Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.639
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forum da şöyle bir şey paylaşılmış işinize yarar umarım TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • hocam ürün UPS ile gelecek. fiyat 74 dolar ve kargo. bu durumda ürün geldiğinde bulunduğum ilden online vergi ödeyip ürünü adrese isteyebilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UPS sizden ödeme belgesi ve kimlik fotokopisi ister. Gümrük vergisini UPS in verdiği hesaba yatırırsınız onlar da adresinize teslim eder.Paket gelince UPS müşteri hizmetlerini arayın gerekli bilgileri ordan öğrenin. Ürünü kendinize şahsi kullanım için aldığınızı mutlaka belirtin.
  • Gearbest'ten 90$'a tablet almıştım. DHL ile geliyordu. Sanırım gümrüğe takılmış. Bir yetkili sizi arayacak diyor ayrıntılı bilgi sayfasında. Ne yapmam lazım. Fatura vs isteyeceklerdir sanırım. Vergisini verelim neyse de ekstra bişey çıkar mı?
  • 4RedSea kullanıcısına yanıt
    UPS Kargo'nun şubeleri var size en yakın olanında bekliyordur büyük ihtimalle.
  • Karayolu ile olmaz sanırsam taxfree ofisleri sadece havaalanlarında belli yerlerde var. Pasaportunuzla birlikte taxfree bürosunda sıraya giriyorsunuz. Kendim böyle birşey yapmadım ama Frankfurt havaalanında görmüştüm bu olayı.

Aşağıda ayrıntılı bilgi var.
    Bu uygulamadan yalnızca turistler faydalanabilir. Eklemek gerekirse gittiğiniz ülkede oturma izniniz varsa ( örnek vermek gerekirse özellikle Avrupa'da yüksek lisans okumaya (erasmus dahil ) giden arkadaşlar için ya da Avrupa' da yaşayan vatandaşlarımız için Avrupa Birliği içeresinde ) bu uygulamadan faydalanamıyorlar.
    http://europa.eu/youth/tr/article/117/17967_fi

• merhaba arkadaşlar,
    https://international.switch-science.com bu siteden alışveriş yapan oldumu ?

kargo için default olarak EMS diyorlar. japonyadan gönderim olacak.

FedEx ve DHL yi ise kendi isteğimizle seçebiliyormuşuz ürün fiyatı 72USD

ürün takılmaksızın bana ulaşabilmesi için hangi kargolama yontemini seçmeliyim EMS FedEX DHL ? ve önerileriniz nelerdir.

gümrük sorunu felam olursa vergisini ödediğim takdirde ürünü alabilir miyim yoksa ürün para heba olup gidermi ?

ilk kez yurtdısı siparişi vereceğim için herhangi bi tecrübem yok yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanex -- 2 Kasım 2017; 2:57:13 >

• İzmit dağıtım merkezi ne oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: kanex

merhaba arkadaşlar,
    https://international.switch-science.com bu siteden alışveriş yapan oldumu ?

kargo için default olarak EMS diyorlar. japonyadan gönderim olacak.

FedEx ve DHL yi ise kendi isteğimizle seçebiliyormuşuz ürün fiyatı 72USD

ürün takılmaksızın bana ulaşabilmesi için hangi kargolama yontemini seçmeliyim EMS FedEX DHL ? ve önerileriniz nelerdir.

gümrük sorunu felam olursa vergisini ödediğim takdirde ürünü alabilir miyim yoksa ürün para heba olup gidermi ?

ilk kez yurtdısı siparişi vereceğim için herhangi bi tecrübem yok yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

İlk alışverişinizde böyle bilmediğiniz konulara girmeyin. Bahsettiğiniz site elektronik malzeme satışı yapıyor anladığım kadarıyla. Satın almak istediğiniz ürün ya da ürünlerin ne olduğu adeti vs çok önemli. 5 tane direnç alırsın 5 para etmez ama adetli olduğu için ticari derler. Anlamadıkları şeylerde sıkıntı çıkar. Gümrükten vergisini ödeyebilseniz dahi alamazsınız. DHL miş Fedexmiş EMS miş hiç farketmez. Gümrük işlemleri çok sıkı 1 yıldır falan.
    Eğer tek parça kişisel kullanıma ait bir şey ise ve bu anlaşılır şekilde faturalandırıldı ise 72USD üzerinden %20 vergisini öder alırsınız. Gönderi olarak posta ile gönderilmesini tercih edin posta yoksa, EMS tercih edin. DHL/UPS/Fedex en son çare.

