Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.547
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14491450145114521453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba yeni gördüm mesajınızı. Ben gümrük vergisi ödemeye razıydım ama Tareks incelemesine takılmış. Tekstil ürünler takılabiliyormuş, sizinki de takılabilir. Bu konuda bakanlığa şikayet ettim bana resmî yazıyla döndüler. Şahsi kullanıma ait bile olsa takılabiliyormuş. Tareks aşaması şöyle işliyor. Tekstil için kalite kontrol belgeleri istiyorlar, azo boyar madde filan bakılıyor, üründen parça alınarak yapılıyor. Onay verilirse masrafları ödeyip ürünü alıyorsunuz,verilmezse masrafları ödeyip ürünü imha ediyorlar :) kargomu iade ettim. Karşı taraf kabul etti iade almayı ama ne hikmetse hala ups Kargo gümrük işlemlerinde bekletiyor çıkamadı 10 gündür ülkeden. Bekliyorum bende geri gitmesini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hughandsinem kullanıcısına yanıt
    Mrb. Bana mı yazdınız tam anlamadım. Sizin konuyu anlamak için önceki mesajlarınızı görmeye çalıştım göremedim.

Nereden, hangi site, kaç paralık alışveriş yaptınız?

Try hangi firma getiriyor? Tr de hangi firma taşıyıcı, ptt mi?

(Onay verilirse masrafları ödeyip ürünü alıyorsunuz) bu masraf binlerce lira olabiliyormuş, yani ürün fiyatından fazla, doğru mu bilmiyorum.

(Onay verilmezse masrafları ödeyip ürünü imha ediyorlar :) masrafları siz mi ödüyorsunuz her halukarda, imha edecek olsalar bile. Yoksa masrafları size geri mi iade ediyorlar?

Bu masraf ne kadar sizin ürün için biliyor musunuz?

Ben 150 euro sınırını bilmiyordum. 196+20 euro Kargo tutarında bike24.com (almanya) kamp sırt çantası aldım deuter aircontact core 50+10. Karo henüz DHL Türkiye dışında. Tr de ptt kargo alıyormuş. Hani bir umut %18 vergi ile kurtarabilir miyim diyorum. Yoksa iade edeceğim. Ama dönüş kargo ücreti bizden mi istenecek yoksa tr içi kargo iadesi gibi, karşı ödemeli gönderilebiliyor mu?

İade için bizim geri gönderilsin dememiz yeterli olacak mı ürün o an kinden olacaksa, bilmiyorum, yoksa daha fazla müdahale etmemiz gerekecek mi?

Bunun gibi hususlar muallakta.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Kargo geri giderken birşey ödemezsiniz, ama firma ücret iadesi yaparken kargo masrafını iade edeceği tutardan düşebilir.

Memleket ilginç yalnız. 149 avroya istediğiniz tekstili sokabiliyorsunuz, 151 avroya tahlil gerekiyor. Malzemeden endişe varsa 1 avroluk tekstili de incelemek lazım o zaman. Yok mesele şahsi/ticari olayı ise 150 avroyu geçse bile şahsi eşya muaf tutulmalı.

• sithocan S kullanıcısına yanıt
    Demiştim diğer başlıkta maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Kargoyu ödemiyoruz, peki gümrük mü her ne zıkkımsa, kargo kimin elindeyse o an, oraya ben istemiyorum, geri gönderin, siz de münasip yerinize kına yakın değimizde, emrin olur diyip bu iadeyi başka extra masraf, işlem gerektirmeden yapıyorlar kı?

• sithocan S kullanıcısına yanıt
    Firma satış prosedüründe, iade durumunda, masrafların kendilerine ait olduğunu söylemiş. Kaldı ki 20-30 euro ise iade kargo tutarı (gelirken 20 euro idi kargo masrafı), bununla kurtulabilirsek iade durumunda, şükredilecek bir meblağ, bi çanta da onlara almaktansa 200 - 300 euro daha verip.

• timucinpusat kullanıcısına yanıt

Hiç iade yapmadım. Ekstra masraf hakkında bilgim yok. Ama olmaması lazım.

O iyi olmuş.

