A

Teğmen
29 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar İstanbul dışındayım arabayı götürebileceğim bir elektrikçi yok şuan. Eşime arabayı kullandıracam diye oturttum direksiyona aynaları ayarlarken bir anda çalışmamaya başladı. Daha sonra sigorta kutusuyla uğraştım fakat şuan hem start stop çalışmıyor aynalar çalışmıyor. ön sileceği çalıştırınca arka silecek çalışıyor arka sileceği çalıştırınca yine arka silecek çalışıyor. Var mı aranızda anlayan eden. Acil yardım lütfen?

Arkadaşlar sonunda hayalimdeki internet altyapısına kavuşmuş bulunuyorum. Türknet o kadar ısrarımıza rağmen Türk Telekomdan önce kutuyu takmadığı için malesef 3 hafta önce 2 yıl taahhütle TT 50mbit gpon bağlattım. Bugün ise Türknet ekipleri binadaydı ve kutuyu taktıklarını gördüm. El mecbur 2 sene bekleyip Türknete geçeceğiz. Ama adamlar hiçbir reklam broşür koymaya tenezzül etmemişler bile. Yazık cidden. Yine de henüz binada internet bağlantısı olmayanlar varsa tavsiye edeceğim.

@TurkNetDestek

Umarım herkese nasip olur.

Merhaba arkadaşlar

Aylar önceden başlayan akşam saatlerinde kopma sorunum 3 aylık aradan sonra tekrar ortaya çıktı. 3 Haziran tarihinde binbir uğraş sonucu nihayet işi bilen bir çağrı merkezi çalışanıyla görüşüp hızımı 18 mbite sabitlettirmiştim. Fakat arada yapılan bakım çalışmalarından dolayı tekrar hattıma 24 mbit hız verilmeye başlandı. 17.09 tarihinde çağrı merkezini aradım ve hızımı biraz düşürebilir misiniz SNR değerim çok düştüğü için kopma sorunu yaşıyorum dedim ve her zamanki iş bilmez bir kızdan "biz hız düşüremiyoruz" yanıtını almamla birlikte yine başlıyoruz dedim. Önceki çalışanın yaptığını yapıp hızımı 18e çekse bütün problem ortadan kalkacak. Biri yapabilirken diğeri niye yapamıyoruz diyor. Hangi sihirli kelimeyi söylemeliyiz ki hızımı düşürsünler. Tavsiyesi fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Akşamları internet kullanamıyorum. Teşekkürler şimdiden.
Merhaba arkadaşlar.

w9970 v2 modeme sahibim. SNR ile ilgili kopma sorunu yaşıyorum ve root aktif edip telnet üzerinden gerekli ayarlamaları yapmak istiyorum. Fakat bir türlü root menüsüne erişim sağlayamadım. v3 versiyonu için verilen kodu chrome üzerinden deniyorum fakat fayda etmiyor yanlış şifre uyarısı alıyorum.

Arayüz bilgilerim şu şekilde. Bir anlayan eden arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. İnternete giremez oldum.

Yazılım Sürümü:0.9.1 0.1 v0077.0 Build 160928 Rel.60688n

Donanım Sürümü:TD-W9970(TR) v2 00000000

Teşekkürler şimdiden.
Merhaba arkadaşlar

Eski oturduğum evden yeni eve nakil ettirdim hattımı. Bir haftalık uğraş sonunda alabildiğim hız 19-20 mbiti geçmiyor. Paketim 35 mbite kadar 50gb. Kotayı geçmiş değilim. Alabileceğim maksimum hız 27-28 mbit arası değişiyor fakat birkaç kere reset atmam rağmen downstreamde 18406 değeri hiç değişmeden sabit kalıyor. Bulunduğum bölgenin altyapısı çok iyi değil fakat müşteri temsilcisi ve internetteki birkaç altyapı sorgulamasında 30 mbite kadar alabileceğimi görüyorum. En kötü 25-26 alabilecekken neden hızım 18406'da sabit olarak duruyor yardımcı olabilecek varmı?

