Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğin komutları, ya da dizileri nereye yazarak uyguladın.
    Ben yabancıyım html konularına. Uyguladım derken nasıl yaptın onu anlayamadım.
    Yardımcı olursan ben de kurtulacağım bu dertten.

Güncelleme : telnet ile modeme nasıl erişilir http://ramannanda.blogspot.com/2009/04/using-telnet-for-configuring.html

windows+r yapın çalıştıra cmd yazın. Açılan cmd ekranına telnet 192.168.1.1 yazıp modeminize bağlanabilirsiniz. Telnete cmd den giriliyormuş yeni öğreniyorum.

Not:
    Win 10 da Telnet'i çalışmayan arkadaşlar https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/38433.windows-10-enabling-telnet-client.aspx aktive etmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barracuuda -- 22 Şubat 2019; 0:58:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barracuuda

Dediğin komutları, ya da dizileri nereye yazarak uyguladın.
    Ben yabancıyım html konularına. Uyguladım derken nasıl yaptın onu anlayamadım.
    Yardımcı olursan ben de kurtulacağım bu dertten.

Güncelleme : telnet ile modeme nasıl erişilir http://ramannanda.blogspot.com/2009/04/using-telnet-for-configuring.html

windows+r yapın çalıştıra cmd yazın. Açılan cmd ekranına telnet 192.168.1.1 yazıp modeminize bağlanabilirsiniz. Telnete cmd den giriliyormuş yeni öğreniyorum.

Not:
    Win 10 da Telnet'i çalışmayan arkadaşlar https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/38433.windows-10-enabling-telnet-client.aspx aktive etmeniz gerekiyor.
    denetim masası / program ekle kaldır bölümüne gelin. windows özelliklerini aç kapayı seçip ordan telneti işaretleyip tamamlayın.

eğer bu aşamayı yapamazsanız internete putty yazıp indirin.

daha sonra Putty indirdiyseniz ip bölümüne 192.168.1.1 yazıp telnet i işaretleyip bağlana basın

windows telneti açtıysanız windows tuşu + r ye basın açılan pencereye telnet 192.168.1.1 yazıp enterleyin.

root yazıp enterleyin
    ve root şifresini girip enterleyin.

acs set --enablecwmp disable

yazıp enterleyin tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

sorun portta da olabilir kablolarda da olabilir. net birşey söylemek zor gittiği zaman bi kablolardaki voltajı ölçmek gerekiyor. Ankastrede belki kısa devre yapan bir kablo vardır birşey diyemeyiz malesef. Modemde problem olacağını sanmıyorum ama kesinti olunca kapatıp açınca geliyorsa belki birşeyler yapılabilir.

DSL Modulasyon Türü: VDSL yapın sadece ve 17a yı seçin Bit Swap Etkin işaretleyip SRA yı iptal edin.

Alıntıları Göster
    Sorun iç tesisatta. Hat değerleri çok düşük. Hızınızı TT aracılığıyla biraz daha düşünürseniz kopmalar azalacaktır. Hat zayıflaması 9 görünüyor bu çok düşük bir rakam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cella

Sorun iç tesisatta. Hat değerleri çok düşük. Hızınızı TT aracılığıyla biraz daha düşünürseniz kopmalar azalacaktır. Hat zayıflaması 9 görünüyor bu çok düşük bir rakam

Alıntıları Göster
    hat zayıflamasının düşük olması gerekiyor zaten. Snr değeride gayet iyi.
  • Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. TurkNet'e geçtim yeni modem vermedikleri için bu modemi aldım 2.el olarak (letgo üzerinden). Splitterdan çıkan kabloyu DSL girişine takıyorum. Power-DSL-Internet-WiFi ışıkları yanıyor. İnternet hızlı kurulumunu da wi-fi üzerinden yaptım. İnternet geliyor ama herhangi bir siteye giriş yapınca modem otomatik kendini "DSL Başlangıç Modu"na alıyor. Ayrıca LAN1 girişine ethernet kablosu takınca hiçbir ışık yanmıyor. Sorun modemde işe gidip geri vereceğim lütfen yardım edin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: cellim96

İnşallah düzelir. Başta beni de çok sinir ediyordu . Kırıp atacaktım. Şuan canavar 😂 . Sonucu yazarsınız 😊
    Düzelmedi bu allahın belası modem ya.

Kırıp atıcam en sonunda!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Düzelmedi bu allahın belası modem ya.

Kırıp atıcam en sonunda!

Alıntıları Göster
    Qos Gönderme limitini trafik olarak açın , istatistikler bölümünü açın,

ek olarak ip&mac eşleştirme listesine girip ARP Listesine tıklayın ve ordaki cihazları yükleyin. DHCP sunucusunda bu mac adreslerine statik ip verin adres restorasyonu bölümünden.

birdaha problem yaşamazsınız.
  • quote:

ek olarak ip&mac eşleştirme listesine girip ARP Listesine tıklayın ve ordaki cihazları yükleyin. DHCP sunucusunda bu mac adreslerine statik ip verin adres restorasyonu bölümünden.

