Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam anlayamadım.

Siz TP linki kablosuz repeater olarak, h300s deki İnterneti alıp diğer odalarda kullanmak mı istiyorsunuz?
    Çünkü doğal olarak wan kablosunu çektiğinizde İnternet gider. Bu normal bir şey :) Cümlenizi tam anlaşılır bir şekilde yazar mısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Tam anlayamadım.

Siz TP linki kablosuz repeater olarak, h300s deki İnterneti alıp diğer odalarda kullanmak mı istiyorsunuz?
    Çünkü doğal olarak wan kablosunu çektiğinizde İnternet gider. Bu normal bir şey :) Cümlenizi tam anlaşılır bir şekilde yazar mısınız.

Siz TP linki kablosuz repeater olarak, h300s deki İnterneti alıp diğer odalarda kullanmak mı istiyorsunuz?Aynen onu yapmak istiyorum.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    O modemin kablosuz repeater özelliği yok. Bunun için ayrı cihazlar satılmakta.

Wan üzerinden router olarak diğer odaya kablo çekip modemi WiFi üzerinden çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

O modemin kablosuz repeater özelliği yok. Bunun için ayrı cihazlar satılmakta.

Wan üzerinden router olarak diğer odaya kablo çekip modemi WiFi üzerinden çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

tşk ler ben var zannediyordum satıp router alayım.

VODAFONE H300s router özelliği varmı varsa tplink ile yer değiştirebilirim.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bahsettiğiniz özellik "router" değil "kablosuz repeater". Bu şekilde araştırma yaparak almanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz modemde ise bu özellik var mıdır, bilemiyorum. Sanıyorum ki yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: feramor

DADAŞ33 İsimli Kullanıcın Yardımlarıyla :)

20.05.16.01006 Sürümü ile işler biraz karmaşıklaşmış durumda.

Root hesabını açabilmek için Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

İndirmek İçin : TP Link Stat (Tıklayınız)

Adresinden yazmış olduğum ufak bir program ile Root hesabını aktifleştirebiliyoruz...

Programı açtığınızda öncelikle "Read Me" sekmesindekileri okuyunuz...

Önemli Not

Bu sayfada yapılan işlemler üzerinde TTNET ve ya TurkTelekom yazısı bulunan TD-W9970 model modemin 20.05.16.01006 Yazılım Versiyonun sahip yazılımları içindir.

Root Şifresi : 8lK!5ikI60B@

Root Şifresini Aktifleştirmek İçin Yapılması Gerekenler
    1. Öncelikle modeminizi fabrika ayarlarına getiriniz.
    2. Kullanıcı adı : admin , Şifre : turktelekom ve ya ttnet kullanarak giriş yapınız
    3. Sol menüden Sistem Araçları Menüsünden, Yedekleme & Ayarları Geri Yükleme seçeneğini seçiniz.
    4. Yedekle tuşuna basınız.Dosyayı kaydediniz...
    5. Kaydettiğiniz dosyayı "Config File Decryptor" sekmesinde bulunan "Select File" seçeneği ile seçiniz.
    6. "Decrypt File" tuşuna basınız.
    7. Daha sonra "Enable Root Account" tuşuna basınız.
    8. Sol menüden Sistem Araçları Menüsünden, Yedekleme & Ayarları Geri Yükleme seçeneğini seçiniz.
    9. Dosya seç ekranından yeni oluşturulan "conf.bin.edited.bin" dosyasını seçip "Geri Yükle" seçeneğini seçiniz.Dosya program klasöründe "Config" klasörü içerisindedir.
    10. Modeminiz yeniden başladıktan sonra Kullanıcı Adı : root, Şifre yukarıda verilen şifre ile giriş yapabilirsiniz

CWMP KAPAMA
    Root hesabını aktifleştirdikten sonra
    Aşağıdaki resimdeki gibi boşlukları doldurup...
    Önce "Login" -> Daha Sonra "Set Value" tuşlarına tıklayınız.

