Şimdi Ara

Aynı ilde Plaka değişimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Örnek olarak bir aracın plakası 54 AB 123 iken satış sonrası 54 CD 456 neden olur ? ( plakalar temsilidir. )
    yani il değiştirmemesine rağmen neden plaka değişir ?

• Noterde soruyorlar, eğer plaka değişsin derseniz Size geçici ruhsat gibi bir şey veriyorlar. Sonrasında sigorta yaptırıp emniyete başvurunun yeni plaka tahsis ediyorlar. Belli bir süre içinde plaka değişikliği için başvurmayınca aynı plaka ile ruhsat adrese gönderiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim tam olarak sorduğum bu değil esasında.
    54 plakalı bir araç alıyorsun ve sende Sakaryalısın, ikametinde sakaryada aracıda sakaryada kullanacaksın. neden ekstra para veripte plakasını değiştiresin ki ?
    ben bunu sormuştum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dawser

benim tam olarak sorduğum bu değil esasında.
    54 plakalı bir araç alıyorsun ve sende Sakaryalısın, ikametinde sakaryada aracıda sakaryada kullanacaksın. neden ekstra para veripte plakasını değiştiresin ki ?
    ben bunu sormuştum..

Ilçlerde değişir. Ayni ilçeyse değişmez.ayrica bence değişmeai lazim mutlaka belki o plaka cinsin dolandiricinin vs birine ait olmayan şeyler değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • INTRUDERTR

teşekkürler.
  • dawser D kullanıcısına yanıt
    Plaka düzgün olur ise sorun yok, ama abuk subuk kombinasyonlu plakalar da var. O yüzden alıcı beğenmediğinde parası önemsenmeden değişim istenebilir.
  • İlçe değişimi varsa, ilçeye ait harf grubunu kullanmak istemiş olabilir. Atıyorum ilçede bütün araçlar 54 KA xxx ile 54 KZ xxx grubundan, kullanıcı 54 olunca değil 54 Kx xxx olunca plakayı memleketine ait kabul ediyor.

Bir grup pimpirikli olduğundan değişiyor. Önceki sahibine gıcık olan varsa, onun sanıp arabayı çizmesin vs.

Bir grup plakayı beğenmediğinden değişiyor. Misal 13ün uğursuz olduğuna inanıyor, plaka da 54 xx x13 (Bitlisli ise işi biraz daha zor )

İsminin baş harfi gibi bir şey almak için değişenler oluyor bir de, ya da tuttuğu takımın plakası sırada olduğunda onu almak için.
  • Bilgilendirmeler için teşekkürler arkadaşlar
    başka bir soru daha,
    Araç daha önceden çekme belgeliyse trafiğe çıkarken yeni plaka mı alır yoksa eski plakası mı üzerinde kalır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.