Şimdi Ara

TTNET Zyxel Vmg3312-B10B Vdsl modem yeni yazılım (güncel 31 Ekim) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
12
Favori
115.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turk Telekom yazan modemlerde Eski yazılım kuruduktan sonra modem sürekli kapanıyor açılıyor reset atdıktan sonra app 7 olarak açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kingo_disco kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:39:2 >
  • kingo_disco kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:39:4 >
  • Şu an ADSL (ATM Mod) moddayım. Yakın zamanda VDSL e geçicem. Modem otomatik olarak VDSL (PTM Mod) e geçiyor mu?
    Yoksa manüel olarak kendimiz mi seçicez modu? Var mı böyle bir menü?

Modem yazılım bilgileri: 1.00(AAPP.7)

Aşağıdaki resme göre PTM mod yok. (Daha VDSL sinyali olmadığı için de olabilir)

TTNET Zyxel Vmg3312-B10B Vdsl modem yeni yazılım (güncel 31 Ekim)

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Şu an ADSL (ATM Mod) moddayım. Yakın zamanda VDSL e geçicem. Modem otomatik olarak VDSL (PTM Mod) e geçiyor mu?
    Yoksa manüel olarak kendimiz mi seçicez modu? Var mı böyle bir menü?

Modem yazılım bilgileri: 1.00(AAPP.7)

Aşağıdaki resme göre PTM mod yok. (Daha VDSL sinyali olmadığı için de olabilir)

Otomatik gecer ptm moda.

• Selamlar.

Bu modemde monitor trafic uygulaması var mı?

Ağıma girmeye çalışan kullanıcıları ve denedikleri şifreleri görmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A3C0D62FB

arkadaşlar bir userscript yazdım. bununla gelişmiş ayarları değiştirebilirsiniz.
    modemin ayar sayfasındayken Greasemonkey veya Tampermonkey menüsünden show XDSL config komutunu veriyorsunuz.
    https://greasyfork.org/en/scripts/19019-zyxel-vmg3312-improved
    Link günceller misiniz?
  • OxfordBlue kullanıcısına yanıt
    İstifade ettiğim UserScriptlerden biridir. İyi ki diskime kaydetmişim. Kodu yazan Volkan K.'ye teşekkür ederim. Şuraya gönderdim:

ZyXEL VMG3312 Improved.user.js

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkertezcan -- 30 Ocak 2019; 10:56:54 >
  • güncelleme dosyaları için,

https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/sections/360002467392-Cihaz-G%C3%BCncel-Yaz%C4%B1l%C4%B1mlar%C4%B1

adresini nceleyin

• ibo3182 kullanıcısına yanıt
    İyi günler sadece burda ki güncel dosyayı indirip kurulum yapmak yeterli mi? Bende ki ürün hiç güncellenmemiş app6 sanırım. Güncellemeyi kurduktan sonra komut vs uğraşmak lazım mı?

• ilkertezcan İ kullanıcısına yanıt
    Sağ olun paylaşım için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raz Muay

İyi günler sadece burda ki güncel dosyayı indirip kurulum yapmak yeterli mi? Bende ki ürün hiç güncellenmemiş app6 sanırım. Güncellemeyi kurduktan sonra komut vs uğraşmak lazım mı?
    dosyayı indirip arayüzden göaterip güncelleme yaptırın.. akabinde modem oto. resetlenecek aonrasında açılacak.. herhangi bişi girip değiştirmenize gerek yok

