Şimdi Ara

Tüketici Kredi Kampanyaları & İndirimleri 2020 - ! GUNCEL (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: masterap , masterap , RaistlinXX , RaistlinXX Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
16.162
Cevap
871
Favori
2.483.230
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    16000 10 ay çektim. 135 lira sigorta, 80 dosya masrafı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Bu aksam üzeri baktigimda 1.25 e cekmisler tekrar şansınız varmiş. 1.07 den bende haftaya dusunuyordum
    ama kredi stoklarini bitirdiler sanirim..Kac lira cektiniz kac ay vade masraf toplami ne oldu paylasir misiniz

Alıntıları Göster
    O düzeliyor, sistemden midir, saatten günden midir bilmiyorum ama öyle değişiyor kafasına göre.
  • musti01 M kullanıcısına yanıt
    sigortalı mı sigortasız mıbu fiyatlar birde kesilen sigorta masrafını geri iade alabiliyoruz diye okudum ama tam olarak konuya hakim değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: werrol

O düzeliyor, sistemden midir, saatten günden midir bilmiyorum ama öyle değişiyor kafasına göre.

Alıntıları Göster
    Olabilir bende öyle düşünüyorum haftasonu acil 5 10 bin kullanmak isteyenler olur gibisinden bazi cumalar oynuyorlar diye tahmin ediyorum.

• nicktyler kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili bie belge yasa vs var ise paylaşabilirmisiniz
    Saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • musti01 M kullanıcısına yanıt
    hocam bende vakıfbank maaş müşterisiyim, 1.17 altına düşmediler geçen hafta, 1.07 yeni mi düşürdüler acaba?

edit : şimdi sitelerine baktım 75.000-125.000 arası 60 ay 0,99'a düşmüş, bende bunu bekliyordum, pazartesi başvuracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digi_boy2006 -- 21 Aralık 2019; 2:33:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicktyler

Hayat sigortasinin yarisi gelir vergisi matrahindan dusuyor beyler bilginiz olsun
    193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 63 ve 31. maddelerine göre ücretin gerçek safi tutarı; işveren tarafından verilen para ve ayınlarla sağlanan yararlar toplamından (yani ücretin gayrisafi tutarından) aşağıda yer alan indirimlerin yapılmasından sonra kalan miktardır.

Emekli aidatı ve sosyal sigorta primleri,
    Sosyal güvenlik destekleme primi,
    İşsizlik sigortası primi,
    Hayat/şahıs sigorta primleri,
    OYAK ve benzeri kamu kurumlarınca yapılan yasal kesintiler,
    Sendikalara ödenen aidatlar (işçi ve memur sendikaları),
    Engellilik indirimi.
    Ücretin gerçek değerinin tayininde, Gelir Vergisi gibi şahsi vergiler ücretten indirilmez. Yabancı parasıyla ödenen ücretler ödeme gününün borsa rayiciyle Türk parasına çevrilir. Hizmet erbabına verilen ayınlar, verildiği gün ve yerdeki ortalama perakende fiyatlarına göre; konut tedariki ve sair suretle sağlanan menfaatler, konutun emsal kirasına veya menfaatin emsal bedeline göre değerlenir.

Ücretin gerçek safi değerinin tespitinde dikkate alınacak hayat/şahıs sigorta primlerinin indirim konusu yapılması ile ilgili hükümler, Gelir Vergisi Kanunun 63. maddesinin birinci fıkrasının 3. bendinde yer almaktadır. Hayat ve şahıs sigorta primlerinin ücret matrahından indirimi hakkında, 23.10.2012 tarih ve 85 no.lu Gelir Vergisi Sirkülerinin “Ödenen Şahıs Sigorta Primlerinin Ücret Matrahının Tespitinde İndirimi” başlıklı bölümünde gerekli açıklamalar yapılmış bulunmaktadır.

Buna göre, ücretin safi tutarının tespitinde dikkate alınacak sigorta primleri, sigortanın Türkiye'de kâin ve merkezi Türkiye'de bulunan bir emeklilik veya sigorta şirketi nezdinde akdedilmiş olması şartıyla;

Mükellefin şahsına, eşine ve küçük çocuklarına ait birikim priminin alındığı hayat sigortalarına ödenen primlerin %50’si ile,
    Ölüm, kaza, hastalık, sağlık, engellilik, analık, doğum ve tahsil gibi şahıs sigorta primlerinin %100’ünden,
    oluşmaktadır. İndirim konusu yapılacak primlerin toplamı, ödendiği ayda elde edilen ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşamayacaktır. (2018 yılı gelirlerine ilişkin olarak kullanılacak olan asgari ücretin yıllık brüt tutarı (2.029,50X12)=24.354 TL’dir.) Şayet yıl içinde asgari ücret tutarında değişiklik olursa, indirim yapılacak tutarların hesabında dikkate alınacaktır.