• dopac34 kullanıcısına yanıt
    Link varmı ürünün ağırlığı ve boyutu nedir?

• cevap için teşekkür ederim,
    ürün linki bu ve kişisel kullanım içinhttps://international.switch-science.com/catalog/1644/
  • zultaran Z kullanıcısına yanıt
    Evet Amazon Aramex aracılığı ile gümrük işlemlerini hallediyor doğrudur ama benim ses kartı ayrı,onu ebay'den fakat Almanya'dan benim gibi ev stüdyosu olan bir şahıstan almıştım firmadan değil.Yine de evet tamamen şansa takılmamıştı.Bu dediğim ses kartı alışverişim yıllar önceydi birkaç yıl sonra Almanya'da birine satmıştım.
  • Arkadaşlar bu gönderi kodu hangi firmaya ayit bilgisi olan ve nasıl takip edileceğini bilen varmı RE244860613SE şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yurt dışından minoxidil aldım 20 günde tr ye geldi sonra gümrük el koymuş ptt den kagıt geldi. recete at dedi gittim doktora 30 lira verdim muayene icin recete aldım resimledim...e postalarına attım ne kadar sürede gelir bana kargom?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4RedSea

arkadaşlar yurt dışından minoxidil aldım 20 günde tr ye geldi sonra gümrük el koymuş ptt den kagıt geldi. recete at dedi gittim doktora 30 lira verdim muayene icin recete aldım resimledim...e postalarına attım ne kadar sürede gelir bana kargom?

Devlet hastanesi doktoru mu yoksa özel mi? Özel ise reçeteyi kabul etmeyebilirler bilemiyorum. Telefonla sormakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahim54

Arkadaşlar bu gönderi kodu hangi firmaya ayit bilgisi olan ve nasıl takip edileceğini bilen varmı RE244860613SE şimdiden teşekkürler.

İsveç postası Ptt den takip edebilirsiniz. Takipte gözükmesi 7-8gün sürebilir. Şu an halen bilgi yok, postaya verilmemiş dahi olabilir. Numaraları önceden alıyorlar siz ürünü alınca hemen bir tane size numara veriyorlar bu nedenle takip sistemlerinde gözükmüyor hemen.
  • Kargonun son hareketleri aşağıdaki şekilde gözüküyor.30 dolar değerinde t-shirt sipariş etmiştim ve 9 dolar kargo için fazladan para verdim.Sizce gümrüğe takılmış olabilir mi?

TR

22/10/2017 23:12

Paket uluslararası taşıyıcıya ulaştı

US

11/10/2017 16:00

Paket uluslararası taşıyıcı tesisinden ayrıldı

11/10/2017 00:16

Paket uluslararası taşıyıcı tarafından işlendi

Edgewood, NY, US

10/10/2017 20:00

Paket, postaneye aktarıldı

Edgewood, NY, US

09/10/2017 17:56

Paket, UPS Mail Innovations menşe tesisi tarafından işlendi

09/10/2017 13:10

Paket UPS Mail Innovations tarafından işlem için alındı

US

05/10/2017 16:42

UPS Mail Innovations tarafından gönderi bilgisi alındı.

• Osliloskop kullanıcısına yanıt
    paketiniz hâlen yolda. 30 Euro üzeri ürünlerde gümrük vergisi var. 17track sitesinden takip edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

Orijinalden alıntı: 4RedSea

arkadaşlar yurt dışından minoxidil aldım 20 günde tr ye geldi sonra gümrük el koymuş ptt den kagıt geldi. recete at dedi gittim doktora 30 lira verdim muayene icin recete aldım resimledim...e postalarına attım ne kadar sürede gelir bana kargom?

Devlet hastanesi doktoru mu yoksa özel mi? Özel ise reçeteyi kabul etmeyebilirler bilemiyorum. Telefonla sormakta fayda var.

yav hocam ben yurt dışından sac icin minoxidil söyledim saclarımda seyrek yer var normalde buna receteye gerek yok ama recete istediler özel hastaneden recete aldım attım mail e
  • Merhaba. Singapur post araciligiyla gelen paket Turkiye ye giris yaptiktan sonra takipsiz olarak mi teslim edilir acaba?

• 
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.