Object = MANAGEMENT_SERVER
    Name = enableCWMP ve daha sonra periodicInformEnable
    Value = 0

yeni gelen güncelleme bunla işe yarıyor eger yine rootla acmak isteyen olursa lakin sıkıntı eski sürümde wifi verimli kullanabilirken bu yeni gelen sürümde wifi degeri dalgalanıyor sanırım zaman gectikce modemi yazılımlamı bozuyorlar anlamıs degilim. Servis saglayıcısı olarak turknet kullanıcısım eski sürümde 32 33mbps görebiliyordum fakat yeni gelen yazılımla 27 25 arasına kadar düşüş yaptı acaba bu yazılımsal olabilir mi? modem odamın icinde lakin kablo ile degil wifi ile baglanmaya calışıyorum bu konuda daha detaylı bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse sevinirim

• arkadaşlar modeme ping attığımda durum bu. Sizce neden modem ile bağlantım zaman aşımına uğruyor? (not wifi kopmalarının önüne geçmek için bu konudaki wifi/dhcp ayarlarını uyguladım bile ki bu uygulanmış hali kira süresi 2880 dk vs..)

Başka wifi adaptörü ile deniyorum yine sorun var, başka pc ile deniyorum hatta 1-2 laptop ile deniyorum yine aynı sorun. Kablolu bağlantıda sorun hiçbir şekilde yok ancak modemi kablolu kullanmam şuanda pek olası değil konumu yüzünden.

• Hocam nedir son durumunuz ? Ben de de sürüm bu ve root şifrem gitti. Sanırım değişim istiyor artık modem.

• Beyler az önce benim modeme fw güncellemesi geldi. Yeni sürüm:
    20.08.05.01006

Modemim eski W9970 v1

Bu modele fw güncellemesi gelmeyecek deniliyordu, Telekom neti kesip güncellemeyi yaptı.

Sizde durum nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhrtsw

Firmware Version:

20.08.05.01006

Hardware Version:

TD-W9970 v3 00000001

yazıyor bende, sanırım yeni güncelleme gelmiş, root ile giriş yapmaya çalıştığımda da modem kendini kapatıp açıyor. deneyimleyen var mı benzeri bir şeyi?

Bana da güncelleme geldi az önce. Modemim v1 benim. Sürüm: 20.08.05.01006 oldu.

Arayüzde tek tük hatalar var tabi yine.
    Örnek: Sol menüden "Kolay Menü" > "Kablosuz" seçtiğinizde "Bilinmeyen Hata" vermesi gibi.

Aynı "Bilinmeyen Hata" kutucuğu yine aynı menüden "Kolay Bridge/Köprü" seçeneğini seçince de çıkıyor. Sizde de var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Kasım 2020; 12:35:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

VDSL2 Ve ADSL2+ destekliyor fiber modem değil. 300Mbps kadar VDSL2 hız alabilirsin.

Gelen son 20.08.05.01006 sürümünde ve önceki 17'li sürümde de modülasyon seçim bölümünü bunlar kasıtlı olarak kaldırdı. Yani örneğin ADSL2+ yerine ADSL veya sinyal VDSL2 ise bunu elle force etme gibi bir şansımız yok maalesef. Cihaz otomatik şeçiyor. Buna bir çözüm bulamadım.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Root atarak :D Bunlar kaldırsın ya sıkıntı yok ben zaten yedeklemişim Root falan her sürümde yedeğimi yüklüyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Root atarak :D Bunlar kaldırsın ya sıkıntı yok ben zaten yedeklemişim Root falan her sürümde yedeğimi yüklüyorum..

