Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, sonrasinda menudeki kapatilacak ne varsa ben de kapattim hatta sifreleri bile degistirdim. :-)

adsl menusunde maalesef set komutu yok, sadece status ve info oldugundan su asamada degisiklik nasil yapilir
    yorum yapamiyorum.

Yine de buraya kadar ulasabilmek de basari bence
  • Ya siz ne güzel insanlarsınız, harikasınız ya.

Çok çok teşekkür ederim hepinize. Lanet türk telekomdan ikinciye kurtardınız beni :) şimdi cwmp'yi kapatınca bir daha güncelleme almayacağız, değil mi?

iyi niyetle güncellemeleri açıyorum, modemdeki açıklar kapanır diye ama türk telekom açıkları kapatmaktan çok ayarları kapatıyor. bundan sonra erişim yok.

benim bir problemim var, sanırım kimsenin dikkatini çekmemiş.

qos ayarlarından portlara göre öncelik atama yapıyordum artık yapılmıyor çünkü ayarı kapatılmış. benim çok işime yarayan bir özellikti. nasıl açabiliriz tekrardan?

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loiloyse -- 4 Haziran 2018; 6:12:59 >

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Tam emin değilim, çünkü daha denemedim veya okumadım

Şuan olduğunuz sürümde root şifresini vb değiştirdikten sonra dsl kablosunu çekin.

Sonra root kullanıcısına girip sistem ayarlarından firmware güncelleme var. oradan eski sürümü gösterip downgrade yapabiliriz muhtemelen

Bunu yapin

Sonra cwmp , telnet ... kapatın. Bunları kapatınca güncelleme olmayacak galiba ( güncellemeyi bunlar sağlıyor dün okuduğum kadarıyla)

Böylelikle o eski sürümde kalabilirsiniz

Bunları yaptıktan sonra dsl kablosunu takabilirsiniz

Not: modemi yeni aldım dün konudaki son şeyleri okudum, feramor ve swordguy sayesinde bunu yapabileceğimizi düşündüm

Ellerine sağlık, teşekkürler feramor ve swordguy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • loiloyse kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

resimden yanlis anlamadiysam QoS altinda yeni eklemek istenen kural icinde hiz limiti bolumu kapali geliyor, dogru mu?

Eger oyleyse QoS Temel ayarlardaki hem Gonderme hem de Indirme altindaki "Planlayıcı Algoritma"yi
    "Trafik Kontrolü" olacak sekilde kaydedip tekrar dener misiniz? Basta ben de takilmistim da ;-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordguy

Merhaba,

resimden yanlis anlamadiysam QoS altinda yeni eklemek istenen kural icinde hiz limiti bolumu kapali geliyor, dogru mu?

Eger oyleyse QoS Temel ayarlardaki hem Gonderme hem de Indirme altindaki "Planlayıcı Algoritma"yi
    "Trafik Kontrolü" olacak sekilde kaydedip tekrar dener misiniz? Basta ben de takilmistim da ;-)
    evet şimdi açıldı.

kusura bakmayın ya, benim aklım tamamen gitmiş. birkaç gündür bunu nasıl kurarım onu düşünüyordum. halbuki bu ayarı da kendim yapmıştım.

teşekkür ederim tekrardan :)
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla zaten Türk Telekom 30a profilini vermiyor,cihazlar 17a da yoksa zaten 200 mbit e kadar paketleride görürdük en azından binasında kutu olanlarda.
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/125701855

burada veriliyor yazmış Ö1f1, ondan dolayı sormak istedim

edit:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/118258291
    "Türkiye'de de bazı yerlerde 30a profili kullanıma geçti. 1 yıl içerisinde baya yaygınlaşacak."
    böyle şeyler yazılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 4 Haziran 2018; 14:35:4 >
    Merhaba,

bilgi paylasildikca buyur, cogalir diyelim :-)

Bu arada onerilen firmware onceki surum yukleyen var midir acaba, paylasan olursa sevinirim.
  • https://i.hizliresim.com/nlkbm0.jpg

resimdeki gibi sorun çıkıyor

modemdeki ipyi 192.168.2.x yapmalıyım

ağ maskesini ise 255.255.255.255

ip oluyor fakat ağ maskesini yapamıyorum neden böyle oluyor acaba?

