Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.389
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kısmet inşallah sende az bir vergiyle alırsın ürününü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gümrük çok yavaş çalışıyor sanırım bu aralar.

Başakşehir pim kaydı yapılan ürünle ilgili hiç bir gelişme yok kaç gündür
  • Arkadaşlar kargolardan pek anlamıyorum. Yurt dışındanda ilk defa alışveriş yaptım. Şuan kargom pttde gözüküyor. Takip numarası RH102895477TR . Anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi? Bu süreçten sonra ne olur? Gümrrükte bir problem çıkmış mı? Merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coastr

Arkadaşlar kargolardan pek anlamıyorum. Yurt dışındanda ilk defa alışveriş yaptım. Şuan kargom pttde gözüküyor. Takip numarası RH102895477TR . Anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi? Bu süreçten sonra ne olur? Gümrrükte bir problem çıkmış mı? Merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler
    UKİM'e gider gümrüğe girer, ithali yasak bir ürün değilse vergi bedeli ekleyip yollarlar ya da direkt avpim güncellemesi alırsa vergisiz bi biçimde size ulaşacaktır sonraki adıma bağlı olarak.
  • Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bazı kargolar adres yetersizliğinden geri felan gidiyormuş.
    Pttde RH102895477TR sorguladığımda alıcı adresi yeri ve alıcı ismi yeri boş. Bu bir sıkıntı yaşatır mı?
    Ptt ile iletişime geçmeli miyim?
    Kargo kaç günde gelir?
    Aliexpreste adres bilgilerim tamdı.

• Coastr kullanıcısına yanıt
    o kısımlar boş oluyor.asıl sonradan doldurulursa sıkıntı :) ukim'e gitti demektir.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Benim RX ile başlayan dün giriş yapmış. Sıkıntı yok.
    China (Yurt Disi)/- - 20/03/2019 10:00:00 Send item abroad (EDI-received)
    Turkey/- - 26/03/2019 17:16:11 Receive item at office of exchange (Inb)
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 26/03/2019 20:14:54 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Bende hâlâ bir hareket yok. Takip edilemiyor kargo.
  • yav abi AliExpress den mikrofon aldim kac gun oldu gelmedi birisi ne yapmam gerektigini soyleyebilirmi saticiyla yazisiyoz onlarinda bilgisi yok ptt ile iletisim
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPIe gecin diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BayTuruncu

yav abi AliExpress den mikrofon aldim kac gun oldu gelmedi birisi ne yapmam gerektigini soyleyebilirmi saticiyla yazisiyoz onlarinda bilgisi yok ptt ile iletisim
    e gecin diyor
    ay başında aldığım paketlerin bir kısmı geldi..takipli olanlar bile takipsiz gibi geldi..sisteme işlenmeden geldi..daha önce aldığım bir ürünüm hala gelmedi..bu aralar seçim öncesi çok karışık çok yavaş ptt..
    yapacak bir şeyiniz yok..bekleyeceksiniz sistemdeki süre sonunda gelmezse dipute açıp para iadesi isticeksiniz..!!

• Ups değişimden gelen kargo 8 saattir Gümrükte işlemde, yetki belgesini de sms gelir gelmez gönderdim. Bu kadar mı yavaş olur anlayamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Louis Van Gaal kullanıcısına yanıt
    Kardeş orda da seçim ekonomisi uyguluyorlar galiba, bunların gönderilerini çabuk gümrükten çıkarırsak gider bir daha alırlar mazallah cari açık artar, dolar yükselir en iyisi mi biz bunların burnundan getirelim hatta koyabileceğimiz en yüksek vergi kalemlerini uygulayalım ki yurtiçi ürünle aynı gesaba gelsin de bir daha bir şey almaya kalkışmasınlar yurtdışından mı diyorlar nedir anlamadım gitti.

• ALAIN DELON kullanıcısına yanıt
    Bana bir de böyle cevap atmışlar geçen cuma evrak yolladıydım elinize geçti mi anlaşılmayan bir durum var mı diye sorduydum,
    İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI KARGO İŞLEME MERKEZİ

Konu gönderinin muayene işlemleri devam etmekte olup sonucunda gereği sağlanacaktır.

El mahkum bekleyeceğiz hepimiz muayene işlemlerinin bitmesini demek ki aşırı yığılma var.

