Şimdi Ara

tuhaf bir kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kavşaktan 2 şeritli bir yola dönerken arabanın burnunu yolun 2. şeridine soktum. kırmızı ışık yanıyordu soktuğum sırada sonra arkamdaki nakliye aracı aracımın sol ön tarafını geçerim ben buradan diye düşünüp çize çize geçti. bu sırada aracım tamamen hareketsizdi. hata kimde ?

• Paintten bi resim çizsene hiç bişey anlamadım
  •  tuhaf bir kaza
    yan tarafımdan o da dönmeye çalıştı hem benim görüşümü kestiği için yanıma geçip dönmesi hatalı hem de durmama rağmen geçemiyeceği yerden geçmeye çalışması hatalı değil mi ? kimisi sen ona şerit ihlali yapmışsın diyor.
  • Anladıgım kadarıyla siz viraja içerden girip dışardan çıkmışsınız yani kendi şeridinizin dışına taşmışsınız ama o kamyon kendi şeridinde ilerlemiş.

Dogrumudur?
  • Eğer adam direk geliyorsa sen suçluşun kamyonun geçmesini beklemek zorundaydın
  • pog P kullanıcısına yanıt
    direk gelmiyorda benimle aynı yoldan yan tarafımdan hızla döndü ben hızlı geldiğini aynadan gördüm durdum fakat kamyonun geçebileceği kadar boşluk yoktu orada ama adam buna rağmen ilerledi ve benim tamponu götürdü. çarptığında aracım durgun haldeydi ve sağa dönüş yolunda sol tarafıma geçti
  • Sizin en sağdaki şeride girmeniz gerekiyordu.
    Eğer en sağdaki şeride değil de kamyonun bulunduğu şeride girdiyseniz sizde de suç var. Sadece sizde demiyorum, sizde de diyorum.

Ama tek şeritli bir yoldan gelip iki şeritli bir yola çıkıyorsanız, kamyonet suçlu

google maps'den yeri kuşbakışı görseydik birşeyler yorum yapmak daha kolay olurdu.
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    yol tek şerit iki aracın birden dönmesinin imkanı yok
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    haritadan da baktım yol tek şeritli bu durumda sağa dönüşte sol tarafımdan dönmeye çalışıp çarptığı için hata onda değil mi ? çünkü adam zaten hatasını kabul etti eksper edicek mi diye tereddüt ediyorum hasar 4000-5000 tl
  • Yolun durumunu tam bilmiyorum ama fotoğrafa bakım konuşmak gerekirse siz sağa dönüşü bayağı bir açıktan almışsınız. Sanki otobüs gibi.

Bizim Bağcılar'da dereyolu var. Dereyolu 2 şeritlidir. Ara sokaktan o yola çıkarken ben de bazen soldaki şeride az da olsa taşıyorum ama soldan ikinci şeritten gelen arabayı bile kontrol ediyorum. Bu sebeple o işlek yolda çıkışım bayağı bir gecikiyor.

Aşağıdaki resim ne demek istediğimi daha iyi anlatır. Kırmızı yerler çıkış yaptığım yerler. tuhaf bir kaza

• Aynı şekilde bi kaza yaptım. 3 aracın yanyana çıkabileceği bir kavşaktı. Anayola çıkarken sağımdaki araç geniş alınca sağ ön kapımdan çarptı. Sonuç tramer yüzde yüz bana verdi kusuru. Bu durumda sen suçsuzsun kamyon tam suçlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyaknbkn

haritadan da baktım yol tek şeritli bu durumda sağa dönüşte sol tarafımdan dönmeye çalışıp çarptığı için hata onda değil mi ? çünkü adam zaten hatasını kabul etti eksper edicek mi diye tereddüt ediyorum hasar 4000-5000 tl

Tek şeritli ise hata onda.
    Solunuza geçip sol şeride de olsa atlayamaz
    Sizin arkanızda beklemek zorunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kavşaklara yaklaşırken yerleşim birimi içinde 30 m yerleşim birimi dışında 150 m içinde şerit değiştirmek yasaktır.

Maddesinden dolayı suç sizde görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %100 karşı tarafa verdi suçu teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.