Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
2
Favori
41.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yav bi ram bide hdd takviyesi süper olcak aslında bu makineye, xp nin yanına vista kurunca pek bişi kalmadı diskten geriye bide laptop alırken oyun moyun oynamam diyodum ama crysis bile oynuyorum bu aletle(desktop makinada gforce 2 var da). acaba en ucuz şekilde depolama alanını nasıl artırabiliriz fikri olan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

yav bi ram bide hdd takviyesi süper olcak aslında bu makineye, xp nin yanına vista kurunca pek bişi kalmadı diskten geriye bide laptop alırken oyun moyun oynamam diyodum ama crysis bile oynuyorum bu aletle(desktop makinada gforce 2 var da). acaba en ucuz şekilde depolama alanını nasıl artırabiliriz fikri olan?

benim gibi harici hdd alarak !
  • İnce ayar ATİ

Treiber für die Radeon-Serie für Windows 2000 / XP

Super

Notebook Hardware Control

CPU-Z

CPU-Z is a freeware that gathers information on some of the main devices of your system.

CPU
    Name and number.
    Core stepping and process.
    Package.
    Core voltage.
    Internal and external clocks, clock multiplier.
    Supported instructions sets.
    Cache information.
    Mainboard
    Vendor, model and revision.
    BIOS model and date.
    Chipset (northbridge and southbridge) and sensor.
    Graphic interface.
    Memory
    Frequency and timings.
    Module(s) specification using SPD (Serial Presence Detect) : vendor, serial number, timings table.
    System
    Windows and DirectX version.

• hocam marka model fiyat? öneri vs. vs. ama internet sitelerinden olmazsa iyi olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: caprice

quote:

yav bi ram bide hdd takviyesi süper olcak aslında bu makineye, xp nin yanına vista kurunca pek bişi kalmadı diskten geriye bide laptop alırken oyun moyun oynamam diyodum ama crysis bile oynuyorum bu aletle(desktop makinada gforce 2 var da). acaba en ucuz şekilde depolama alanını nasıl artırabiliriz fikri olan?

benim gibi harici hdd alarak !

• quote:

Orjinalden alıntı: caprice

işlemciler sanıldığı kadarı ile pahalı değil ama ununtmamanız gereken olay bunlar hesaplı takılan parçalar şu anda bile ısınıyorki yeni bir işlemci daha fazla güç daha fazla ısı demek karar sizin

http://cgi.ebay.de/AMD-Turion-64-X2-Dual-Core-Mobile-TL-60-2-0GHz-1MB-S1_W0QQitemZ300159891624QQihZ020QQcategoryZ136505QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/AMD-TURION-64-X2-TMDTL56HAX5CT-MOBILE-DUAL-CORE_W0QQitemZ180170005582QQihZ008QQcategoryZ86712QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

http://www.pricewatch.com/cpu/

bizim işlemciler AMD TURİON 64X2 TL 52 İŞLEMCİ BULUNMAKTA

TL 56 - TL 64 arası işlemci bağlanabilir.

ben ram lari yükselttim faydası oldu ama ben oyun veya programla uğraşmadığım için fazla da bilgiye sahip olamadım

@caprice tl-60 150 euro.aslında alınabilir.ama şimdi ben bunu ebaydan nasıl alabilirim ki.hem gümrüğe de takılabilir.ben zaten laptopu masa üstü gibi kullanıyorum yani güç harcaması önemli değil.acaba türkiyede mobil işlmci satan bir yer yok mu?
    2 gün öce hızlıal.com dan sipariş ettiğim 1gb kingston marka ramlar bu gün elime geçti.şu işlemci olayını da halledersem yeni bir bilgisayar almama gerek kalmaz.gerçi bu arada 1100 ile 1200 arasında bir fiyata satabilirsem yeni bir laptop alacağım.

