Şimdi Ara

ttnet ve telefonu kapatip avea 3g jet e gectim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turktelekomdaki tum hatlarimi artik iyiden iyiye fiyatlara gicik kaptigim icin toptan kapattim ve gittim avea bayinden 4 gb limitli jet aldim.
    Ayda 19 tl
    Limiti 6gb a kadar asarsam 29tl
    Sonra hat kapaniyormus limiti astin sukadar para ver olayi yokmus yani.
    3g modemin internetini bilgisayarimdan wireless le paylastim telefondada kullaniyorum.
    Hiz ayarini 3g den gprs hizina getirdim kota hemen dolmasin diye yoksa ttnette 8mbit kullandigim internetten bile daha hizli oldugunu gozlemledim.

30 yillik hatti kapattim her ay 20 lira telwfon 65 lirada internet 85 tl para oduyordum bazen oduyemiyordum 20 tl de acma kapama parasi aliyorlardi 100 tl yi geciyordu odedigim para ve ayda 20 gb anca kullaniyordum.

Beni aradilar 49 tl si irsiz yapalim hat ucretide almayalim dediler ben de hepten atlattim ozaman buzamana kadar beni soymussunuz dedim kapattirdim.

Sizce iymi yaptim aveadan memnun kalirmiyim bi ttnet vakasi dahami olur 12 ay tahhut yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8 mbit evine gelene kadar 6 mbit olur ttnet te , aveada nın max 4mbit çektiğini gördüm Burdur/Merkezde Parkta yani açık alan :) Ucuz internet için iyi ama evin içinde fazla çekmez... tahminim 1-3 mbit arası yerine bağlı. idare edersin...

• Evet simdilik idare ediliyor gercektende. Hiz lazim oldugunda 3g modunda baslatiyorum diger turlu hep gprs hizindayim

Aslinda daha guzel ve ucuz bir tarife olsa gecerim

4gb 3g hizinda kotali kota asimindan sonra hiz gprs ye dussun ama sinirsiz olsun mesala yokmu bu tur bir tarife

• quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

Evet simdilik idare ediliyor gercektende. Hiz lazim oldugunda 3g modunda baslatiyorum diger turlu hep gprs hizindayim

4gb 3g hizinda kotali kota asimindan sonra hiz gprs ye dussun ama sinirsiz olsun mesala yokmu bu tur bir tarife

Hocam 1 ay kullanın da bana pm atın ben yurtta kalıyorum ev dışında wifi sorunum var memnun kalırsanız hızdan fln bana yazın yoksa turkcell den pahalıya almak zorundayım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz0071

quote:

Evet simdilik idare ediliyor gercektende. Hiz lazim oldugunda 3g modunda baslatiyorum diger turlu hep gprs hizindayim

Hocam 1 ay kullanın da bana pm atın ben yurtta kalıyorum ev dışında wifi sorunum var memnun kalırsanız hızdan fln bana yazın yoksa turkcell den pahalıya almak zorundayım :D

Bu konuda soyle bir bilgilendirme yapabilirim,
    Ilk aveaya gitmistim fiyat almaya sonra turkcelle gittim fiyat yuksek geldi sonra vodafona gittim fiyat 6 gb da vodafonda 30tl aveada 29 tl di. 1 lira fark yapmaz vodafone dan alayim aveadan iyidir dedim tam alacakken cekermi cekmezmi diye sormayi akil ettim sordum. Google maps sistemi gibi bi harita gosterdiler bana orda kirmizi tarali alanlar kapsama alanindaymis. Haritada evimi buldum ve kirmizi tarali alanda degildi. Kapsama alani da degil dediler evimi yanindaki santralde olabilecegini soylediler.
    Gittim aveaya cekim olayini onlarada sordum onlarda oyle kapsama alanini gosteren sistem yokmus ama eger 3g cekmezse urunu iade edebilecegimi soylediler bende o garantiyi alinca aldim. Yani sozlesmelide olsa aveada 3g den verim alamazsak iade edebiliyormusuz. Velhasil evimdeki ttnetten bile iyi calisiyor. Yalniz 3g modemle kablosuz klavyenizin vericisi yanyanaysa klavye mause calismiyor niyeyse :)

• şuanda torrent dw testi yaptım 4-4.6 mbit arasında dalgalanıyor ortalama 600kb/sn ile dw yapıyor eski ttnet hattımla hemen hemen aynı 3g modem bilgisayarın arkasında takılı uzatmasız. uzatıp daha iyi bir yere konumlandırsam daha iyi çeker sanıyorum.