sebebime gelirsek
    modemi bridge moduna aldım, dhcp yi kapattım. mi router3 e bağladım. onun içinden netspeed şifremi vb girdim internete giriyor fakat
    modem arayüzüne erişemiyorum
    routerdeki ipler 192.168.2.x diye dağıtılıyor bunu değiştirebiliyorum sorun değil
    fakat ağ maskesi otomatik olarak 255.255.255.255 olmuş
    bunun için modemdekini de böyle yapmam gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 6 Haziran 2018; 17:9:24 >
    Routerınızda 10.0.0.1 - 255.255.255.0 kullanabilirsiniz.
    Yada modemden dhcp yi kapatıp routerınızı default olarak bırakabilirsiniz.
  • feramor F kullanıcısına yanıt
    Elinde 17.12.27.01005 versiyon indirilebilir firmware olan var midir?
  • Hocam şu videodaki arkadaş ve kanal sen misin. Sorayım dedim.

• Arkadaşlar modemin kendi kendine yüklediği son
    17.12.27.01005 yazılımı sonrası modemin tepesindeki Wifi ve Wps düğmeleri işlevsiz kaldı. Basınca hiçbirşey olmuyor. Sizde durum nedir? İçime doğdu, ulan bir deneyeyim dedim ve acı sonuç.
    Örneğin modemin tepesindeki fiziksel Wifi düğmesine basın, uzun veya kısa farketmiyor, normalde Wifi'yi arayüze girmeden on veya off yapması lazım ama yapmıyor artık.

Ayrıca modem arayüzünden Wifi aç-kapa yapabiliyorum elbet. Lakin Wps açmak istediğimde arayüzde açıldı görünmesine rağmen modem üzerindeki Wps ışığı yanmıyor, sönük kalıyor. Bağlan dedikten işleve alıyor sanki kendini Wps. İyice içine etmişler.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Haziran 2018; 9:22:57 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Wps kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama bende wifi tuşu çalışıyor sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Wps kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama bende wifi tuşu çalışıyor sorun yok
    İlginç valla. Benim modem v1. Acaba v3 mü sizinki. Muhtmelen güncellemeyi yapanlar v1 - v3 ayrımını dikkate almadılar.

Bu arada Wireless (Kablosuz) - Gelişmiş (Advanced) bölümüne de ellenmiyor root olarak girmeden. Allah bildiği gibi yapsın bunları. Cahillik ve zalimlik bir arada.

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

Yok hayır ben değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Yok hayır ben değilim
    V1 modem sahibi var mı aranızda arkadaşlar. Şu Wifi düğmesinin işlevsiz kalması hakkında tespiti olan veya?

Bir de otomtatik (Cwmp üzerinden) fw güncelleme sonrası ihtiyaç duymadığım için reset atmadım modeme. Manuel güncelleme klavuzunda ise reset atılması gerektiği söyleniyor. Gerek var mı resete kendi kendine güncelleme yapanlar için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Haziran 2018; 12:47:18 >
    WPS i açık bırakmanızı önermem WPS pini çok kolay kırılabilen bir şey...

Wifi düğmesi için modemi arkasından resetlemeyi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 9 Haziran 2018; 13:14:3 >
  • Elimde Td w9970 v3 modem var. Bunu ana modem olarak kullanıyorum. Airties rt 205 modemi de access point olarak kullanmak istiyorum. Rt 205 access point modunda wpa2 desteklemiyor. Td w9970 v3 modemde de Wep şifreleme bulamadım.

Bunları nasıl birlikte kullanabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık root olarak girişte yapsak ACS yani TR069 artık kapatılmıyor galiba. Acaba eski sürüme dönüp kapatsam mı ? ACS'in arka planda çalışması pingi etkiler mi yani kapatmak mı gerekir yoksa durması mı daha iyidir ? Gerçekten bu modemdeki gizli ayarlar yüzünden yeni modem almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.