• Vakıf 0.99a düşürmüş bu güzel oldu.1.25i yapılandırayım Pazartesi.Ondan öncede 1-49u yapılandırmıştım.Bu gidişle hep başa dönecem anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemnalbant

Vakıf 0.99a düşürmüş bu güzel oldu.1.25i yapılandırayım Pazartesi.Ondan öncede 1-49u yapılandırmıştım.Bu gidişle hep başa dönecem anlaşılan.
    Aynı tutar üzerinden yapilandiriyorlar mi hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde vakıfbank maaş müşterisi olarak kullanmış olduğum kredim mevcut idi ve 1.25 oranından 4 @y önce kullanmış idim yaklaşık güncel oran ile 7, 8 bin fark ediyor güzel rakam bu da yapılandırma için kullanmış olduğumuz şubeye mi gitmemiz lazım yoksa herhangi bir şubeden yapılabilir mi teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vakıf düşürdü Halk ve Ziraat'de hareket yok
  • mustaac M kullanıcısına yanıt
    Aynı şube ise kalan ana paranın %15i,başka şube ise 20 fazlası.Ama ödediğin rakam çok değişmiyor eline para veriyorlar.

• Skayn kullanıcısına yanıt
    Hafta başı onlarda düşürürler.
    Bakan açıklamıştı 0.99'a indirecekler diye.
    Allah kimseyi özellerin eline düşürmesim.

• gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Bu kesin bilgi mi?
    Bizim buradaki şube, ihtiyaç kredilerinde yapılandırma yapılmıyor diyor.
    Ben de bi 0.99a düşümce tekrar sorayım.

• Zorunlu olarak 75 bin cektim garantiden. 48 ay ile 60ay verebiliyorlarmis 49 ay olarak verdiler. Aylik odeme 2020tl. 17binlik enpara kredim kapanacağı icin masraf kesilmedi 400tl kar ettik. Sigortaya bayagi itiraz ettim 1450ye kdar düşürdüler. Sizce iptal icn uğraşmaya değer mi ? Baska arkadaslar da aegondan bu tutarlarda yaklaşık 900tlden yaptirdiklarindan bahsetmislerdi sanırım. Garantinin iptal etmesi zor filan da diyorlar. Değerse uğraşırım zor olsun sorun değil

• Oncelikle garanti emekliliğe şunu yazdim bakalim

no'lu sigorta poliçemden 30 gunluk süreyi kapsayan yasal cayma hakkımı kullanarak caymak istiyorum. Gereğinin yapılmasıni, yapılmaması durumunda tarafima bilgi verilmesini rica ederim.
    Sonuc olumsuZ olursa yazılı olarak subeye basvururum. Aegon maluliyet dahil 440tl çıkardı. Garanti 1450. Arada 1000tl fark var

• EmreNX E kullanıcısına yanıt
    Geliriniz nedir?
    Maaş müşterisi misiniz?
    KREDİ puanına baktılar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreNX

Oncelikle garanti emekliliğe şunu yazdim bakalim

no'lu sigorta poliçemden 30 gunluk süreyi kapsayan yasal cayma hakkımı kullanarak caymak istiyorum. Gereğinin yapılmasıni, yapılmaması durumunda tarafima bilgi verilmesini rica ederim.
    Sonuc olumsuZ olursa yazılı olarak subeye basvururum. Aegon maluliyet dahil 440tl çıkardı. Garanti 1450. Arada 1000tl fark var
    Cevap gelmedi kaç gündür, çekinmeyin doğrudan kredi çektiğiniz müşteri hizmetlerine e-posta ile dilekçe yeni sigortanızı gönderin. Ben öyle yaptım, hafta içi de dürteceğim olmazsa resmi makamlarda görüşürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werrol

Cevap gelmedi kaç gündür, çekinmeyin doğrudan kredi çektiğiniz müşteri hizmetlerine e-posta ile dilekçe yeni sigortanızı gönderin. Ben öyle yaptım, hafta içi de dürteceğim olmazsa resmi makamlarda görüşürüz.

Alıntıları Göster
    Kredi çekilen şubenin temsilci mailini nerden buluruz

İnternette de mobil uygulamada da bilgi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil_41 H kullanıcısına yanıt
    Yaparlar merak etmeyin.Ben bir çok kez yaptırdım.

• 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.