Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (788. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.504
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana cevap verecek olan yok mu :(

• Uçan Arı kullanıcısına yanıt
    amazonun kendi sattığı ürünse gümrük vergisini senden normalde kesip öyle yolluyor. farklı satıcı ise devlet postası ile gönderirse en fazla üzerindeki fiyattan vergi keser. senin konun bu adreste
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99980530&p=1&anchorToGo=99980530#99980530

• Emirio kullanıcısına yanıt
    aypim cumartesi pazar da açık 24 saat diye geçiyor.

@Boomcukonur kargon adrese teslim edilir postacıya da 60 kuruş verirsin o kadar :)
  • Arkadaşlar Haziran 2016'da aldığım telefon 18 Temmuz'da geri gönderildi. Fakat Geekbuying telefon bize ulaşınca para iadesi yapacağız diyor. Takip numarasından bakınca göndericiye iade edildiğinde hareketlerde görünüyor mu? Çünkü 1 aydır geri dönüş yolunda. Paypal ile almıştım ürünü. Nasıl bir yol izlemeliyim?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 3 Eylül 2016; 10:35:26 >
  • Selam arkadaşlar bir kaç sorum olacak bilen arkadaşlara Fastteck üzerinden elektronik sigara sipariş ettim ama tek tek 3 kalemde siparişleri geçtim, şuan iki tanesi Türkiye'ye giriş yapmış ama anlamadım ne durumdadır ilk alışverişim olduğu için bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim .

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATATURKTC -- 3 Eylül 2016; 11:36:20 >

• zimmet alındı diyor ya geri gidecek ya sana gönderilecek hocam,bu hafta takipte ol illa bi sonuca bağlanır, nasıl bir elektronik sigara idi bu arada?
  • Pim de zimmet alınmış. Geri gönderiliyor.

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Anladım kardeşim benim inşallah geri gitme gibi bir durum olmaz bakalım valdeye alıyorum da.

Aldığım ürünler şunlar kardeşim linkleri :

https://www.fasttech.com/p/4399700

https://www.fasttech.com/p/4302301

https://www.fasttech.com/p/4476104

• quote:

Orijinalden alıntı: bearpear

Pim de zimmet alınmış. Geri gönderiliyor.

Yani teslim alamıyorum he ? kötü oldu ya iade gidecek yani .
  • malum siteden e-cig ürünleri almışsınız. kusura bakmayın ama %99 geri gönderirler. umarım tersi olur ama beklentiyi düşürürseniz sıkıntınız daha az olur sanıyorum.
  • ben oradan şarj cihazı aldım telefon için. sırf sitenin isminden dolayı olduğundan şüphem var, geri gönderdiler.
  • Hocam bütün arkadaşlarım burdan aldılar hep hiçbir sıkıntı yaşamadılar ben alayım dedim :) bana olana bak haftaiçi belli olur net durum çünkü google da bu sorunu aratıyorum herkes teslim olur size diyor UKİM yazarsa o zaman sıkıntı dediler bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shngzm

Hocam bütün arkadaşlarım burdan aldılar hep hiçbir sıkıntı yaşamadılar ben alayım dedim :) bana olana bak haftaiçi belli olur net durum çünkü google da bu sorunu aratıyorum herkes teslim olur size diyor UKİM yazarsa o zaman sıkıntı dediler bakalım.

Hocam önceden şüphe çeken cihazlar ukim e gönderilir ve paketleri açılıp kontrol edilirdi. Artık ya x ray de görüntülüyorlar ya da fasttech den ülkemize yüzde 99 e-sigara yolladığı için hiç görüntüleme ihtiyacı dahi duymadan geri şutluyorlar. Pim de zimmet alınan cihaz geri gönderiliyor demektir boşuna ümitlenmeyin.

• bearpear kullanıcısına yanıt
    Anladım kardeşim benim teşekkür ederim cevabın için yapacak birşey yok o zaman iadesini isteyeceğiz.
    cevabınız aklımı karıştırdı hocam yurtdışından tablet bekliyorum 3g yok simkart vs yok yani kontrol amaçlı yüzde yüz ukime giricek siz ukim öncedendi diyorsunuz ? ayrıca şu nedemek biri açıklayabilirmi

PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

iki ihtimal var ya ukime sevkettiler yada ulaştırılması üzerine bulunduğum şehir İzmir'e ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa3595

cevabınız aklımı karıştırdı hocam yurtdışından tablet bekliyorum 3g yok simkart vs yok yani kontrol amaçlı yüzde yüz ukime giricek siz ukim öncedendi diyorsunuz ? ayrıca şu nedemek biri açıklayabilirmi

PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

iki ihtimal var ya ukime sevkettiler yada ulaştırılması üzerine bulunduğum şehir İzmir'e ?

Hocam UKİM eskidendi dediğim kısım yanlış anlaşılmaya müsait olmuş. O yüzden daha net açıklayayım. UKİM diye bir yer hala var :) ve bazı paketler hala buraya uğruyor. Örnek mi? Değer tespiti yapılıp vergisi belirlenecek ürünler UKİM'e gider. Ya da cep telefonları, yasaklı olmasına rağmen genelde direkt geri gönderilmez, UKİM'e gider. Çünkü burada açılıp IMEI kontrolü yapılır. Ama bazen gümrük çalışanlarının işgüzarlığı yüzünden, bazen UKİM'deki yoğunluk yüzünden, bazen de Xray'de tespit edilen ithalatı yüzde 100 yasak olan e-sigara gibi ürünler UKİM'e gönderilmeden direkt geri şutlanır. Sizin ürününüzün durumunda herhangi bir sıkıntı yok. Zira zimmet alındı yazmıyor. Üstteki arkadaşın ürünü zimmet alındığı için geri gönderiliyor dedim. Sizinkinin yurt dışı kaydı yapıldıktan sonra PTT işyerine sevk edilmiş. Gümrüğe de sevk edilmemiş. Yani büyük ihtimalle hiç kontrole girmeden size ulaşacak. Siz yine de şu siteye bakın:http://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Eğer pakedin ağırlık bilgileri ve adres bilgileriniz sistemde gözükmüyorsa 1-2 güne tabletiniz elinizde olur.

Edit: Site linkini yanlış yazmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bearpear -- 3 Eylül 2016; 16:12:04 >

dediginiz bilgiler gozukuyor agirlik 750 gram alici adi ve adresi acik birsekilde yaziyor

• O zaman ukim e girip değer tespiti yapılacak demektir.

yapsınlar hocam korkumuz yok 60 dolara aldım zaten dedim üstüne 50 dolar yazın yeter teşekkür edeirm ilgilendiğiniz için sanırım bayramdan sonraya kaldı bizim iş :D
  • 
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.