Şimdi Ara

TÜKETİCİ KREDİLERİ 1 TRİLYON 453 MİLYAR LİRAYA YÜKSELDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bültene göre, tüketici kredilerinin tutarı 13 Ekim itibarıyla 8 milyar 956 milyon lira artışla 1 trilyon 453 milyar 147 milyon liraya yükseldi.

Söz konusu kredilerin 445 milyar 101 milyon lirası konut, 87 milyar 979 milyon lirası taşıt ve 920 milyar 66 milyon lirası ihtiyaç kredilerinden oluştu.

Bu dönemde taksitli ticari kredilerin tutarı 3 milyar 387 milyon lira artarak 1 trilyon 246 milyar 185 milyon liraya yükseldi.

Bankaların bireysel kredi kartı alacakları ise yüzde 1,7 artışla 977 milyar 590 milyon liraya çıktı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/gecinemeyen-vatandasin-caresi-bu-oldu-722889h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 19 Ekim 2023; 21:33:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yükselir tabi ,reisin politakasi yüzünden ihtiyac kredisi 4.0dan başlayınca bu meblağ 6 ay önce çarpanı 2.00 civarıydı.Zengini fakirle besleme taktiği.1 milyonu olana sümen altı ayda 30 binlira kazandır,fakirin ihtiyacı olan ihtiyaç kredisi faizi kökle.
    Bu millet cidden bilinçsiz ,her gün zengini daha zengin,fakiri daha fakir eden bir faiz sistemindeyiz,bu sisteme karşı gelende yok ,niye aciz accc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşanmaların, kadın ölümlerinin, intiharların birinci nedeni, paranın yetmemesi, yine bunlar, bankadan kredi alıp gemiyi yürütenler, bir de bankanın kapısından giremeyen milyonlar var, onlar napsın.

• bunu duyan elli iki sevinç göz yaşlarını biriktirip içme suyu olarak stoklamaya başladı.

• Kimisi çekti krediyi ve yine kökledi dolara kkm'ye.

Kimi ev al sat yaptı arkabasına falan bastı dolara.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

bu devirde mantıklı olan bu. enflasyonun sürekli arttığı bir sistemde, elde para tutmak saçmalık. aynı hatayı ben yaptım mesela. 2 sene önce altına girseydim %30 kardaydım. bugüne kıyasla elimdeki para %50 değer kaybetmemiş olacağından bir yerde %80 karda olacaktım.

salak alman yasaları. kimliksiz 100grlık ufak külçe satmıyorlar.

• Bankalarda krediler daraldi, kime neye aliyorlar, faizler zaten yuksek.

• Tüketici kredilerinin çok olması pozitifdir.

Kredi ile tüketirsiniz. Tüketim olması için üretim olmalı yoksa insanlar ne alacak ? Üretimi nasıl yapacaksın ? Hem iş gücü hem de tedarik malzemeleri ile. O üretimde kullanılan malzemeler vahiy yoluyla mı geliyor ? Elbette o da üretim ve sonuçta tüketim zincirinde. Tetiklenen üretim, iş gücü ve insanların geliri demektir. O da hem işçi hem iş veren vergisi demektir. Üretilen ürün zaten vergi geliri demektir. Yani bunlar ekonominin, ticaretin doğal döngüsüdür. Elbette sıradan vatandaş anlayamayabilir. Krediden korkmayın. Kredi yoksa, tüketim yoksa korkun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 20 Ekim 2023; 11:15:26 >
  • Böyle giderse bankaların işi zor. Hem kredi hem kk ödeyemeyenleri nsayısı bir hayli çoğalmış. Bankalar alacağını alamıyor.

• bide emlakçılar ağlıyor. adamlara 2 ay satış olmadı

• Bir de bundan hariç, bu rakamlar kadar kayıt dışı, tefeciler vardır, akrabalardan alınan borçlar vardır, senetle iş yapanlar vardır, onlar hiç bir yerde kayıda da girmez, ne faizler ödeniyordur, kimbilir!

• selamivural kullanıcısına yanıt

bu kadar yükselip daralması tefeciliği hortlatıyor zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.