Ben dün gece gelen son 20.08.05.01006 sürümünde root olayını yapamadım. Modem elimde kalmasın diye de zorlamadım. Telekom bunu CWMP (TR-069) üzerinden ZORLA abonelere yükleterek epey küfür yiyor Sentim (Kuralkan) ile beraber. Root değilseniz normal user olarak (admin) girip Firewall ayarlarından tüm TR-069 portları engelleseniz bile ISP'nin uzaktan erişimi mutlaka açık kalıyor (bkz. son sürüm). Engelleyemiyorsunuz. Ayrıca her sürümde başka bir hata mutlaka oluyor (üsttede yazdım diğer arkadaşa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Kasım 2020; 13:3:1 >

Ben ayarları yedekledim, yeni sürümde de otomatik Root şifresi de değişiyor şuanlık hata almadım. Erişebildiğim kadar böyle ve artık bu yöntemler de olmuyorsa illa biri yine bulur çözümünü. Ben bir daha TT modemleri asla almayacağım veririm parasını adam gibi modem alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu modem bozuldu, yeni modem almam lazım acil. Ne tavsiye edersiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: aerius123

Arkadaşlar bu modem bozuldu, yeni modem almam lazım acil. Ne tavsiye edersiniz acaba?

Bu durum vereceğiniz para ve isteklerinize göre değişir.

Yaklaşık olarak 11 gün önce Keenetic Omni Dsl N300 modemi aldım. Şuana kadar gayet iyi bir performans sergiliyor. Elimde birde TP Link TD W9970v3 modem vardı onu da router olarak ayarladım. Tp Link modemde mesela WiFi de dalgalanmalar oluyordu gün içerisinde wifi hızında düşüş oluyordu, Keenetic modemde şuana kadar böyle bir durum yaşanmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@cKLioN

Bu durum vereceğiniz para ve isteklerinize göre değişir.

Yaklaşık olarak 11 gün önce Keenetic Omni Dsl N300 modemi aldım. Şuana kadar gayet iyi bir performans sergiliyor. Elimde birde TP Link TD W9970v3 modem vardı onu da router olarak ayarladım. Tp Link modemde mesela WiFi de dalgalanmalar oluyordu gün içerisinde wifi hızında düşüş oluyordu, Keenetic modemde şuana kadar böyle bir durum yaşanmadı.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim ilginiz için, ben Türk telekom fiber için uyum sorunu olurmu diye hiç anlamadığım işler olduğu için sormuştum, Asus marka aldım şimdilik sıkıntı yok.

• Bir de son güncelleme (20.08.05.01006) ile ana sayfada alt bölümde bağlantıların yer aldığı tablonun en sağına mal gibi "Yeniden Bağlantı Sayısı" diye bir bölüm eklemişler. Modemin gücünü kesseniz bile o bölüm sıfırlanmıyor. Bağlantı her yenilendiğinde üzerine ekleyerek artmaya ve hafızayı doldurmaya devam ediyor :)

Bu son yazılımı yapan kimlerse gitsin başka iş yapsın lütfen. Rezalet.

Kırmızı çember içine aldığım kısım:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Kasım 2020; 17:32:35 >

• Arkadaşlar merhaba,

Modemin sürümünü 20.08.05.01006 olarak güncellemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim, yardımcı olmanız mümkün mü?

.

Ön Edit : nicki şimdi okudum hocam, ben sıradan bi kullanıcı zannediyodum, bilmeyene anlatır gibi anlattım ona göre, başkalarında faydalansın üstünüze alınmayın

Her kelimesinde haklısınız, ancak veriler bit olarak saklandığından ortalama olarak sadece bu işleme ayrılmış 1KB belleği olsa 8192 bit yapar, 2^8192 deseniz akla hayale gelmeyecek sayılar çıkar. Yani kısaca özetlersek belleğin dolması evet mümkün ama o sayı belleği doldurana kadar sabredebilmiş biri varsa helal olsun ona :)

Ancak tabii yine dediğinize geliyoruz, silin(e) meyen devamlı veriyi bir öncekinin üstüne ekleyen statik tipteki fonksiyonlar bunlar. Belki modem ayarlarına derinden erişebilirsek düzeltebiliriz. Bu tipte bir hatayı yapmamaları gerekirdi yinede.

Alt Edit : Root erişimi ile ROM da değişiklik yapabiliyor muyuz hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 13 Kasım 2020; 10:41:28 >

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.