Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nickelcan N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    bende de aynı modem var Firmware 15.03.17.01002 ancak geri dönüş mümkün olmadığı için yükleme öncesi tereddüt ediyorum. Bu güncellemeden sonra herhangi bir sorun yaşıyor musunuz, tavsiye eder misiniz?

Bende wifi sinyal sorunu var sinyal stabil değil.
  • technoson T kullanıcısına yanıt
    nickelcan N kullanıcısına yanıt
    Ben bir sürü önce forumdan daha önceden verilen firmwareyi yükledim 15 ile başlayan bir sürüm. Normalde yüklemeye izin vermiyordu bende o arkadaşın dediği gibi kapat aç yapıp lan ışığı yanınca komutu vererek yükledim. Ama sürüm değişmemişti sonra kızdım iyice ne olacaksa olsun diyerek tplink den 9970in son firmwaresini indirdim, aynı yöntem ile onu da yükledim yine sürüm değişmedi, şimdi sizin verdiğiniz sürümü görüp yüklemek istedim, ilginçtir bende ki sürüm de o olmuş, yükleme yeri de kaybolmuş
    Acaba sistem üzerinden otmatik güncelleme mi aldı modem?
  • Elimde satılık bu modemden bulunmaktadır almak isteyenler özelden ulaşabilir.
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Evet Telekom sunucuları yeni bir yazılım olduğunda bunu otomatik yüklediği için yeni yazılımda kullanıcı kendisi FW update yapamıyor artık. bir çok kullanıcı bilmesede istisnasız her gün farklı ülkelerden hacker vb saldırıları oluyor bunlarda kullanıcıyı korumak için birçok şey sınırlandırıldı bu modemlerde ayrıca Telekom modemlerinde pazarda satılan modemlerden bir ton farklı servis çalıştığından onlarla kıyaslamak yanlış olur.
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    Wifi Sinyali noktasından maalesef bir sürü faktör var kullandığınız ağ kartının sürücüsünden tutunda etraftaki sinyal yoğunluğuna kadar o nedenle 2.4GHz 'de bir odadan ilerisinde çok performans beklemeyin ben evimde aşağıdaki wireless powerline'ı kullanıyorum aynı odadayken modeme bağlanıyorum diğer odalarda bu ürünü prize takıp kullanıyorum. 200USD-300USD'lik (cisco, aruba) Access pointler kullanmadıktan sonra wifi'dan iyi performans almak tam bir işkence bu nedenle powerline ve Wifi extender diye yeni tip ürünler çıktı ortaya.

http://www.teknosa.com/urunler/125430362/tp-link-tl-wpa4220-300-mbps-powerline-adaptor-seti

• nickelcan N kullanıcısına yanıt
    Wifi konusunda bu modemden performans beklemek zaten mantıklı değil ama aynı oda içinde hatta modemin dibinde wifi full çekerken bir anda tek kademeye düşebiliyor, wifi konusunda bu modemle ilgili çok fazla şikayet mevcut.
  • Ek bilgi olarak paylaşıyorum;
    bu modemin port yönlendirmesi daha önce sorunsuz çalışırken son 1-2 aydır çalıştıramadım. Modemi servise gönderdim sorun yok diyerek geri gönderdiler, airties modeme geçip denedim yine olmadı. Sorunun sebebini ttnet teknik personelinden öğrendim ve şu şekilde;

ttnet IP sisteminde bir değişikliğe gitmiş ve sizin internete çıktığınızda gördüğünüz IP aslında gerçek IP adresiniz değil, gerçeğini de hiçbir zaman öğrenme şansımız yok maalesef. Bu sebeple modemdeki dyndns arayüzü başarılı olarak güncelleme yapıyor gözükse de bir işe yaramıyor, gerçek IP'yi sadece telekomdan sabit IP adresi (aylık 12 TL) vererek öğrenip kullanabiliyoruz. Başka türlü port yönlendirme hiçbir şekilde çalışmıyor.

Hatta şu an modem arayüzündeki IP ile nette sorguladığımda çıkan IP de birbirini tutmuyor.