Merhaba arkadaşlar

Yeni yapılmış bir binaya taşınıyorum. Bina girişinde alttaki kutu bulunuyor. Bu kutudan adsl/vdsl alabilir miyim? Bina içinde herhangi bir tesisat göremedim. Türk telekom gelip kurulum yaparmı? Nakil talebi yapacağım yardımınızı bekliyorum lütfen.

Merhaba arkadaslar

Elimizdeki sistem su sekilde.

Islemci: Ryzen 5 2600x
Anakart: Msi B350 PC Mate
Ekran Karti: Zotac GTX 1070 Mini 8 Gb Dual Fan
Ram: Corsair Vengeance 2x8 16gb C15 3000mhz
SSD: Samsung 850 Evo 250GB
PSU: Cooler Master Master Watt 600W
HDD: 500 GB Samsung. (Eski kasadan)
Kasa: Corsair Carbide Spec 04
3 adet fan ekstradan alinip takildi. toplam 4 adet 12cm fan mevcut.
Mouse: Logitech g300s gaming mouse.
Klavye: Microsoft tam adini bilemeyecegim kablosuz.
Kulaklik: Cooler master Master Pulse MH320 gaming kulaklik.

Daha parcalar yepyeni hepsinin faturalari garanti belgeleri duruyor.

Ayrica elimde Viewsonic XG2401 144hz Freesync monitor var 2 aylik. Monitor haric ve monitor dahil bir fiyat cikartabilirmisiniz.

Tesekkurler herkese simdiden
Merhaba arkadaslar,

Vatan internet subesinden siparis vermis oldugum monitor 13.07.2018 gunu elime ulasti. Monitoru kullandim ama begenmedim iade edip baska bir monitor almak istiyorum. Internetten aldigim icin sadece kargoyla mi gonderim yapabilirim yoksa magazaya gidip iade edip yeni urun icin kullanmalik cek alabilirmiyim. Kargoyla ugrasmak istemiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.
Merhaba arkadaslar

Parcalari tek tek siparis verip kendim topladigim sistem bu sekildedir. Sizce herhangi bir sikinti veya uyumsuz olan parca varmi. Yorumlariniz degerlidir. Mevcut 500gb lik HDD mi kullaniyorum o yuzden yeni alinmadi. Suan sadece Ramler OC yapildi 3000mhz'de calisiyor. Islemci OC yapilmadi.

Islemci: Ryzen 5 2600x Hepsiburada / 1179.66
Kasa: Corsair carbide spec 04 Hepsiburada / 241.42
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz Hepsiburada / 1099.00
Anakart: Msi B350 PC Mate Vatan / 558.00
PSU: Cooler Master Watt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU Hepsiburada / 312.96
SSD: Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Hepsiburada / 339.16
Ekran Karti: Zotac GTX 1070 MINI EDITION GDDR5 8GB 256Bit Vatan / 2349.00

TOPLAM: 6079.20 TRY
Merhaba arkadaslar

Islemci: Ryzen 5 2600x / 1179.66 TL
Anakart: Asus Prime B350-Plus / 510.30 TL
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2B3000C15R / 1099 TL
Kasa: Corsair Carbide Spec 04 Siyah-Kırmızı / 241.42 TL
PSU: Cooler Master Watt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU (MPX-6001-ACABW-EU) / 312.96 TL
SSD: Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E250BW) / 339.16 TL
HDD: Suanda kullanmakta oldugum 500 gb eski HDD Samsung. (Bu yuzden SSD'yi 250gb aldim. Toplam 750 gb beni her turlu goturur.) 0 TL

TOPLAM: 3682.50 TL

Sizce fiyat nasil. KDV indirimiyle aldim. Geceden sabah biraz hizli olsaydim 80 lira daha az verecektim. Malumunuz gece dolar uctu ama allahtan sabah fiyatlari daha yukari cekmeden siparisi verebildim. Yeni nesil ekran kartlarini beklemeli miyim sizce. Suandaki eski kasamda R7 240 2 gb kart var. Cogu oyunu acmaz muhtemelen. Zaten sistem eski oldugu icin hic tenezzul edip yeni nesil oyun denemedim bile.

Yorumlariniz onemlidir arkadaslar. Tesekkurler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 184
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.042 (Bu ay: 35)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 29 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.