• http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18941 yarın bu ram'i alıcam büyük ihtimalle, ankarada armadanın karşısındaymış vatan, acaba arabayı bırakabileceğim biyer var mı orda fikri olan?
  • arkadaşlar benq p52 de mikrofon var mı?ben ses kaydediciyi denedim çalışmadı.nerde hata yapıyor olabilirim?
  • açma kapama düğmesinin hemen sağında var, ses ayarından mikrofonun sesinin kısık olmadığına emin ol.
  • quote:

açma kapama düğmesinin hemen sağında var, ses ayarından mikrofonun sesinin kısık olmadığına emin ol.

teşekkürler hallettim.mic sesi kısıkmış

bu arada sizin yüklediğiniz en son bios ne.ben 21/10/2007 tarihli bir bios buldum.ama yükleme konusunda şüpheliyim.
  • bende 22-01-2007 tarihli olan var, benq nun sitesinde göremedim bahsettiğiniz bios u siz nerden buldunuz acaba ?
  • @jayhun hocam siz biaralar servisten şikayet ediyodunuz falan yanlış hatırlamıyosam ne oldu o iş nasıl çözüldü acaba?
  • quote:

bende 22-01-2007 tarihli olan var, benq nun sitesinde göremedim bahsettiğiniz bios u siz nerden buldunuz acaba ?

benq un ru uzantılı sitesinde(rusya oluyor sanırsam) buldum.yalznı hata verdi ve yüklemedi.enteresan bir durum yani

http://www.benq.ru/products/joybook/?product=696&page=downloads&dType=B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 25 Kasım 2007; 10:40:40 >

• bende denedim şimdi hata değilde versiyonun uymadığından bahsediyor, belkide rusyaya satılmış olan modelleri için olabilir bu bios. biliyosunuz p52 lerde çeşit çeşit örneğin benim ki p52-n29 diye bi model.
  • arkadaşlar öyle her bulduğunuz biosu yüklemeye kalkmayınız mazallah bios a zarar verebilirsiniz buda hiç iyi olmaz cihazı birdaha açamazsınız servis yolu gözükür bios şakaya gelmez virüs kapabilir her şey olur normal driver değilki hata verdimi bi başkasını yükleyesiniz hata vermesi bile zarar verebilir.

@ozguradam1

arkadaşım gümrükle alakası yok türkiyedede malesef yok paypal hesabı açıp sipariş edebilirsin en güvenlisi bu linkten incele amma kargo yüksek tutuyor

http://forum.donanimhaber.com/m_13450750/mpage_1/key_paypal%252Crapid//tm.htm#13472253

@suicide

usta benim aldığım model link altta teknosa indiriminde almıştım

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125420051&CS_Category=_SABIT_DISK667&CS_Catalog=_BILGISAYAR

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18941 yarın bu ram'i alıcam büyük ihtimalle, ankarada armadanın karşısındaymış vatan, acaba arabayı bırakabileceğim biyer var mı orda fikri olan?

USTA 2 TANE AL DUAL OLSUN
  • quote:

@jayhun hocam siz biaralar servisten şikayet ediyodunuz falan yanlış hatırlamıyosam ne oldu o iş nasıl çözüldü acaba?

Dostum 3.5 ay ugraştım servisle işte makine bi o kadar süre serviste kaldı 2 kez ana kart deyişti ama sorunu yinede bulamadılar en son bir kez daha servise yollamak istedim çıkan kadın eger sorun bulunmazsa sizden ücret talep ederiz felan dedi sanki diger iki yolladıgımda sorun çıkmamış gibi en son gene beklettiler felan böyle benqsikayet.tr@siemens.com mail adresine bi şikayet maili attım maile bakan arkadaş sehir dışında oldugu için maili yönlendirmiş yönlendirelen kişide bişi müdürüydü ona epeyce ucun bi mail yazdım adam özür dileyerek bizzat ben ilgilenecem dedi 1 hafta sonra 1 üst modelin sıfının yolladılar şuan yeni cihazda hiç bi sorun yok bide gittim ram aldım işte canavar gibi oldu ama kesinlikle servisle çok sert bi şekilde muhattap olun yoksa pek sallamıyolar

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18941 yarın bu ram'i alıcam büyük ihtimalle, ankarada armadanın karşısındaymış vatan, acaba arabayı bırakabileceğim biyer var mı orda fikri olan?