NOT: Sistem bölgesel çalışıyor olabilir ama Bursa merkezde durum bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbilisim -- 30 Kasım 2016; 15:54:31 >

• Tplink ve modem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickelcan

Evet Telekom sunucuları yeni bir yazılım olduğunda bunu otomatik yüklediği için yeni yazılımda kullanıcı kendisi FW update yapamıyor artık. bir çok kullanıcı bilmesede istisnasız her gün farklı ülkelerden hacker vb saldırıları oluyor bunlarda kullanıcıyı korumak için birçok şey sınırlandırıldı bu modemlerde ayrıca Telekom modemlerinde pazarda satılan modemlerden bir ton farklı servis çalıştığından onlarla kıyaslamak yanlış olur.
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:33:55 >
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    öyle görünüyor ki IPv6 yerine o bölgede CGNAT sistemine geçmişler pilot bölge olabilir başarı durumuna bakıp kaldırılabilir ya da tamamen uygulamaya geçebilir bu durumda statik IP almak mecburi yoksa modemin kullandığı IP ile internet IP'si aynı olmadığından internet tarafından modeme ulaşımı mümkün değil
    Telekom 6 yıldır modemleri gerektiğinden uzaktan güncelliyor, hatta modemi taktığında otomatik kurulum nasıl yapılıyor? Türkiye'de ki en iyi dünya'da ilk 10 içinde yer alır teknoloji bakımından buradaki problem geçmişten gelen yanlış şehirleşmeden (varoşlaşma daha doğru) kaynaklı alt yapı yenileme kolay olmuyor ama bu sonsuza kadar böyle gitmez vardır bir çalışmaları diye düşünüyorum
  • objektif olmak gerek hem ucuz alayım hem süper performans göstersin diye bir dünya yok iyi bir şey istiyorsan 1500TL 'ye var Draytek 2860n+ Plus alabilirsin
  • quote:

objektif olmak gerek hem ucuz alayım hem süper performans göstersin diye bir dünya yok iyi bir şey istiyorsan 1500TL 'ye var Draytek 2860n+ Plus alabilirsin

Ben ucuz yada pahaliligindan bahsetmiyorum. Tplink in bin liralik urunude ayni 50liralik urunude ayni.

• quote:

Telekom 6 yıldır modemleri gerektiğinden uzaktan güncelliyor, hatta modemi taktığında otomatik kurulum nasıl yapılıyor? Türkiye'de ki en iyi dünya'da ilk 10 içinde yer alır teknoloji bakımından buradaki problem geçmişten gelen yanlış şehirleşmeden (varoşlaşma daha doğru) kaynaklı alt yapı yenileme kolay olmuyor ama bu sonsuza kadar böyle gitmez vardır bir çalışmaları diye düşünüyorum
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:33:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    v1 ve v3 arasında yazılım algoritmasını değiştirecek bir fark yoksa her ikisine de yüklenebilir
  • quote:

v1 ve v3 arasında yazılım algoritmasını değiştirecek bir fark yoksa her ikisine de yüklenebilir

Hocam bende güncelleme yapacağım fakat sormak isterim ki herhangi bir problemle karşılatınız mı ?
  • ByBuCa kullanıcısına yanıt
    yok dostum resmi yazılım olduğu için çekinmeden kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: technoson

quote:

Benimki hiç güncellenmedi. Çünkü versiyon değişmedi. Yalnız bir kere, modeme resetten sonra arayüze girerken şifre yenilememi istedi. Eski şifreyi yapmak istedim, büyük/küçük karakter ve sayı kullanın uyarısı verdi. Evet otomatik güncelliyor olabilir fakat neden versiyon değişmedi? Sizin güncellemeyi yükleyince değişti ve firmware güncelleme kısmı yok oldu.

Siz bu dosyayı nereden elde ettiniz. Hem de hem v3 hem v1 için yazıyor, şaşırtıcı değil mi?

Bende de v1 var. Versiyon 15.03.17.01002. Bugün farkettiğim bir sorunu sizinle paylaşmak isiyorum. Modemi ilk açtığınızda modem arayüzünde girişten sonraki gelen ilk ana ekranda işlemci kullanımı yüzde 2-3 iken 2 gün sonra sabit yüzde 50-60 dan aşağı düşmüyor işlemci kullanımı. Farkettiniz mi?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    16.09.30.01005 versiyonu yüklü ve dedğiniz gibi %60-70 gidiyor. Reset attım %30 u geçmiyor Yanlış mı gösteriyor acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

16.09.30.01005 versiyonu yüklü ve dedğiniz gibi %60-70 gidiyor. Reset attım %30 u geçmiyor Yanlış mı gösteriyor acaba.

Sizin firmware sürümü hangi modem versiyonuna ait (v1, 2, 3?). Ya da nasıl yüklediniz? Sanırım TP-Link çekirdeğinde olan bir sorun bu.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.