Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (299. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.163
Cevap
686
Favori
1.819.699
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkesin bayramını kutlarım.Adana da ikamet ediyorum yurtdışından 150 euroluk model tren sipariş vereceğim fakat aklıma takılan soru

75 euroyu geçtiği için gümrüğe takılacağını biliyorum

gümrüğe takılırsa illaki İstanbul a gitmem mi gerek ? Adana da %20 vergisini ödeyip alabilirmiyim? Saygılar
  • Beyler tum konuya bakamadim belki cevabi vardir ama Bulgaristan'dan maksimum kac tane icki getirebiliyoruz?Icki sinirini aşmanın bir yolu var mi? Rusvet vb?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar amazon'dan guess marka saat aldım 96 dolara. DHL ile İstanbula kadar geldi fakat gümrükte takıldı. DHL ile konuştum ve kredi kartı ekstresi ile Amazondaki siparişin ekran görüntüsünü gönderin biz bu belgelerle itiraz edeceğiz dediler. Belgeleri gönderdim fakat bunu kabul etme olasılıkları nedir acaba? sonuçta ürün 100 doların altında. Kabul etmeleri gerekmez mi?

• 20 cent kur farkından dolayı,19$ vergi ödeyeceğim.

• 07/10/2014 12:39:29 DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILD

Ne zaman gelir sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

07/10/2014 12:39:29 DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILD

Ne zaman gelir sizce?

Ankara'mı, yarın ( perşembe ) sabah veya en geç Cuma günü geliyor benimkiler!( postacımız ekabir, paketleri genellikle Cuma öğleye saklıyor )
    Yaradılış Atlası filan değil di mi gelen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

07/10/2014 12:39:29 DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILD

Ne zaman gelir sizce?

Ankara'mı, yarın ( perşembe ) sabah veya en geç Cuma günü geliyor benimkiler!( postacımız ekabir, paketleri genellikle Cuma öğleye saklıyor )
    Yaradılış Atlası filan değil di mi gelen?

Çin' den kılıf almıştım, bekle babam bekle 1 ay oluyor alalı sabrım kalmadı. Tablet eskidi yav
    Merkez adı Çankaya pdm diyor. Keşke burdaki ptt 'ye biraksalarda ordan alsam.

• Posta kutuna bırakır postacı yarın öbür gün, stres yapma!
  • Arkadaşlar Aliexpress.com'dan 11 Eylül tarihinde toplam 26$ değerinde Bisiklet Ceketi satın almıştım. Ürün sorunsuz bir şekilde Balıkesir'e gelmiş olup süreci ile ilgili bilgi vermek isterim..

Satın alma tarihi: 11 Eylül 2014
    Kargo takip numarası 19 Eylülde aktive oldu.
    Kargolanması (Shipping): 20 Eylül
    Türkiye'ye varış:01 Ekim
    ve PTT aşaması..

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ürün yarın elime ulaşır diye tahmin ediyorum.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6234938784.html

Çin veya Hong Kong'tan transferler max 15 gün sürüyor sanırım, birkaç ürünüm daha var bir tanesi bisiklet kilometre sayacı, sanıyorum o gümrükte elektronik mekanizmasından dolayı problem yaşayacak ama tabi ki varsayım, onunla ilgili süreci de aktaracağım.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Arkadaşlar sonu SE ile biten gönderiler çokmu yavaş oluyor? 20 gündür halen TR giriş yapamadı.
  • 17 eylülde çinden turkıyeye gonderılmıs olan paketım halen tr ye giriş yapmadı..çinden alışveriş yapacaklar birkere daha düşünsün..
  • İki ayrı sipariş verdim. 2 + 2 = 4 ürün şeklinde. Dördü de aynı ürün. Akıllı satıcı hepsini birlikte yollamış ve gümrüğe takıldı. Aradılar bilgi istediler ve ödeme sayfasını istediler gönderdim. Geçen hafta buradaki PTT ye gelmiş teslim almaya gittim ama 59 TL vergi istediler. Benim aldığım ürünlerin birim fiyatı 18.88 $ idi. Yani toplamda 75 dolar. Kargo ücretsiz idi.

Ne yapmamı önerirsiniz?
  • arkadaslar kusura bakmayin, tesekkur etmeyi ihmal etmisim. cok tesekkur ederim.

soyle bir sey dusundum aslinda. amazon vergiyi otomatik olarak cekiyor ya, acaba baska bir sitede bulabilirsem ayni fiyattan o siteden siparis etsem nasil olur? belki gumruge takilmaz diyorum. cunku gecenlerde forumda gordum, adam rambo bicagi getirtmis. hem bicak oldugu icin takilmasi gerekiyor, hem de vergi gerektigi icin. ama gecmis iste. belki bana da vurur boyle bir piyango, ha?
  • quote:

Orijinalden alıntı: colombian

arkadaslar kusura bakmayin, tesekkur etmeyi ihmal etmisim. cok tesekkur ederim.

soyle bir sey dusundum aslinda. amazon vergiyi otomatik olarak cekiyor ya, acaba baska bir sitede bulabilirsem ayni fiyattan o siteden siparis etsem nasil olur? belki gumruge takilmaz diyorum. cunku gecenlerde forumda gordum, adam rambo bicagi getirtmis. hem bicak oldugu icin takilmasi gerekiyor, hem de vergi gerektigi icin. ama gecmis iste. belki bana da vurur boyle bir piyango, ha?