• Nm1 kullanıcısına yanıt
    Beklemekten başka seçenek yok dediğiniz gibi. Son zamanlardaki gümrük kontrolü sıklaştı belki o yüzden yavaş olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Beyler ben de Amerika'dan 155 dolar faturalı bir kulaklık getirttim ama gümrük vergisi resimde görüldüğü gibi 345 lira çıktı. Bildiğim kadarıyla %20'si alınıyor vergi olarak, mantık olarak 160-170 lira civarı olması lazım, faturayı düşük yazdırmak gibi bir olay da olmadı (massdrop'tan aldım zaten). Ama burada resmen %40'tan hesaplamışlar gibi, daha kötüsü ekstra bir bilgi de yok, kargonun şu an beklediği şubedeki kimseden de bilgi alamadım, ne sorduysam "bilemiyoruz" diyorlar. Zaten 14 gündür haber yoktu, takibe ilk kez dün bilgi girmişler, önceden itiraz için bir harekette de bulunamadım, gerçi ne olur ne olmaz diye paketi henüz teslim almadım. Hani bir dilekçe+fatura+ekstre ile itiraz edeyim diyorum ama şubeye mi edeceğim, işleme merkezine mi başvuracağım, ne yapacağımı bilemedim. Forumda UKİM'e itiraz edip hakkını alan arkadaşlar var ama ben bu durumda nereye gideceğim onu da bilmiyorum

Başına böyle bir durum gelen varsa veya benim bilmediğim bir durum söz konusuysa, bilen birileri aydınlatabilirse çok sevinirim

Resim de büyük oldu düzgün ekleyemedim kusura bakmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi composer -- 27 Mart 2019; 22:6:2 >

• Nm1 kullanıcısına yanıt
    Haklısın.. %40vergi ödemesek ucuza geliyor ama şu anki ortamda mümkün görünmüyor.. bataryalı mid motor 7000 tl alba da :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nm1

Kardeş orda da seçim ekonomisi uyguluyorlar galiba, bunların gönderilerini çabuk gümrükten çıkarırsak gider bir daha alırlar mazallah cari açık artar, dolar yükselir en iyisi mi biz bunların burnundan getirelim hatta koyabileceğimiz en yüksek vergi kalemlerini uygulayalım ki yurtiçi ürünle aynı gesaba gelsin de bir daha bir şey almaya kalkışmasınlar yurtdışından mı diyorlar nedir anlamadım gitti.
    ek olarak, terörist,zillet,din düşmanı,vatan haini eklerini de dile getiriyorlardır mutlaka :)
  • Amazon.com’dan 11,89$ ürün bedeli,9’80$’da kargo bedeli ile toplam 21,04 dolarlık Contigo Termos Suluk aldım(fiyatların küsüratları tahminidir).Kargo paketinin üzerinde direk 21.04$ bedel yazıyordu.Ürün için ayrı,kargo için ayrı fiyat yazmıyordu.Kargo mu Aramex ile USA’den gönderdiler.Gönderi 5 günde elime ulaştı.Gümrüktü vs hiçbir problemle karşılaşmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LB188510763SE

selamlar ürün ile ilgili bişi gözükmüyor ne anlama geliyor bu
  • Mi box s tv box elime ulaştı.Aslında ulaşmadı gidip kendim aldım
    sürec hakkında bilgi vereyim yeni alan arkadaşlara belki yardımcı olur

Cihazı gearbest ten 05-03-2019 tarihinde 370 tl ye aldım,cihaz 1 hafta içinde türkiyeye giriş yaptı fakat ayın 19 una kadar hiç bir işlem yapılmadı.ayın 20 sinde ukim e sevkedildi,ayın 23 ünde izmir bayraklı dağıtım merkezine geldi.Benden herhangi bir evrak istenmedi ve bu süreçte vergi kısmında hiç bir şey yazmadı.

Bayraklı dağıtım merkezinde torbaya eklendi torbadan çıktı işyerine geldi gibi ibareler devamlı değişti.

Ayın 27 sinde atlayıp gittim.cihazı buldurdum elime bir kağıt tutuşturdular gümrük 1 gümrük 2 odalarında gerekli işlemleri yaptırdım.Verdikleri kağıtta %20 kdv %20 ötv ve bondrol yazıyordu 175 tl gümrük vergisi 5,20 tl damga vergisi olduğunu gördüm. Çok vergi çıktığını söylediğimde istemiyorsanız geriye yollayalım dediler.Parayı ödedim cihazı alıp çıktım.
    Ptt takip sisteminde ücret kısmı hala 0 olarak görünüyordu,ben parayı ödedikten sonra barkodu okuttular o anda 180,20 tl sisteme yansıdı.
    A TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPInlayacağınız takip sisteminde vergi çıkmasa bile ukim e girdikten sonradan vergi çıkma ihtimali çok yüksek

Kutunun üstünde ukim bandı vardı cihaz açılıp incelenmiş.ama vergilendirmeyi ukim mi yaptı yoksa bayraklı ptt mi yaptı sormadım.

Bu arada ptt dediğime bakmayın oldukça büyük bir yer,benim gibi ürününü almaya gelenlerin paketleri orada tekrar açılıp bakılıyor.Hatta bir tanesi boncuk tabancası sipariş etmiş gerçek silah gibi emniyetten gerekli izinleri varmış.Bir bayan ilaç sipariş etmiş onu vermediler 1 hafta içinde reçete getirirseniz alırsınız yoksa geriye yollanır dendi.

• 
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.