• Bugün modem kendi kendine wifi yı kapattı. Arada sırada oluyordu wifi kapanması. Modemi kapatıp açtım. Modem kendine format atmış. Arayüz şifresi turktelekom olarak değişmiş. Önceden format atınca ttnet oluyordu şifre. Wifi adı TurkTelekom_ZJX3A olarak değişmiş. Bu da önceden format atınca TTNET_ZyXEL_JX3A oluyordu. Sanki modeme benim kontrolüm dışında yeni yazılım yüklenmiş gibi. Ayrıca modemi her kapatıp açışımda format atılmış gibi ayarlar sıfırlanıyor.
  • Sorunlu ya bu lanet olası modem. 100AAPP7D0 numaralı firmware'de çeşitli sorunlar oldu, internet ışığı belli bir süre sonra kırmızıya dönüp bağlanmıyordu. Servis talebinde bulundum müşteri hizmetleri mail adresime 1.00(AAPP.7) numaralı firmware'ü atıp bunu yükle düzelir dedi. İyi oldu aslında servise göndermekten kurtuldum. Bir süredir herhangi bir sorun yoktu kullanıyordum fakat son bir haftadır wifi'a bağlanmakta sorun yaşıyorum. Akşamdan akşama kullanıyorum zaten gündüz mesaideyiz. Gece çalışır durumdayken yatıyorum sabah işe gidiyorum işten geldiğimde ne pc ne tel wifi'a bağlanmıyor. Halbuki ağ listesinde görünüyor alet lakin ne yapsam bağlanmıyor. Kapatıp açıyorum düzelmiyor, pcyi lan'dan bağlıyorum net var sıkıntı yok kabloyu çıkarıyorum bakıyorum wifi düzelmiş. Bazen böyle de düzelmiyor, reset atıp baştan kuruyorum. Yıldım yemin ederim. Daha ne zyxel ne de iss modemi kullanmayacağım.

• Merhabalar,

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ. GÜNCEL YAZILIM LİNKTE MEVCUTTUR.
    https://www.zorluteknoloji.com/zyxel-vmg3312-b10b-yazilim-guncelleme/
  • Merhabalar. Bu modemin en güncel sürümü 1.00(AAPP.7) midir yoksa onun üstüne güncelleme geldi mi ? Bir de yarın servise göndereceğim daha önce servise gönderip sıfırını alabilen var mı? Yenisini alabilmem için ne yapmam gerekiyor. Sorunlarla uğraşmaktan bıktım. Servis hard reset atıp geri gönderir gibi duruyor. Sorunumdan bahsedecek olursam günde birkaç kez internet kopuyor ve modem arayüzündeki reconnect wan sekmesine yönlendiriyor.Aşırı ısınıyor. Online oyunlarda 10-15 dk sonra net kopuyor. Bir de ip alamıyor sık sık ve bağlantı kopuyor. Tüm sürümleri denedim kaç defa hard reset attım. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Şimdi sıfırını alabilmek için nasıl bir yol izleyeyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gilean_ -- 27 Mart 2019; 23:45:41 >
  • Kolay gelsin arkadaşlar vdsl modemin xdsl istatistiklerine bakarak yorum yapabilir misiniz?
    24 mbps kullanıyorum. Ev girişindeki kutudan ayrı kablo çekmek istiyorum gerek var mıdır?
    ============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 37 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 3.107 Mbps 23.555 Mbps
    Actual Net Data Rate: 3.071 Mbps 23.508 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 8.7 dB 7.8 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.3 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -22.3 dBm -9.4 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 28.6 dB 23.9 dB
    Attainable Net Data Rate: 3.428 Mbps 22.980 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 11.3 55.4 70.2 N/A 23.6 68.1 102.3
    Signal Attenuation(dB): 18.2 55.0 N/A N/A 23.6 68.0 N/A
    SNR Margin(dB): 8.4 8.7 N/A N/A 7.8 7.8 N/A
    Transmit Power(dBm):- 4.2 5.8 N/A N/A 14.1 3.5 N/A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.bilgec -- 18 Nisan 2019; 0:25:27 >

• i.bilgec İ kullanıcısına yanıt
    Hat degerler kotu

• Eğer bir üründe sorun yoksa güncelleme yapmak gereksiz. Çünkü lanet olası güncellemeler iyi olacağına kötü oluyor. Türlü türlü sorunlar yaşatıyor insana.

Bu modemi alalı 2 yıl oldu. Hiçbir sorun çıktı. Aldığımdan beri güncellemedim. Son güncelleme var yok mu bilmiyorum. Gerek yok çünkü. Zaten sorunsuz çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut

quote:

Orijinalden alıntı: NITRO

Arkadaşlar eski sürümü olan varmı. Linkler pert

Elimdeki 2 eski sürümü yükledim. İlkinde telnet aktif geliyor, diğeri ise stabil çalışan ve özellikleri fazla kırpılmamış son sürüm.

http://www.dosya.tc/server8/mmudku/100AAPP2D0.rar.html
    http://www.dosya.tc/server8/mmudku/100AAPP6D0.rar.html

Alıntıları Göster
    Sağol varol.Sayende VOWIFI geri geldi. Çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.