Bu riski göze alıp almamak size kalmış. Elbetteki geçebilir.
    Telefon konusundan hatırladığım üzere telefon getiren arkadaşlar vardı. Bir-iki tane geçince bundan cesaret alan arkadaşlar oldu. Ancak maalesef takıldı. Burada şöyle bir yol izlendiğini yazdıklarını hatırlıyorum. Takılan ürünü sadece satıcısı geri çekebiliyor. Yani otomatik olarak geri gönderme diye bir durum sözkonusu değil. Bu durumda mal gümrükte kalıyor ve paranız havaya uçuyor. Çünkü Paypal, gümrük mevzuatının alıcıyı bağladığından hareketle ücret iadesi yapmıyor. Satıcıların, her ülkenin gümrük mevzuatını bilemeyeceğini belirterek bunun alıcının sorumluluğunda olduğunu söylüyor.
    Ürünün geri çekilmesi sırasında da birçok ekstra masraf ortaya çıkıyor. Telefon konusundaki arkadaş, satıcı ile yaptığı pazarlık sonucu 150$ gibi bir ücret kesintisine razı gelerek 300 küsur dolara aldığı bu telefon için oldukça önemli sayılabilecek bir paradan olmuş oldu.
    Her üründe aynı şekilde mi muamele ediliyor bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gumrukte takilan urun icin eve gonderilen kagitta ne kadar vergi verecegimiz yaziyor mu? Surface aldim amazonda gumrukte takildi. Odeme sayfasi ve bilgi icin arayacaklar mi beni?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

Gumrukte takilan urun icin eve gonderilen kagitta ne kadar vergi verecegimiz yaziyor mu? Surface aldim amazonda gumrukte takildi. Odeme sayfasi ve bilgi icin arayacaklar mi beni?

Amazon'dan alınan ürünler nasıl takılıyor anlamıyorum. Ödeme sayfasında ürün haricinde zaten vergi ve kargo ücretleri de ayrıca ödeniyor. Daha ne vergisi isteyecekler? Hangi linkten aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Gumrukte takilan urun icin eve gonderilen kagitta ne kadar vergi verecegimiz yaziyor mu? Surface aldim amazonda gumrukte takildi. Odeme sayfasi ve bilgi icin arayacaklar mi beni?

Amazon'dan alınan ürünler nasıl takılıyor anlamıyorum. Ödeme sayfasında ürün haricinde zaten vergi ve kargo ücretleri de ayrıca ödeniyor. Daha ne vergisi isteyecekler? Hangi linkten aldınız?

Ben vergisiz aldim hocam. Satici amazon degil, araci amazon. Satici ozel kargo sirketiyle gonderecekti ikna ettim devlet kargosuyla yollattim fakat cuma gunu takildi gumrukte. Takilmamasi mucize olurdu gerci. 700 civari vergi alacaklar

• quote:

quote:

Telefon konusundan hatırladığım üzere telefon getiren arkadaşlar vardı. Bir-iki tane geçince bundan cesaret alan arkadaşlar oldu. Ancak maalesef takıldı. Burada şöyle bir yol izlendiğini yazdıklarını hatırlıyorum. Takılan ürünü sadece satıcısı geri çekebiliyor. Yani otomatik olarak geri gönderme diye bir durum sözkonusu değil. Bu durumda mal gümrükte kalıyor ve paranız havaya uçuyor. Çünkü Paypal, gümrük mevzuatının alıcıyı bağladığından hareketle ücret iadesi yapmıyor. Satıcıların, her ülkenin gümrük mevzuatını bilemeyeceğini belirterek bunun alıcının sorumluluğunda olduğunu söylüyor.
    Ürünün geri çekilmesi sırasında da birçok ekstra masraf ortaya çıkıyor. Telefon konusundaki arkadaş, satıcı ile yaptığı pazarlık sonucu 150$ gibi bir ücret kesintisine razı gelerek 300 küsur dolara aldığı bu telefon için oldukça önemli sayılabilecek bir paradan olmuş oldu.

hocam bir yanlislik var sanirim, ben kulaklik siparis edecegim. yani benim demek istedigim kulakligi amazon yerine baska yerden alsam gecebilir. gecmezse de vergisini oderim, amazondan alinmis gibi olur?

• quote:

quote:

quote:

hocam bir yanlislik var sanirim, ben kulaklik siparis edecegim. yani benim demek istedigim kulakligi amazon yerine baska yerden alsam gecebilir. gecmezse de vergisini oderim, amazondan alinmis gibi olur?

Hocam şimdi geçmişe dönüp bakamayacağım. Kusura bakmayın konuyu tam hatırlayamadım. Kulaklık niçin gümrüğe takılsın ki? Eğer fiyat konusu yüzünden diyorsanız, fiyatı düşük yazdırmanız gümrük memurlarını biraz engeller. Geçme ihtimali yükselir. Şansınız yoksa yani memur bu fiyata inanmazsa (200$'lık cihazlara 2-3$ yazdırılırsa bu gayet doğal) aldığınız fiyatı ispat etmeniz gerekir. Satınalma linki ve banka kayıtları burada esas kabul edilir.
    Bu durumda satıcıyla konuşup parçalı ödeme yapabilirsiniz. Önce 90$ daha sonra da kalanı ödersiniz. İspat için 90$'lık ödemeyi ibraz edersiniz. En kötüsü zaten vergisini ödeyip alırsınız.

• quote:

quote:

quote:

Ben vergisiz aldim hocam. Satici amazon degil, araci amazon. Satici ozel kargo sirketiyle gonderecekti ikna ettim devlet kargosuyla yollattim fakat cuma gunu takildi gumrukte. Takilmamasi mucize olurdu gerci. 700 civari vergi alacaklar

Ben de ne oluyoruz dedim kendi kendime
    Bu kargo şirketlerinin sağı solu belli olmaz
    Eh ne diyelim, geçmiş olsun. Vergisiyle kaça maloldu? Buradan alsaydınız arada ne kadar fark oynardı?

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.