Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki hocam santral mesefesinde de pek fark yok komsuyla komşunun max 16 almasi ve benim 10 mbps almam neden kaynakli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eger turknet biraz kullanıcıyı düşünüyorsa ki düşünüyor gibi kampanyalarina baktığım da, dediğinizi yapar ama başka sağlayıcılar paket hizinida 50 ye çeker , nerelerden ne kurnazlik yaparim diye düşünüyorlar bknz: gb başı istenen tl ler

• Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Daire içi kablolar, bina tesisatı, lokal kablo, port... her şey olabilir, uzaktan bilmek mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmandrill

İşte bu degerler komşunun, çelişki burada başlıyor
    ankastreler hızı etkilermi

hocam ilginç olan komşunun alabildiği hız 16mbps görünüyor ama 8mbps hız alınıyor görünüyor senin alabildiğin en fazla hız 10görünüyor 8mbps hız alıyorsun sonuçta türk telekom ikinizede 8mbps hız veriyor, ben olsam bu iki veriyi yani komşu ve senin ara yüz verilerini yanına alıp bağlı olduğun santraldeki teknik masaya gidip danışmak yada mahalle arasında gezen teknik ekipe sormak bu olayı bende merak ettim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bina içi kabloda da biraz sıkıntı var ama porttan da olabilir gibi diyelim adam 16mbps alacak ona göre iyi port tahsis ederler vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 30 Temmuz 2017; 20:43:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum hocam fakat bu resmini attığım bantlı yeri oynadığımda değerler biraz oynuyor kabloda biraz temassızlık var bunun için şunu yapsam ;
    bina içi priz eski tip telefon prizi, bunu rj11 priz olarak değiştirip modeme direckt rj11 kablo ile çeksem bir gelişme olurmu acaba
    veya priz yerine TELEFON PRİZ FİŞİ ( RJ11 ) 3 LÜ PRİZ ÇEVİRİCİ SOKETLİ alıp rj11 ile çeksem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 30 Temmuz 2017; 20:46:9 >
    o zaman sen komşunun değerlerini alacak görünüyor süper birşey vallahi çok sevindim
    eski kablo ne varsa değiştir cat5 kablo mt si ucuzdur siyah bantta al bağlantırını yap inşallah türk telekom kabloları sağlamdır...
    benim modem bağlarken modemin içinden çıkan gri kabloyu bir ucunu sıyırıp pencereden geçirdikleri dış bakır kablonun içindeki renkli kabloyu bağlantı yaparak üstünede siyah bantla sardılar geçen kontrol ettim kablo bağlantısı baya sağlam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 30 Temmuz 2017; 21:03:08 >
    hocam şunu buldum sende google araştır bak
    https://www.google.com.tr/amp/s/www.technopat.net/sosyal/konu/dis-hat-ve-adsl-kablosu-birbirine-nasil-baglanir.334659/%3famp=1

sağolun hocam yardımlarınız için ₯ ve sana teşekkür ederim

bağlantıyı aynı dediğiniz gibi yaptılar 5cm rj11 li kabloyla bakır kabloyu birleştirdiler,

bakır kablo eski değil :D interneti bağlatalı 1 yıla yakın oldu, bina içinden prize gelen cat 5 de eski değil diye umuyorum çünkü bina daha 4 yıllık ve duvarın içinde ordan kurtarılır mı bilmiyorum kurtarma ihtimalim varsa kurtarıp orayı da değiştiririm evvela priz alıp rj 11 kablo çekeyim duruma bakayım sonra cat 5 e bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 30 Temmuz 2017; 21:34:48 >
    Port dediğiniz öyle çok sıkıntısı olan bir şey değil, problemli port çok çok az görülen bir durumdur. Benim yazdığım sıralamaya göre ölçüm yapılarak bakılması lazım yoksa işiniz çözülmez. Telekom ekibi bakacaksa da tam tersi dolaptan eve doğru ölçerek bakması lazım ki sorun bulunsun.
    o bağlantıyı halletim hocam bağladığım renklere yeniden bakarım

• teşekkürler hocam dediğiniz sıralamayı dikkate alıp kabloları değiştireceğim
    bu arada rj11 5 metre kablo ile rj11 10 metre kablo arasında veri aktarım farkı olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 30 Temmuz 2017; 22:34:9 >
  • psychomax13 kullanıcısına yanıt
    Sorununuza çözüm bulduysanız bu cevabı dikkate almayın

Aynı sorun benim de başıma geldi. Öncelikle apple'ın kendi sitesindeki şu linke bakmanızı tavsiye ederim. İşime yaradı.

https://support.apple.com/tr-tr/HT202068

Tarayıcınız vasıtasıyla modemin ayarlarının yapıldığı sayfada "Kablosuz" bölümünden "Mod" u "11bg karışık" olarak seçin, "Kanal" bölümü "oto" da ise elle bir kanal girin, "Kanal genişliği" bölümünü de 20Mhz olarak ayarlayın. WPS bölümü de etkiler diye devre dışı bıraktım ama devredeyken sorun çıkartıyor mu diye test etmedim. SSID ve wifi şifresi girdiğinizi varsayıyorum. Forumda bu konu ile ilgili ssid ve şifre verilmezse de sorun olacağını okumuştum.

Bu konu başlığında da cevaplanan diğer bir ayar ise "Ağ/LAN Ayarları" altında "Kira Süresi" değerini maximum değere ayarlayın (Bende 2880 dakika) Büyük bir ihtimalle kopmanın en büyük sebebi de bu süre olsa gerek.

Bu ayarları tamamladıktan sonra benim cihazda wifi de herhangi bir kopma yaşamadım. IPad, IPhone, AppleTV, PC (Win10) gibi cihazlarda artık herhangi bir kopma yaşamıyorum.

• iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:25:11 >
  • technoson T kullanıcısına yanıt
    Hocam hat değerlerinizin resmini atabiirmisiniz ve iss nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 18 Ağustos 2017; 0:4:46 >
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:26:13 >
  • technoson T kullanıcısına yanıt
    Hocam değerleri atin bir bakalim hizi yukselttinizdeki degerler ve yukseltmeden önce İss çoğu zaman uzaktan yardımcı olamayabiliyor

• Modem bendede var ancak bir sorunum var
    benim modeme nasıl olduysa uzaktan şifresini kırmıslar wps yi kapattım şifreleri değiştirdim ama nasıl olmuşsa yine girmişler 2 ip ye ban attım modemin güvenliği için hangi ayarlarımı yapmamı önerirsiniz. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Herkese merhaba

Cuma gününe kadar TTNET'ten 35 megabitlik VDSL2 başvurusu yapacağım. W9970 almayı düşünüyorum. Alma diyeniniz var mı? :)

ASUS DSL N16 'tan şaşma diyenler var karar veremedim. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

kablo takıp kullanacaksan sorun olmaz
    wifi falan kullanacaksan modeme birden fazla kişi bağlanacaksa vs başka modem al. ttnetin verdikleri dandik.
  • Allah belasını versin tp-link in de bunu bize veren telekomunda. Lanet olsun ya.

Bi bağlantı sürekli kopar mı arkadaş?

Tercih edecek arkadaşlar sakın kullanmayın bu lanet modeli.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.