Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.624
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok maalesef, gönderi takipli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuvars10 K kullanıcısına yanıt
    turkey post ile geldiği için menşei ülke türkiye olarak geçiyor ama oradaki ilizyona takılma, hepsi çinden geliyor neticede :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

Akıllı saat
    220+ liraya aldım.

Yazan bedel aşağıda

Alıntıları Göster
    Sim girişi yoksa 3-4 gün Ukimde bekler sonra yerel Pime sevkederler.

• bu sabah 105 dolarlık kulaklık önce iptal oldu durumuna geldi birkaç dakika sonra isim soyisim adres ve ürün gramaj bilgileri sisteme girildi..anlayacağınız ukimin yolunu tuttu..bakalım nasıl muamele edecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varzim

Sim girişi yoksa 3-4 gün Ukimde bekler sonra yerel Pime sevkederler.

Alıntıları Göster
    Gümrükten çıkıp torba kapandı durumuna gelmiş. Dediğiniz okiyir sanırım yerel pim.onumizdeki hafta teslim alırım gibi

• Merhaba arkadaşlar,ingiltereden bir omuz çantası sipariş verdim,paketin üzerine 25 sterlin fiyat yazmışlar ve ups ile göndermişer,takip ettğimde son durum da eksik bilgiler var kargonun teslimi için iletişim bilgisi gerekiyor lütfen ups ile iletşime geçin yazıyordu,aradım ve telefon numaran yok lütfen mail at dediler ve gönderdim mail ile nımaramı,tekrar hareket olmayınca yine aradım ups i,bu sefer yetki vermen gerekiyor mail atıcaz evrakları doldurup gönderceksin dediler.
    Benim anlamadığım bütün ürünler için fiyat gözetmeksizin bu yetki belgesi talep ediliyormu,veya ürün gümrüğe takıldı vergi vs ödemek içinmi talep ediyorlar? Ne yapsam bilemedim acaba siparişi iptal mi etsem.
    Ufak bir omuz çantası getirtmek zulüm e döndü,kaç gündür uğraştırıyorlar beni
    Yardımlarınız için teşekkür ederim
    -

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peroman -- 30 Mart 2019; 12:48:1 >

• peroman P kullanıcısına yanıt
    sadece sizi mi uğraştırdıklarını düşünüyorsunuz ?))

neler çekiyoruz bir bilseniz :) yurtdışından ne alırsan al işkenceye dönüştürdüler yani gidip buradaki ithalatçılardan alın mesajı veriyorlar üstü kapalı olarak

bu arada ups ardiye parası kitleyebilir
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Tabiki öyle düşünmüyorum,yıllardır çin den sipariş çekerim ilk defa avrupadan ups aracılığı ile kargom geldi o da malum işte😄
    Ups e ulaşmak mümkün değil zaten,bunu başarsan bile karşındaki çalışanlar genelde kaba ve soğuklar.
    Ülkemiz de hiç birşeyin zevki tadı kalmadı.Ne hale geldik böyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    +1 imi şuraya bırakayım )

bende yıllardır çinden yasak olmayacak türde şeyler alırım , hala almaya devam ediyorum ancak her ürün gümrüğe sevk ediliyor ve günlerce bekletiliyor kafalarına göre vergilendiriliyor . yani işin tadı kaçtı

zaten özel kargoları kullanmak benim gözümde kredi kartı bilgilerini internete servis etmek gibi bişey abartıyorum tabikide ancak adamalar o kadar aç gözlükü doymuyorlar yani 40-50 dolara birşeyler almışsın diyolarki ticari olarak değerlendirildi şu belgeleri gönderin yada verdiğimiz adrese gelin , tabi bu süreçte beklenen ve kaybedilen her gün ardiye parası olarak size yüklü bir şekilde geri dönüyor , taksimetre baya hızlı dönüyor yani

ukime konusuna girmiyorum bile orada fırtınılar esiyor 2019 senesinin ocak ayından beri....
    çok sabırlı milletmişimiz her şey sabır ede ede sabır taşına döndük bi yerde patlar ama hadi hayırlısı

