Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (823. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.526
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar.son zamanlarda malezya post ile gelen paketlerde gecikme yasayan var mi ? Normalde malezya post ile gelenler yurtdisina sevk edildikten maksimum uc gun icinde elime ulasirken 19 / 22 ve 29 ekimde yurtdisina sevk edilen uc postamda da herhangi bir guncelleme olmadi elime gecmeyi biraktim ulkeye giris yapan bile olmadi bu veya bu tarihe yakin sekilde yurtdisina sevk edilen malezya post paketi olanlardan eline ulasan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22,10,2016 3.asamada olan malezya posthala gelmediya postnl ile yarisiyordu resmen ama simdi vasat. 11,11 den sonraya kalirsa artik gumruk yogunlugu dusunsun ne olacak satis patlamasi olacak 3 ay da kendine gelemez gumruk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.9.2016 siparişim bugün geldi valla umudu kesmiştim dispute açacaktım güzel oldu bu :)

• Arkadaşlar rhinoshield'den bir kılıf satın aldım ve FedEx International Priority seçereksipariş ettim 01/11/2016 da elimde olması gerekiyordu ama ürün fransada daha. Fedex amazon gibi kargo geç gelince para iadesi felan yapıyor mu bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iar -- 2 Kasım 2016; 0:11:15 >
  • iar İ kullanıcısına yanıt
    Kardes amazon dedigin satici fedex dedigin kargo sirketi. Amazon iade sebebi musteri memnuniyeti oda zirt pirt yapilan bir durum degil. Yoksa onlarinda gec geldi diye iade etme gibi bir sozu yok yani. Amazon eliyle taşımıyorki kargoyu kargo sirketleri tasiyor. Senin muattabin kilifi aldigin site.

• emreabay kullanıcısına yanıt
    Hocam Malezya post 3 haftadan önce gelmez. Daha 2 günlük siparişi nasıl beklersin. 29 Ekim ctesi.

• Siparis iki gunluk degil hocam yurtdisina sevk.Daha once boyle durumda 3 gun surdugu icin sordum yoksa tabi ki diger postlarda uc haftadan once gelmiyor fakat malezyada ayni durumu 3-4 kere en az fark ettigim belki daha fazlasi da var ama ben o kadar gecmise gitmedim
  • Aliexpress'ten toplu sipariş vermem lazım,boyu büyük değil,1 pakette 10 tane gelse,farklı farklı adreslere yollasam böylece 40-50 tane olur fakat gümrüğe takılır mı ? boyu büyük değil avuç içi kadar,gümrüğe takılmaması için hangi yöntemleri izlemeliyim ?
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Merhaba Bende bir uydu alıcısı aldım k2 Pro. uzun zamandır gümrükte bekliyordu. En sonunda gümrüğe sevkedildi deniliyor.
    Benim kargoda ilk defa gümrüğe sevk edildi yazıyor. Tuncelide yaşıyorum. Şimdi işleyiş nasıl olacak. Aldığım ürün gümrüğü geçmiş mi geçmemiş mi? Geçmediyse ürün bulunduğum ilin ticaret mdürlüğüne mi gidecek yoksa istanbulda PİM le mi görüşmeliyim.

Not: Aldığım ürün 87 dolardı. Ama ben satıcı ürünü kargolamadan önce tutarı 50 dolar girmesini söyledim. o da kabul etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: evren_ayz

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Merhaba Bende bir uydu alıcısı aldım k2 Pro. uzun zamandır gümrükte bekliyordu. En sonunda gümrüğe sevkedildi deniliyor.
    Benim kargoda ilk defa gümrüğe sevk edildi yazıyor. Tuncelide yaşıyorum. Şimdi işleyiş nasıl olacak. Aldığım ürün gümrüğü geçmiş mi geçmemiş mi? Geçmediyse ürün bulunduğum ilin ticaret mdürlüğüne mi gidecek yoksa istanbulda PİM le mi görüşmeliyim.

Not: Aldığım ürün 87 dolardı. Ama ben satıcı ürünü kargolamadan önce tutarı 50 dolar girmesini söyledim. o da kabul etti.

fotoğraf yüklenmedi onun için buraya yazayım.

1 16/10/2016 12:00:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)

2 18/10/2016 09:57:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Malaysia (Yurt Disi)

3 20/10/2016 10:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Malaysia (Yurt Disi)

