Şimdi Ara

Tuhaf SSD Sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Cpu Phenom2 965BE.
    HD6850 ekran kartı ve XiFi Extreme Music ses kartı takılı.
    Sözkonusu SSD ise Kingston SV300S37A/120G.
    Sistemde ayrıca 1TB Samsung ve 2TB Seagate olmak üzere iki tane daha HDD mevcut.
    Biostan AHCI mod her zamanki gibi hep açık.

Bu SSD SandForce ve anakart Marvelin şu bahtsız kontrolcüsünü içerdiğinden Sata3 portlarını biostan kapadım.
    AMD nin güney yongası SB750 nin Sata2 hızına razı olduk ve SSD yi sisteme taktık.
    SSD toolbox ile son firmware arandı bulunamadı, zaten en son firmware ile gelmiş.

Kurulum beklediğim kadar hızlı olmadı hatta mekanik diskle hemen hemen aynı gibiydi.
    Win7 ultimate tamamlandı anakart chipset driverları vs kuruldu.
    SP1 kurulumuna geçtim. Aynı marka SSD ile bir arkadaşıma güncel bir sistem topladık. SP1 10 dk da biterken bende 30 dakikayı geçti. Mekanik diskle aynı gibi. Hatta SP1 bitip restart atacağı zaman sistem kilitlendi.
    Diğer win updateleri yaptıktan sonra restart esnasında kilitlendi.
    Lakin BF3 ü sorunsuz çalıştırdı hatta açılışı biraz hızlandı eskisine göre.

İki mekanik disk arasında 20GB lık irili ufaklı dosya bulunan bir klasör yaklaşık 8dk sürerken ve minimum 100MB/sn görürken
    Mekanik disklerden SSD ye aynı klasör 30dk yı geçiyor ve hız 14MB/sn kadar düşüyor.
    SSD ATTO testlerinde 270MB/sn leri gördü ama pratikte pek öyle değil. En önemlisi stabil değil.
    Widows açılışı hızlanmadı hatta daha da tuhafı Windows kapanırken yaşanan geçikme. Ayrıca kapanış esnasında
    beklerken HDD lerin motorları birden duruyor sonra tekrar kalkış yapmaya çalışıyor ama hemen yine durup tekrarlıyor.
    Dördüncü denemeden sonra HDD ler susuyor ve windows kapanıyor.

SSD yi çıkarıp eski disklerime dönüş yaptığımda sistemde sıkıntı yok herşey stabil.
    Birazcık hız artsın dedik başımıza gelmeyen kalmadı.

SSD yi test edebileceğim güncel bir sistem yok şu an elimde.
    Son olarak bunu deneyeceğim olmadı geri vereyim diyorum.
    Bu SSD bozuk mu yoksa benim anakartla yıldızı mı barışmadı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukubara -- 19 Kasım 2014; 21:56:57 >

• kingstonun bir ssd serisinin berbat derecede kötü olduğunu duymuştum büyük ihtimalle kullandığın ssd o seriden geri verebiliyorsan ver hiç başını ağrıtma .
  • Vazgeçtim olmuyor bir türlü, en iyisi geri vermek.
    Gigabyte 790XTA-UD4 anakart ile şu SSD yi kullanıyorum sorun yok şeklinde bir tavsiye fena olmaz.
  • SSD hakkında hiçbir bilgim olmamasına rağmen @kara duman ın söylediği gibi kingston un bir serisinin ciddi sorunlu olduğunu duymuştum. iade fırsatın varsa bence geç kalmadan yap işlemi.
  • sıcak fırsatlar da da çokça bahsi geçmişti. kingston o seriyi yenileyince o seri çöp oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.