• musicalite kullanıcısına yanıt
    Devlet eliyle paramızla rezil oluyoruz her alanda.Vatandaş lehine hiç bir kanun çıkarılmıyor.
    Benim paket çarşamba günü TR ye indi ozaman geçen her gün için benden depo parası isteyecekler,bir de vergi ordino vs +vekalette isterseler yandık desene.150 liralık ürün geldi 500 e.satıcı vatandaş kargoyu geri çekmem derse yandık.
    Peki sadece yetki belgesi ile çözülürmü benim iş,yoksa vekalet vs isterlermi?sonuçta paket ellerinde içindeki ufak bir çanta da olsa yine vekalet yoluna giderlermi

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurt_Kaya

Bpost international kargolar yurt içinde takip edilebiliyor mu?
    kod DDU ile başlıyor pttden takip edilmiyor, 17 track'deki takibe göre varış ülkesine teslim edilmiş önümüzdeki günlerde teslim edilir yazıyor bu doğru mu yoksa süreye göre tahmini olarak mı yazılıyor?
    sorumun cevabını bilen var mı?
    türkiyede vatandaşına lehine herhangi birşey beklemeyin boşuna
    ben beklemiyorum şahsen acı çekmeye alıştık artık mutluluk vs zaten sıfır

konuya geri dönecek olursak sizden neden yetki belgesi isteniyor ben tam olarak anlayamadım

sizin adınıza gelmiş bir gönderi var ve bunun değerini kanıtlarsanız vergisini öder alırsınız yada atıyorum yüksek bir depo vs parası çıkarsa da mahrece iade yapmak istiyorum dersinizi aldığınız kişiye söylersiniz oda onaylarsa geri yollarsınız sonra siz royal maille gönderir en azından ukimden alırsınız ardiye parası vermeden

alternatifleri düşünmeye başlayın derim ilk önce arayın sorun ne istiyolar sizden yetki belgesi nedir ben tam bilmiyorum

normalde ödeme bilgisi falan istiyorlar onları kontrol edip gönderiyorlar ama özel kargolarda işin boyutu değişebiliyor
    İngiltere den ups ile gelen gönderinin gümrüksüz geçme şansı yok. Sizden ödeme belgesi ve ürünü satın aldığınız linki isteyecekler. Ödeme tutarı üzerinden %18 vergi çıkar. Geri göndermek isterseniz kargo ücretini ups e ödemeniz lazım yoksa gümrüğe terk olur.

• yarın yerel seçimler var..iyice düşünüp kararınızı öyle verin arkadaşlar..

değişim yerelden başlar..bunlara bi dur demenin vaktidir..
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim,25 sterlin değeri olan ufak bir omuz çantasını bile vergiye tabi tutacaklar.Sanırım paketi açmadan fiyatına bakmadan tüm kargolara aynı prosedür uygulanıyor.Yetki belgesi vs istedikleri evrakları daha mail atmadılar bana,atsalar dahi pazartesi doldurup göndersem yaklaşık 4-5 gün oluyor ,bu durum da yine vergi haricin de depo parası vs ödeyecekmiyim acaba?
    Son olarak bunca ugraşa değermi kargo ücretini ödeyip geri yollasam dahamı karlı olurum acaba

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Oyu verene değil,sayana bakmak lazım.
    Seçimle gitmeyecek gibiler..

seçimle ben de gideceklerini sanmıyorum..gideceklerse de ortalığı karıştırmadan gitmezler..

şu an yaptıkları havagazı kalır yani..

hakkımızda hayırlısı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt_Kaya

sorumun cevabını bilen var mı?

Alıntıları Göster
    parcelsapp.com dan baktın mı?
  • Varzim kullanıcısına yanıt
    orada da Türkiye içinde takip yok.
    "Bu son durum. Taşıyıcı daha fazla izleme güncellemesi sunmuyor." diyor.
    Bpost olduğu için acaba Belçikaya mı yeni vardı yoksa Türkiye'ye mi girdi?Daha önce kullanan oldu mu?
  • Almanya'dan 18.03.2019 tarihinde gönderilen kargo 20.03.2019 tarihinden beri send item abroad (EDI-received) durumunda daha önce de Almanya'dan kargo geldiğinde hiç bu kadar uzun sürmüyordu. Gelecek olan kargoda sadece evraklar var gümrüklü bir üründe yok anlayacağınız. Umarım kaybetmezler kargoyu. Sizce daha ne kadar beklerim kargonun gelmesi için.

• 
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.