Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
2
Favori
41.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ea85

quote:

Orjinalden alıntı: caprice

ea85 arkadaşım makinan P52 ise alttaki kapağı çıkarttığında makinanın tüm kalbi orda diğer makinalar gibi hava tutmak için makinayı parçalamaya gerek yok adamlara helal olsun bunu çok iyi düşünmüşler benim makina hala sıfır ayarında evde kullandığım halde toz oluyor hava tutman iyi olur birde Qpower programını kurmanı tavsiye ederim gelen cd lerin içerisinde var fanı ayarlıyan bu yada linkten indirebilirsin QPower i

QPower
    QPower, otomatik veya manuel seçiminize bağlı olarak, farklı güç kullanım modlarında değişiklik yapabilen akıllı güç yönetim sistemidir. Örnek olarak "Oyun" modunda, yüksek performans için en uygun gücü sağlar. "Word İşleminde" pilin daha uzun süreli kullanımı için güç tüketimini düşürür.

QPower

bu toz olayını nasıl çözeriz ? alt kapağı açınca garantiden çıkmaz mı ?

arkadaşım alt kapağın garanti ile alakası yok makinayı komple parçalamıyoruz sadece alt kapağı açıcaksın açtığın yerde işlemci ve ekran kartının civatalarını elleme zaten orda siyah etiket var garanti için gerisi yalan ben ram leri değiştiriceğim her şey orda en güzel tarafıda bu sadece bu fanı temizleyebilmek için az makina dağıtmadım benq mu seviyorum arkadaşların dediği gibi hala yeni modeli gelmedi 64 bit destekli piyasada kaç tane cihaz var benq um benim allah nazardan saklasın herkese kolay gelsin hayırlı akşamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: neroman

3-5 gün bu ülke için rekordur be :)
    HP'nin eline düşenler Telli Baba'ya adak adıyo bu Ramazan'da, bi daha ki Ramazan'a çözülüyor ancak

aynen katılıyorum usta hp lerde dvd raytır sorunsuz kaç tane makina gelmiştir ki kullanıcı arkadaşlara sorunu bile bile neden hala sorunlu makinaları düzeltmeden satıyorlar.git gel yollar boş kalmasın diyemi !
  • quote:

Orjinalden alıntı: redwhiteca

BEn Q DAN UZAK DURUN 45 günde tamir etmiyorlar yenisini vereceğiz deseler de bugün 72 gün geçmiş olmasına rağmen hala bekliyorum
    35952800057844 imei numaralı BenQ siemens marka telefonumu 20 temmuz tarihinde arıza nedeniyle antalya basasrı servisine gönderdim.aradan 45 gün geçti sonuç:yurt dışından ekran bekleniyor. 6 eylülde yeni telefon isteğinde bulundum. tamam kısa sürede gönderceğiz dediler. 20 eylül de gönderdik dediler. 2 ekim telefon yurt dışından gelecekmiş bana yine kısa sürede gönderilecekmiş. yazık bunklara koskoca BenQ Türkiye nin bana verecek 1 telefonu yas45 günde tamir etmiyorlar yrenisini vereceğiz deseler de bugün 72 gün geçmiş olmasına rağmen hala bekliyoruma 297 ytl si yokmuş herhalde böyle giderse zekatımı da bunlara göndereceğim. o zaman bana geçici kullanmam için telefon verin dedim. olmaz telefonu kargoyla göndermişsin elden vermen gerekiyodu kısa bir süre bekleyeceksin dediler.bir de her iki kelimeden biri haklıymışım.resmen dalga geçiyorlar.sonuç hayatımda bu kadar rezil bir servis görmedim

quote:

Orjinalden alıntı: caprice

arkadaşlar daha öncede bahsettiğim gibi 3 adet almış olduğumuz benq joybook P52 lerden 1 ini kullanan kardeşimizin sistem kuramaması yüzünden fazla teknik bilgiye sahip olmadığından dolayı servisi arama mecburiyeti doğmuştur servisi aradığımızda 48 saat içerisinde cihazın yerinden alınacağı söylemelerine rağmen cihazı 3 saat gibi kısa sürede hemide istanbulda alıp sorunu hallettikten sonra ertesi gün tekrar cihazı teslim etmeleri beni şaşırttı buradan servis çalışanlarına teşekkürlerimi borç bilir teşekkür ederim inşallah böyle devam eder allah nazardan saklasın.