Alıntıları Göster
    Hemen deniyorum dediklerinizi.

Bi sürü özellik bulundurup bu kadar kafayı yedirten başka cihaz yoktur eminim.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Qos Gönderme trafik olarak açıcaz ama orda Default olarak 512 görünüyor. Bu değeri değiştircez mi?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hocam bu söylediklerin modemin hangi menüsünde?

QoS tamam.

İstatistikler - Buda tamam.
    ip&mac eşleştirmeden ARP listesi? - Burda asıl amaç bağlanan her cihaza MAc Adresine göre bizim sabit bi ip adresi vermemiz mi? Eğer öyleyse zaten ben böyleyapmıştım.

Bu menüleri vs daha net söyleyebilirsen ona göre kontrol ediyim. Gerçekten çok sıkıldım şu işten.

Kurtarın beni ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 24 Şubat 2019; 23:11:4 >

• quote:

Hocam bu söylediklerin modemin hangi menüsünde?

QoS tamam.

İstatistikler - Buda tamam.
    ip&mac eşleştirmeden ARP listesi? - Burda asıl amaç bağlanan her cihaza MAc Adresine göre bizim sabit bi ip adresi vermemiz mi? Eğer öyleyse zaten ben böyleyapmıştım.

Bu menüleri vs daha net söyleyebilirsen ona göre kontrol ediyim. Gerçekten çok sıkıldım şu işten.

Kurtarın beni ne olur.

Alıntıları Göster
    root menusu acık mı? bu arada sizin problem wifiydi değil mi? şuan deneyin düzelmiştir.

• quote:

root menusu acık mı? bu arada sizin problem wifiydi değil mi? şuan deneyin düzelmiştir.

Alıntıları Göster
    root kapalı.

Resetlemen gerekiyormuş.

Dediklerinizi yaptım. Bi deneyim bakalım işe yaradımı. Olmadı root için cihazrı resetlerim.

Wifi kafasına göre gidiyor. Ya sınırlıya düşüyor ya hızı çok düşüyor. Aptal bi hal alıyor.

Umarım işe yaramıştır.
  • quote:

root kapalı.

Resetlemen gerekiyormuş.

Dediklerinizi yaptım. Bi deneyim bakalım işe yaradımı. Olmadı root için cihazrı resetlerim.

Wifi kafasına göre gidiyor. Ya sınırlıya düşüyor ya hızı çok düşüyor. Aptal bi hal alıyor.

Umarım işe yaramıştır.

Alıntıları Göster
    sürümünüz benimle uyumluysa config dosyası gönderirim yükleyebiliyorsanız. Ek olarak root için resetlemeye gerek yok burdaki bilgilerle yapabilirsiniz.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Sürümü bakıp yollarım birazdan. Sevinirim valla beni kurtarırsanız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

sürümünüz benimle uyumluysa config dosyası gönderirim yükleyebiliyorsanız. Ek olarak root için resetlemeye gerek yok burdaki bilgilerle yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Firmware Versiyonu:17.12.27.01005

Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3

Bilgilerim bunlar. Sıfırdan başlayarak bile olsa ne derseniz yaparım valla.

Çıldırcam ya.

• Söylediğin ayarları şimdi uyguladım. Şu an efsane güzel durumda. Ama bi süre sonra sapıtır mı bilmiyorum.

• quote:

Söylediğin ayarları şimdi uyguladım. Şu an efsane güzel durumda. Ama bi süre sonra sapıtır mı bilmiyorum.
    sapıtırsa benim ayarları atarım pm den :)
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Sen müsait olduğunda yolla hocam dursun kenarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: köle

Dsl modulasyon türünü ADSL_2plus tan VDSL e geçirmek mümkün mü? Yoksa Turktelekomun yapabileceği birşey mi?
    Cevap verecek var mı?
    Ayrıca VDSL moduna geçmek hız açısından daha iyi olur mu?

Edit: Root ayarlarını yapıp modulasyonu VDSL e geçirdim. Olmadı. internet bağlantısı kuramadı. Demek ki neymiş öncelikle Turktelekomun VDSL bağlantısı vermesi gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köle -- 25 Şubat 2019; 17:16:10 >
  • TD 9970v3 Modemime @feramor sayesinde root girişi yapabildim ama soldaki yönetimsel araçlarda cwmp ayarları ben de yok. cwmp yi nasıl kapatabilirim? telnet de cmdden giriş yapmaya çalışınca password kısmına bir şey yapamıyorum yardımcı olcak yok mu@feramor
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.