3. kattayım etrafım açık bulunduğumuz yer müstakil tepedeyiz yani. ama hemen yanı başımda elektrik dağıtım santrali var vodafoncular bu santralden dolayı o bölgede 3g olmadığını düşündüklerini söylediler çünkü etrafında heryerde vardı sadece satralin çevresinde yoktu.

edit: hızda şuanda kendiliğinden artma oldu avea connect arayüzünde 4.2 mbit en düşük 5.3mbit en yüksek arası değişiyor sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembeler -- 9 Ağustos 2013; 23:37:55 >
  • O kadar kota nasıl yetiyor, kıskanıyorum vallahi. Yazlıkta günlük 100 mb avea internet hemen bitiyor. Evde iki günde 40 gb çektim birkaç hafta yeni müzikler dinlerim, bir şeyler izlerim diye. Su gibi gidiyor.

• quote:

quote:

quote:

Bu konuda soyle bir bilgilendirme yapabilirim,
    Ilk aveaya gitmistim fiyat almaya sonra turkcelle gittim fiyat yuksek geldi sonra vodafona gittim fiyat 6 gb da vodafonda 30tl aveada 29 tl di. 1 lira fark yapmaz vodafone dan alayim aveadan iyidir dedim tam alacakken cekermi cekmezmi diye sormayi akil ettim sordum. Google maps sistemi gibi bi harita gosterdiler bana orda kirmizi tarali alanlar kapsama alanindaymis. Haritada evimi buldum ve kirmizi tarali alanda degildi. Kapsama alani da degil dediler evimi yanindaki santralde olabilecegini soylediler.
    Gittim aveaya cekim olayini onlarada sordum onlarda oyle kapsama alanini gosteren sistem yokmus ama eger 3g cekmezse urunu iade edebilecegimi soylediler bende o garantiyi alinca aldim. Yani sozlesmelide olsa aveada 3g den verim alamazsak iade edebiliyormusuz. Velhasil evimdeki ttnetten bile iyi calisiyor. Yalniz 3g modemle kablosuz klavyenizin vericisi yanyanaysa klavye mause calismiyor niyeyse :)

Tamam aklımda bulunur ama benim bulunduğum nerde s3 kullanıyorum intermet baya kötü(speedtest e göre) 3g de sanki kota aşmışım da 96 kbps olmuş gibi :D inş vodafone çekiyodur daha iyi , kapsama alanı haritasına netten bakabilir miyim bu türktelekomdaki fiber hat altyapı haritası gibi ort. bi çekim gücü upload vs bilgisi veriyor mu mesela 1-4 mbps arası çekim alabilirsiniz gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

O kadar kota nasıl yetiyor, kıskanıyorum vallahi. Yazlıkta günlük 100 mb avea internet hemen bitiyor. Evde iki günde 40 gb çektim birkaç hafta yeni müzikler dinlerim, bir şeyler izlerim diye. Su gibi gidiyor.

Bundan 2sene once tt açıklamiştı:adsl kullanıcılarının yuzde 80i 4gb altı data harcıyor diye.

• Iyi yaptin hocam, lanet olsun ttnet e rezil bir firma

• quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

Iyi yaptin hocam, lanet olsun ttnet e rezil bir firma

İstediğini söyleyebilirsin.

Ancak 3G modem bile alsan hala Türk Telekom'un altyapısını kullanmak zorunda kalıyorsun.

Türk Telekom dahil adsl altyapını by-pass edip internet için uydu internet kullanmak kalıyor. wikipedia'da uydu internet diye araştırırsan çıkıyor. Uydu internet için hatırladığım bir şirket ComCat idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Ancak 3G modem bile alsan hala Türk Telekom'un altyapısını kullanmak zorunda kalıyorsun.

Türk Telekom dahil adsl altyapını by-pass edip internet için uydu internet kullanmak kalıyor. wikipedia'da uydu internet diye araştırırsan çıkıyor. Uydu internet için hatırladığım bir şirket ComCat idi.