arkadaşım burası laptop bölümü +hepsiburada com telefon bölümüne girdiğinizde beğendiğiniz bir telin sayfasını açın orada şöyle yazılar var türkiyenin en çok satan marka ve modeli bunu yaparsa benq mu fazla bu piyasada ?

Arıza Destek Bölümü Değerlendirmesi: Bu üründen arızalı olan 2 adet, 59 gündür ilgili tedarikçisinde değişim/onarım beklemektedir.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=16001&productid=telcepericw810i

genelde hemen hemen her telefonda yazıyor bu tip yazılar elektronik şans işidir benim kişisel görüşümce şans olmadımı ne marka ne model alırsan al

• arkadaşlar herkese merhabalar!

ben joybook r55 kullanıcısıyım, format attıktan sonra driverları yüklerken "ses aygıtlarını" yükleyemedim yani şuan da hiç bir şekile ses gelmio, kendim çözmeye çalıştım ama yapamadım.
    daha önce böyle sorunla karşılaşanlar varsa bana yardımcı olabilirlermi?

şimdiden teşekkür ederim!
  • @taulu

benq nun sitesinde cihazına ve işletim sistemine uygun driveri indirip denedin mi acaba?
  • gelen sayfadan cihazının modelini seç sağ tarafta sürücüler kısmından indirebilirsin

Benq R55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 6 Kasım 2007; 19:00:39 >
  • sesi yüklediğinde direk olarak gelmiyor öncelikle bluetooth ses aygıtını buluyor bütün driver ları yükedikten sonra denetim masasına gidip ses denetimden kullanılacak olan ses aygıtını bluetooth dan digerine geç
  • arkadaşlar Ati driver güncel linkten indirp kurun

http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

ses kartı güncel driver

xp ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_R181.exe

vista ftp://202.65.194.211/pc/audio/Vista_R181.zip

• bu makineye driver beğendiremiyorum(ekran kartı konusunda) bakalım güncel olanlar nasılmış, offical bi site değil sanırım ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

bu makineye driver beğendiremiyorum(ekran kartı konusunda) bakalım güncel olanlar nasılmış, offical bi site değil sanırım ama

amd nin kendi sitesi buraya yönlendirdi bende yükledim normalde yüklenmiyordu ama bu çok güzel ben beğendim sizlerinde beğeneceğine eminim ati tray tools ta overclocking ve tweaks ayarları var ben oyun oynamadığım için kurcalamadım

HYDRAVISION altında link var

http://www.omegadrivers.net/

http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=23433

hatta kurarken error mesajı alanlarla ilgili birde yazı var

737-1003: "Parameter Is Incorrect" Error Message Appears When Installing Drivers

This issue affects the following system configurations:
    Windows XP
    ATI CATALYST driver suite

Some users have reported that when trying to install the ATI Catalyst Drive Suite, the following error message appears:

"The Parameter is incorrect"

Not all systems are affected.

Enabling Full Control to the ATI Technologies registry key has been shown to address this symptom. To enable Full Control, perform the following steps:

Warnings
    Before making any changes, we strongly advise that you backup your system and any important data. The steps to configure the Windows Registry are provided as is and are not supported.

For more information, please see Description of the Microsoft Windows Registry.
    To backup the Windows Registry, do the following:
    To open Registry Editor, click START > RUN, and enter REGEDIT.
    Select File > Export. Save the registry backup file to your desktop. NOTE: Double-clicking this saved file reverses any incorrect changes made to the registry.
    To perform the changes,
    Click the (+) icon next to the word "HKEY_LOCAL_MACHINE".
    Click the (+) icon next to the word "Software".
    Right click the "ATI Technologies" registry key, and select Permissions.
    Check the "Allow" box for "Full Control".
    Click Apply and reinstall the ATI Catalyst Drive Suite.

