Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1500. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.214
Cevap
687
Favori
1.825.439
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14981499150015011502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi firma yetkilisi ile görüştüm benim hesaba özel makine 65 USD + Shipping 80 USD tanımladılar. Bu haldede Türkiye gümrüğünde vergi ne kadar çıkar?Bunu en doğru nereden öğrenebilirm?Topkapıdaki PTT merkezi cevaplar mı gitsem?

• DIGIL D kullanıcısına yanıt
    Bana takılır gibi geliyor ama yine de bilemem umarım takılmaz acele etme Nasıl olsa vergi çıkacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ckaracar C kullanıcısına yanıt

Ayni olay benim başıma NZXT firması ile geldi.fedex ile gönderim yapmışlar idi biraz yaziştik sonra NZXT FedEx ile görüşüp vergisini ödeyip ürünü bana gonderttirdi Türkiye'deki bekleyen ürünü.

Bir defada Taiwan gskill ram gönderdim dönüşte vergi çıktı gene.

Ben artık isterse ömür boyu garantisi olsun yurtdışı ürün almamaya çalışıyorum bozulduğu zaman bir espirisi kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliex. gelen kargolar gümrüğe kaç günde sunuluyor baya gecikme var

• DIGIL D kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar Aliexpresten birsey alacağım ama 3 seçenek var kargo olarak. DHL, deutsche Post ve Standart alishipping..
    DHL ve deutsche Post ödeme ekranında vergi çıkarmıyor.
    Acaba sipariş versem gümrük ücreti çıkar mı? Çıkarsa çok mu yüksek olur?

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt

Evet çıkar ama alacağın ürüne ve ücretine bağlı.

• PanikAtak kullanıcısına yanıt

Retro el konsolu alacağım. Çin'den ve almanyadan gonderim seçeneği arasında nerdeyse 1000 lira fark var. Gümrük hariç..

Yani 2400 liraysa, Çin'de 3300 lira atıyorum, + 1000 kusur lira vergi çıkıyor.

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt

Her türlü vergili olanı almanız gerekiyor

• Merhaba. Aliexpress'Den daha uygun olduğu için Alibaba üzerinden 50 dolar değerinde bir oyuncağı kargo dahil 150 dolara bana gönderiyor satıcı. Satıcı DAP türünde kargoluyacak ürünü. Bu nedenle benim ayrıca gümrük vergisi ödemem gerekecek. Ancak aklıma takılan şöyle bir nokta var, benim gümrüğe herhangi bir bildirimde bulunmama gerek var mı? Gümrük çalışanları kargo Türkiye'ye geldiğinde benimle iletişime geçecek mi?

• Duygusal Adam kullanıcısına yanıt
    Tebligat gelir, belli olmaz ama ticari de sayabilirler...

• Arkadaşlar merhaba,

AliExpress üzerinden farklı satıcılardan ticari olmayan, kendime takı, aksesuar gibi bazı ürünler söyledim, ürünler bizim gümrüğe geldi fakat bana sabah kalktığımda 'SINOTRANS' adında bir firmadan 'ürünlerinize AYLIK 5 SİPARİŞ SAYISINI AŞMASI nedeniyle el konulmuştur. Ürününüzü gümrükten çekmek için ........... mail adresine yazınız.' gibi bir SMS geldi. Toplam 7 siparişime gümrükte el konulmuş, SINOTRANS firmasını Google'de araştırdığımda hiç iç açıcı şeylerle karşılaşmadım. Adamlara mail göndermedim ancak herkese kopyala yapıştır yolladıkları cevap 'Paket başı 20 $ + 850 TL ordino ücreti + gümrük müşavir ücreti' istiyorlarmış. Benim bu aylık 5 sipariş sınırından haberim yoktu.

Ürünleri bekletip bir sonraki ay bana yollamayacaklar belli ki. 5.100 TL ödeme yaptığım ürünler gümrükte takılmış durumda, bunun için bir çözüm mevcut mu? AliExpress 'ürünü biz gönderdik, ülkenizin gümrüğündeki sorunlar ülkenizi ilgilendirir' diyormuş. E ürünü bu şartlar altında alamıyorum, para da iade olmuyor? Buna resmen mala çökmek denir. Akıl kârı iş değil. Bir yolu yordamı yok mudur bunun?

Yardımlarınız için peşinen teşekkür ederim.

• MyMan kullanıcısına yanıt

Elinize geçmeyen ürünler için bankanızdan iade alabiliyorsunuz diye okumuştum bir yerde. Bi araştırın isterseniz.

• sasuta kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkür ederim öncelikle ilginiz için.

İnternette ben de benzeri bir şey okudum, harcama itiraz formu vs. diye bankaya veriliyormuş. Ancak detaylı bilgi bulamadım, biraz daha araştıracağım, bir çözüm bulur isem buradan da form ve konuyla ilgili diğer arkadaşlara yardımcı olması adına paylaşım yapayım.

Master ve VISA gibi aracı kurumların alışverişlerde kredi kartı kullanıcılarını dolandırıcılıklara vs. güvenceye alması, sigrtalaması gibi bir şeylerdi aklımda kalan. Umarım sorununuz çözülür. Keşke en başta gümrük sınırlaması olmasa da bu dertlerle uğraşmasak.

Aslında yurt dışı alışverişlerdeki sınırlandırmaların kaldırılması için imza toplamak gibi belli başlı örgütlenmeler lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 24 Aralık 2023; 0:4:34 >

150 Euro sinirinida mi bilmiyordunuz?

Amazon.co.jp satın alma aşamasında vergi hesaplamıyor. Bu ürünü alsam ve kapıda vergi ödesem risk mi almış olurum? Ürün 3400 TL yani limitin altında. Ama ikinci el ürün olduğu için nasıl hesaplanacak aklım karıştı ve biraz da korktum açıkçası.

• Antocio kullanıcısına yanıt

DHL ile gelebilir Japonya'dan ve bu sefer sana vergi çıkar. Yani eğer amazon.jr alırken vergi ödeyebilirsiniz o zaman problem olmaz. Diğer türlü baya başın ağrır. 2.elde işleyiş nasıl olur orasını bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 24 Aralık 2023; 19:2:23 >
    Vergi ödemeyi kabul ediyorum ancak %30'dan fazla vergi çıkar veya ek masraf çıkar diye korkuyorum. :/

• Antocio kullanıcısına yanıt

%30 dan fazla neden vergi çıksın? Gönderici amazon değil mi ?

• 
Sayfa: önceki 14981499150015011502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.