da bu yuzden Turk Telekom'a geçtim aslında, yanımda Vodafone kullanıp günün belli saatlerinde hız olarak sürünüp, sayfanın yuklenmesini bekleyenleri bildiğimden, biraz da bu forumdaki yorumlardan Turk Telekom nispeten daha iyidir diye dusunmustum ama yanılmışım. Yapacak birşey yok, bu eziyete 30 gün katlanacağım. 4 günü geçti
    Vay be, dibinde baz istasyonu

O bölgede (diliskelesi dahil) en garantisi Turkcell. 1 dakika bile sorun yaşamadım. Sürekli 40-50+Mbps hız var. En kötü 2 diş çekiyor. Yani öyle bir sanayi bölgesine adam akıllı bir onlar yatırım yapmış. Diğerleri pert.

Biraz daha sık dişini, şurda ne kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 13 Mart 2019; 19:32:36 >

• e.k.48 E kullanıcısına yanıt
    Vuuuuuu bir Vodafoneli olarak rekor vay be aman Allahım

Bunu Vodafone Türkiye'ye de gönder. Reklam bile çekerler bu görseli kullanıp.
    Vodafone da bir kac gun once yaptigim hiz testi.Band 3-1800 MHz frekansinda yaptim testi.Tabi Öğlene doğru şebeke çöküyor.15 mpbs zor goruyor.Yarın band 7 den hiz testi yapip buraya atacagim.Bakalim nasil cikacak sonuc??.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 54SaKaRYa5454 -- 13 Mart 2019; 22:11:38 >
  • sis651 kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Cihaz modeli nedir?

• Samsung Galaxy S8

FSM bulvarı band3

• BAND 7 test sonucu;

Bekledigimden baya dusuk cikti.30 bile degil.Neyse yarin erken saatlerde deneyecegim birde o nasil cikacak.

• Turkcell 3G vodafone 4G den hızlı :D

• 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.