Close Registry Editor, and restart the system to complete the changes.

http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=23433

Mobility Radeon X1600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 11 Kasım 2007; 19:13:07 >

• arkadaşlar ram yükseltmek isteyenler bu fırsatlar kaçmaz bu fiyata ben sipariş verdim allah nasip ederse yarın takıyorum ram larımı

ben burdan aldım aynı gün kargo yaptılar.gold kuruluşu.Tüm Kargolar Bedava

http://www.hiz li al.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.009.1164.0004 Kingston KVR533D2N4/1G 49.32 YTL

Kingston 1GB533MHz 45,03 YTL

3 İş günü içerisinde kargoya verilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 11 Kasım 2007; 19:28:31 >

• bide şunu mağazalarında o fiyata satsalar ya, internetten alışveriş hep sakat gelmiştir bana. dokunmadan görmeden alamıyorum malesef
  • ben aldım usta bu fiyata mağzalarda mümkanatı yok hatta bu gün arkadaşımın asus cihazına 512 333 mhz rem aldım 105 ytl ye 2 adet bulunduğum yerde ve çevremde 160 tan 180 ytl arasında fiyat veren oldu ki marka sorduğumda da .... kingston bu fiyata başka yerde yok h.b. dada 63 ytl çifti 126 ytl kargo 130....ytl 97 ytl ye kargo falan yok ertesi gün elinde daha ne olsun

@suicide
    ekran kartı driveri hakkında ne düşünüyorsun nasıl oldu fark varmı
  • Herkese hayırlı akşamlar,
    2 gündür bende bir Benq kullanıcısıyım artık. Foruma şöyle bi göz attım Benq nun 2 ürünü dışında kullanıcısı yok gibi hatta yok. Bende Benq S41 modelini aldım ürün hakkında bilgi, foto vs. isteyenlere bi inceleme sunabilirim fakat bu aralar pek giremem malum vizeler neyse
    Saygılar Herkse...
  • caprice hocam, yükledim sorun çıkmadı ama inan daha bişey deneyemedim vizeler acayip kasıyo. 2 gün sonra kendime zaman ayırmaya başlıcam
    kingston 1 gb 533 ram de gold da 40$+kdv diyo 55 falan oluo sanırım. bakalım ankarada vardır sanırım gold mağazası bende ordan alabilirim

@magmar aslında tam merak ettiğim modellerden biri, bence evet haklısın insanlar nedense adını alışılagelmiş markalardan başkasının iyi olabileceğini düşünemiyorlar. hatta kız arkadaşım notebook almayı düşünüyo ve illa asus diye tutturuyo şuaralar ben bilgisayarcıyım(aslında kendiside öyle) ve markaya boşuna para vermemesini daha iyi bi seçim yapabileceğimizi vurgulamama rağmen o bile bu önyargısını kıramıyo. çok uzattım sözün özü bi inceleme isterim ben şahsen, birde performans değerleri falan özellikle

• Benq S41 T7300 (C2D 2.0) modelinin Vatan'ın stoklarına girmesini bekliyorum. Görerek almak için ancak stoklara girmedi gireceği de yok gibi. S41 alanlar nereden ve kaça aldılar. Bilgi verebilirlerse memnun olurum. Ölü piksel kontrol yaparak teslim alabileceğimiz yer tavsiye eden olursa memnun olurum. Özellikle Ankara için.
  • quote:

@magmar aslında tam merak ettiğim modellerden biri, bence evet haklısın insanlar nedense adını alışılagelmiş markalardan başkasının iyi olabileceğini düşünemiyorlar. hatta kız arkadaşım notebook almayı düşünüyo ve illa asus diye tutturuyo şuaralar ben bilgisayarcıyım(aslında kendiside öyle) ve markaya boşuna para vermemesini daha iyi bi seçim yapabileceğimizi vurgulamama rağmen o bile bu önyargısını kıramıyo. çok uzattım sözün özü bi inceleme isterim ben şahsen, birde performans değerleri falan özellikle

Ayıpsın hocam en kısa zamanda inceleme yayınlarım..

terdal, sana pek yardımcı olamıcam ben İzmir den aldım bu ürünü. Benq nun dağıtımını üstlenen frma penta istiyorsan penta nın sitesine girip ordan ankara daki bayilere ulaşabilirsin.