Hocam aman diyim kurulum ücreti 1000 tl imiş :D Tokyoda 2gbps i 350 dolara bağlıyorlarmış nette okudum o para bizi aşar 1000 tl ye adls alırım sınırsız 12 ay 49×12 den 588 tl daha iyi :D

• @ tembeler
    pcden nasıl wifi dağıtım yaptınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Operation Manager -- 10 Ağustos 2013; 19:00:32 >
  • quote:

Avea ile Türk Telekom ortaklar.

ve genelde Türk Telekom binasında Avea baz istasyonu bulunur
  • quote:

quote:

quote:

Hocam aman diyim kurulum ücreti 1000 tl imiş :D Tokyoda 2gbps i 350 dolara bağlıyorlarmış nette okudum o para bizi aşar 1000 tl ye adls alırım sınırsız 12 ay 49×12 den 588 tl daha iyi :D

Bireysel abonelikte pahalıya gelir.

Ancak apartman veya site olarak toplu alımlarda ucuza gelir. Anteni de çatıya koydurursunuz olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: caztlak

quote:

Avea ile Türk Telekom ortaklar.

ve genelde Türk Telekom binasında Avea baz istasyonu bulunur

+1

AVEA Aria'nın lisansını kullanır, TT Net mobil ise AyCell'in lisasını kullanır.

Sonucta her iki lisansta AVEA'nın altyapısını kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oacar84

@ tembeler
    pcden nasıl wifi dağıtım yaptınız.

zor değil Connectify diye bir program var kuruyorsun bilgisayara tek seçeneği var zaten.

dağıtmak istediğin internet hattını seçiyorsun automaticde kalırsa interneti kendi buluyor dağıtacağın adaptörü seçiyorsun buda wireles adaptorun oluyor start diyorsun başlıyor interneti wifiden paylaşmaya.

arkadaşlar bu arada daha uygun bir tarife için önerileriniiz bekliyorum hala.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ancak apartman veya site olarak toplu alımlarda ucuza gelir. Anteni de çatıya koydurursunuz olur biter.

Peki hocam biz 9 daireyiz diyelimki herkes kabul etti ort 111 tl kurulum peki internet hızı kaç olur her daireye ort. ne kadar düşer kota nasıldır internette yüksek hız vs vs gibi hiç bilgi vermeden anlatmışlar ping kaç olur lag olur mu ?

• tembeler kullanıcısına yanıt
    Aveadan taraftar tarifesi var 5 gb 25 tl kota aşımı yok eğer fazla kullanırsan 15 TL ödeyip bir 5 GB daha alabilirsin. ilk ay ücretsiz 11 ay 25 tl.

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/Asimsiz5GBTaraftarTarifesi

Eğer data hattın ve avea jet modemin varsa aşağıdaki tarifede sana çok güzel uyar. ilk 6 ay 19 tl sonraki 6 ay 25 tl ödersin hattın olduğu içinde hat açılım ücreti ödemezsin. bu tarifede 5 gb bundada 15 tlye ek 5 gb alabiliyorsun.

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/5GBTaahhutluInternetTarifesi

Ben sıfırdan taraftar 5gb aldım hızı gayet güzel ve memnunum herhangi aşma durumundada durduğu için gerekirse 5 GB ilave alacağım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikizlerclub -- 12 Ağustos 2013; 15:24:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki hocam biz 9 daireyiz diyelimki herkes kabul etti ort 111 tl kurulum peki internet hızı kaç olur her daireye ort. ne kadar düşer kota nasıldır internette yüksek hız vs vs gibi hiç bilgi vermeden anlatmışlar ping kaç olur lag olur mu ?

Wikipedia'da uydu internet diye arattırınca orada uydu internet hizmeti veren şirketlerin isimleri (ve linkleri) çıkıyor. O şirketlerle konuşursan bilgi alırsın. Ancak hangi şirket apartman veya siteye kurulum yapar bilmiyorum. Belki aboneliği bir kişi adına alıp apartmana/siteye dağıtabilirsin. Mesela abonelik apartman/site yönetimi adına olabilir. Sonrasında apartman aidatlarının içinE uydu internet hizmeti içinde bir yer açıp ücretini apartmanda oturanlardan toplayabilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.