Benim ürünüm 200€ idi,ups ile geldi. Tareks için ortama olarak 4-5 bin lira çıkar dediler. Ürün onaylanırsa ben ödeyeceğim masrafları ama onaylanmazsa kim öder orası net değil. İade için satın aldığım firmayla görüştüm ben kabul ettiler iade almayı. Çünkü iade olurken geri dönüş ücreti, ardino filan çıkarıyorlar firma onu ödemeyi kabul ederse iade oluyor. Kargo iade olmazsa, sizde gümrükten çekmekseniz paketiniz imha ediliyor yine paranız çöpe gidiyor. Kısacası yurtdışından 150€ yu geçen bir alışveriş yapmak mümkün değil artık. Ama bu tareks uygulaması da kimine takılıyor kimine takılmıyor yani keyfi gibi uyguluyorlar belki takılmazsınız. Ürünün şahsi olup olmaması tarekse takılmayı önlemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hughandsinem -- 15 Ağustos 2022; 12:47:4 >

Ürün onaylanırsa 4-5 bin daha verip, 200€ üstüne, ürünü alacak mısınız?

İade almayı kabul ettiler diyorsunuz. Peki bu geri dönüş kargo ücreti dışında, diğer saydığınız ardino masrafı falan, bunu da kabul etti mi satın aldığınız firma?

Diğer hususları anladım. Evet öyle görünüyor 150€ üstü bitmiş gibi.

Ürün onaylanırsa 4-5 bin daha verip, 200€ üstüne, ürünü alacak mısınız?

İade almayı kabul ettiler diyorsunuz. Peki bu geri dönüş kargo ücreti dışında, diğer saydığınız ardino masrafı falan, bunu da kabul etti mi satın aldığınız firma?

Takılmazsa, ya da daha doğru tabirle takmazlarsa bi şekilde, bu durumda %18 vergi ödeyerek kurtarmış oluyoruz kargoyu ellerinden değil mi? Yani en ucuz kurtulacağımız şekli %18 vergi. Bu da olursa tabi.

Diğer hususları anladım. Evet öyle görünüyor 150€ üstü bitmiş gibi.

• 2 haftadır ptt işyerinde bekliyor statüsünde bekliyor.Bununla ilgili beklemem mi gerekiyor?Herhangi bir sorun varsa benimle iletişime geçmiyorlar mı?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sentez kullanıcısına yanıt
    Online alışveriş mi?

Hangi ülke platform?

Kaç lira tutarında?

Alışverişse alışveriş esnasında vergi ödediniz mi?

Ülkeye hangi kargo firması getirdi?

EBay’dan
    Avustralya’dan gelecekti.
    AustraliaPost
    Tutarı:50 usd Vergi ödemedim

• Sentez kullanıcısına yanıt
    50 dolarlık ürüne ilişemezler, yasaklı değilse. Arayıp sorun. Kargoma napıyosunuz tenhalarda diye. Gelince paketi kırklamayı unutmayın.

Multivitamin yasaklı kategorisine giriyor mu?Anladığım kadarıyla ağırlıklı protein tozu gibi sporcu gıda takviyesi yasak

• 10 gün sonra güncelleme geldi ancak bir şey anladıysam Arap olayım.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Yurtdışından beklediğim 200 euroluk ürün için takip uygulaması

PTT İşyerine Girdi Gümrüğe Sevk Edildi, ULUSLARARASI POSTA/KARGO İŞL.MÜD. İSTANBUL(AVR)-ARNAVUTKÖY

diyor. Bu normal bir süreç mi? Ptt ye girdikten sonra neden gümrüğe sevk edilir?

Önce gümrüğe sonra ptt ye gelmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 18 Ağustos 2022; 9:59:50 >
  • O sıra çok önemli değil. Gümrükten çıkıp çıkmaması önemli.

Tareks olayına girmek istemedim çünkü onaylansa bile masraflar çok fazla. Firma ardino gibi masrafları kabul etmeden iade işlemi başlatmıyorlar, firma kabul etmiş sanırım. En azından ups bu şekilde ilerliyor. Tareks olmasaydı vergisini öder alırdım ama maalesef takıldı.

Anladım. Vergisi derken sadece %18 mi

• 
Sayfa: önceki 14491450145114521453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.