• Herkese Hayırlı Akşamlar,
    Arkadaşlar dediğim gibi geçtiğimiz günlerde Benq S41 dizüstü bilgisayarını aldım.Ürünü İzmir/Bornova Almira Bilgisayar dan 2050YTL ye aldım.Bilgisayarı kutusundan çıkardığımızda 15.4 inç e alıştığımdan dolayı 14.1 biraz küçük geldi.Daha sonra gözüm bir alıştı pir alıştı iyiki 14.1 almışım dedim ayrıca taşınabilirlik adına biraz daha iyi.Kutudan çıktığında gerçekten büyülendim mükemmel bir tasarımı var(bence) zaten 2007 tasarım ödülü kazanmış bir ürün.Ürünü orda çalıştırmadık, ölü piksel çıkarsa geri getirirsin değiştiririz dediler.Ürünün yanında 3 tane CD çıktı. 1-Win. Vista Home Premium üzerinde işletim sistem diski yazıyor galiba recovery değil. 2-Driver CD si. 3-Benq yazılımları anti-virüs falan... Daha CD leri açıp bakamadım çünkü herhangi bir sorunla karşılaşırsam 15 gün içerisinde iade ederim diye düşündüm.(çok şükür taşş gibi.) Ekran gerçekten çok güzel,parlaklığı gayet iyi, daha önce Sony,Asus,Toshiba ekranları gördüm onlardan daha iyi diyebilirim ama vista nın ışıltılarından yanılıyor olabilirim.
    Özellikleri bildiğiniz üzere bu S41 in güncellenen versiyonu yani C2D T7300 2ghz 800mhz fsb 4mb cache.1024*2 ddr2 667mhz.GeForce 8600M 256MB 128bit DDR3. 160GB HDD 8MB 5400RPM Hitachi marka.Optirac marka DVD RW 2MB. 4 usb çıkış var hmı çıkış var.....
    Everest programını indirdim valla virüs gibi ne var ne yok gösteriyor. CPU sıcaklığı normal office,internet,müzik gibi uygulamarda 53 dereceye kadar çıkıyor sonra fan aşağı yukarı bir bir buçuk dakika devreye giriyor sıcalığı 45 dereceye kadar indiriyor.2 oyun denedim quake3 ve championship manager (başka oyunum yok) o zaman sıcaklık en fazla 62 dereceyi gösterdi yaklaşık 3-4 saat oynadım.HDD sıcaklığıda 34-40 arası.Bilgisayar pek ısınmıyor yani normal değerler.Bilgisayarı kastıracak pek bişey yapamadım aynı anda office,müzik,video,internet açtım kasma falan görmedim. gayet stabil bir alet. kamerası gayet hızlı messenger da denedim ama mikrofon biraz gıcıklık yapıyor belkide messenger dan dolayıdır.Vista yı beğendim aslında herkesin dediği gibi yok yavaşlatıyor, kastırıyor falan hiç rastlamadım hatta hızlı bile diyebilirim.Sadece bilgisyar açılışta hdd kasıyor biraz.Bilgisayar gayet sessiz hdd sesi var o kadar o da normal zaten fan da dediğim gibi arada devreye girip susuyor.Pil süresi de tam 2 saat. Yakında crysis oyununu alıcam onu deneyip burda yazarım nasıl olduğunu. sisteminizde oyun çalışabilir mi diye test vardı onu yaptırdım bütün testlerden geçti ki, oyunda çoğu bilgisayarı kastıracak türden.Valla bilgisayarla daha çok haşır neşir olamadım vizelerim var şimdilik izlenimlerim bunlar sorusu olan arkadaşlar varsa seve seve yanıtlarım. SAYGILAR...

• fotolar

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.