Dostum ben gittim vatana baktım bu ram için 47 lira dedi kdv dahil sadece card finans a taksit yaptığı için almadım benim karta 55 e geliyodu Gold computerde vardı 45 lira 533 58 lira 667 siydi oraya gittim 533 olmadığı için 667 yi 45 den verdi bana ama orasıda taksit olayını yapmıyo 250 ytl lik alış verişte taksit yapıyomuş Garantin varsa arka tarafta garanti bandrolü olup olmadığını kontrol et benq ile konuştum ben her cihazda olmasa bazılarında bandrol çıkabiliyo garanti dışı kalmıyo ama takılan ram le ilgili bi problem oluşursa makinede garanti dışı bırakılır diolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAYHUN -- 25 Kasım 2007; 15:57:07 >

• hocam bugun aldım ram vatandan, ben zaten kredi kartıyla uğraşmam peşin çalışırım 45 liraya aldım taktım alete gayette memnunum oyunlar falan coştu resmen (crysis, nfs prostreet denedim henüz) ben de servise göndermek zorunda kalmıştım bikere, hatta bu konunun eski sayfalarını kurcalarsanız görebilirsiniz ayrıntıları. size nasıl bir muamele oldu onu merak etiiğimden sormuştum. şimdi size p52 mi verdiler yoksa 1 üst model dediğiniz ne olaki?
  • quote:

hocam bugun aldım ram vatandan, ben zaten kredi kartıyla uğraşmam peşin çalışırım 45 liraya aldım taktım alete gayette memnunum oyunlar falan coştu resmen (crysis, nfs prostreet denedim henüz) ben de servise göndermek zorunda kalmıştım bikere, hatta bu konunun eski sayfalarını kurcalarsanız görebilirsiniz ayrıntıları. size nasıl bir muamele oldu onu merak etiiğimden sormuştum. şimdi size p52 mi verdiler yoksa 1 üst model dediğiniz ne olaki?

bende r55 vardı core duo2 1.83 onun yerine r55v berdiler core duo 2.0 ha bide eski makine 100 gb hard disk ti bu 120 başka extra bişi yoktu ha bide vista yollamışar sağolsunlar eskinin xpside bende kaldı servis tamamen sallamasyon iş yapıyo dediğim gibi az zorladığınızda konuşmalarda işte yapabilecegimiz pek bişi yok biz zaten siemens in servisiyiz felan servisle ilgili bişey olursa kesinlikle peşini bırakmayın sürekli arayın mail atın rajatsız olsunlar sonunda neyle ugratıklarını anlayıp insan gibi muamele ediyolar 30 iş günü geçmişti bende mesala deyişim yapmadılar adamlar o konuda hiç sallamıyo 45 günde gelmeyen anakart 30 iş günü doldugu için onlara fax çektiğim garanti belgesinde kocaman işaretleyip 30 iş günü olayını gsterdiğim ve servis forumun faxlanmasını bundan sonra onlarla diilde yasal olarak ugraşacagımı söyleyince adamlar 2. gün makineyi yolladılar yenisini vercez diye ama ana kartı deyişip yolladılar tabi baya bi olay çıktı ondan sonra şiddetle tavsiye etmiyorum kimsye benq yü valla ama tamamen servis olayı yüzüden yoksa makineler hakkatten sağlam yani

• arkadaşlar benim sorunum daha öncede yazmıştım hard diskimin çok cızırtılı çalışması ve sanırım bu sorun bir tek bende var. çözüm için önerilerinizi bekliyorum bi arkadaş temizlik demiş onun dışında bi önerisi olan var mı. birde başka bir sorunum var bilgisayara yeni format attım ve bütün driverlarını yükledim cd sinden ses ekran kartı driverları hariç. ama aygıt yöneticisinde sm bus denetleyicisinin yanında soru işareti var nasıl çözebilirim driverı nerden bulabilirim. bide ben kingston ın 1gb ramini aldım ama bilgisayarda orjinal olarak hyundai vardı. şimdi bunlar dual çalışmıyorlarmı yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumi42 -- 26 Kasım 2007; 0:56:10 >
  • ikiside 533 olursa dual çalışıyor sanırım çünkü bende cpu-z programın dual yazıyor aynen sizinki gibi biri hyundai diğeri kinston.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.