4 01/11/2016 17:33:29 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey

5 01/11/2016 20:33:29 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey

6 01/11/2016 20:33:29 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

• emreabay kullanıcısına yanıt
    Malezya, Çin, Hongkong, Singapur pek bir farkı yok. Size daha önce 3 günde geldiyse mucize olmuştur. DHL TNT bile 3 günde teslimat yapmıyor. Son aylarda takip ettiyseniz genel olarak bütün postalarda Malezya dahil gecikme oluyor. Özellikle OHAL ilanından sonra PTT de ekstra yavaş çalışıyor. Türkiye giriş yapmış bir paketin size ulaşması 1-1.5 ay bile sürüyor.
  • evren_ayz E kullanıcısına yanıt
    Bugünkü hareketleri de takip etmeniz lazım. Henüz herhangibir yerle görüşmenize gerek yok.
  • CattishTurtle C kullanıcısına yanıt
    Boyu fiyatı önemli değil. 5 adet üzeri ticari mal olarak değerlendirilebilir. Gümrüğe takılma riski var. Eğer bu işiniz ise yani 1 e alıp 3 e satacaksanız resmi ithalat yapmanız lazım. Ürün nedir ne değildir? Gümrük vergisi masrafı vs iyi araştırın. O dediğinizi yapan var ama sipariş edenin adresini veriyor ve 1 tane satıyor dolayısıyla gümrüğe takılmadan geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Malezya, Çin, Hongkong, Singapur pek bir farkı yok. Size daha önce 3 günde geldiyse mucize olmuştur. DHL TNT bile 3 günde teslimat yapmıyor. Son aylarda takip ettiyseniz genel olarak bütün postalarda Malezya dahil gecikme oluyor. Özellikle OHAL ilanından sonra PTT de ekstra yavaş çalışıyor. Türkiye giriş yapmış bir paketin size ulaşması 1-1.5 ay bile sürüyor.

Yanlis bilgilendirme. Ingiltereden dun aksam yola cikan kargom yarin teslim edilecek. Suan istanbulda, gumrugu gecti. Ankaradayim. Firma:dhl. Gecen hafta gelen siparisim de bu sekildeydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihan9999 kullanıcısına yanıt
    Pardon yanlış bilgilendirme nedir? İngiltere'den DHL ile gelir tabi. O kadar para veriyorsunuz. Çin'den Malezya'dan gelmez oradan gönderilenler, DHL Avrupa toplama merkezi üzerinden dağıtılıyor. Bu da +1 +2 gün koyar. Burada sorulan söz konusu Malezya Post yani normal ücretsiz veya 1-2$lık postadır.
    Siz benim yanlışımı arayacağınıza, madem bu kadar bilgili ve tecrübelisiniz, sorulan sorulara yanıt vermeyi bir deneyin.
    Millet burada yana yakıla paketi gelene kadar soru sorar nolacak vs diye. Ürün eline geçince dönüp bir kuru teşekkür bile etmez. Hep negatif eleştiri, alıştık artık.
  • Dediginizin yanlisligini gosterince neden zorunuza gitti? Singapurda gelen ornek de var. 4 gunde ankaraya teslim edildi. Dhl, tnr ornegi verdiginiz icin ben de dhl i ornek gosterdim. İşi dramatik hale getirmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda bu aralar ptt daha hizli. Normalde İstanbuldan Tekirdaga 3 is gununde falan geliyordu 2-3 haftadir 1 is gununde geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan9999

Dediginizin yanlisligini gosterince neden zorunuza gitti? Singapurda gelen ornek de var. 4 gunde ankaraya teslim edildi. Dhl, tnr ornegi verdiginiz icin ben de dhl i ornek gosterdim. İşi dramatik hale getirmeyin.
    Benim ne zoruma gidecek. Yanlışım yok ki. İstersen hatırlatayım. Ben dedim ki "DHL ile bile Malezya'dan 3 günde zor gelir, posta ile bekleme boşuna". Sen bana "yanlışın var bana DHL ile İngiltere'den 2 günde geliyor" dedin. Bir kere örnek aynı değil ayrıca sana 2 günde geliyor diye tüm DHL gönderileri aynı sürede geliyor mantığı kurman ne alaka?
    Örnekler verip durma, istisnalar kaideyi bozmaz. Biz aksini de iddia etmedik. Dramatikmiş neyin dramı? banane senin postaların 3 günde geliyorsa. Bir sefer denk gelirsin aylarca beklersin sonra buraya gelip ağlama. tövbe tövbe... Sen benim yanlışımı eleştirecek gösterecek seviyede ve kapasitede değilsin. Hadi hoşçakal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 2 Kasım 2016; 11:22:5 >

• sana bir şey değil zaten. 3 günde gelmez dediğin için, 3 günde gelme örneği verdim. tekrar edeyim. madem ingiltere'den 2 günde geleni kabul etmiyorsun, dhl ile singapurdan istanbul'a 3 günde geliyor. kanıt isteyen varsa takip kodunu veya ekran fotoğrafını göndereyim. mantık bu alaka.

istisna değil. az önce kontrol ettim, çin'den 13.10'da yola çıkan kargom 29.10'da; 27.09'da yola çıkan ise 10.05'te teslim edildi. china post ile. yani yine dediğin gibi "Tr'ye giren ürün 1-1,5 aydan önce teslim olmuyor" değil. bu da yanlış bilgilendirme. istersen örnekleri çoğaltabilirim; istisna demeyesin diye.

bununn dışında, hatayı kabul etmeyen arkadaşın serzenişini görüyoruz. inan buraya gelip ağlamam :) seviye ve kapasite meselesine gelince; forum ahalisinin gördüğü gibi işkembeden sallama değil, net ve gerçek bilgiler veriyorum; buradan seviye ve kapasite yorumu yapılabilir. hadi hoşçakal.

• Arkadaslar yurtdisindan saat aldim, 2 gundur UKIM'de duruyor, zimmet alindi yaziyor. Bu gumruge mi takilmistir? Takilmissa niye takilmistir normal saat sonucta
  • 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.